بلاگ /

طراحی باغ ویلای مدرن

طراحی باغ ویلای مدرن

امروزه مرسوم است که در زمین های با قطع بزرگ در نواحی خوش آب و هوا، علاوه بر ساخت یک بنای مسکونی تفریحی، از باقی پتانسیل محیط برای ساخت باغ استفاده شود.وجود این باغ علاوه بر اثرات مثبت بر روحیه و ذهن ساکنین، حس لوکس بودن خوبی برای فضا ایجاد می کند. کمک به محیط زیست و تعدیل اثر ساختمان ویلا بر شکل محیط طبیعی اطراف از دیگر ویژگی های باغ ویلا ست. شما می توانید اقدام به طراحی باغ ویلای مدرن کنید، چون اساساً اضافه کردن باغ به هر سبک از طراحی ویلا امکانپذیر است. در ادامه مشخصات بولد باغ ویلای مدرن را مرور می کنیم.

باغ ویلای مدرن

اصول سبک مدرن باغ ویلا

برای اینکه بدانیم دقیقاً چه مفهوم و المانی پشت سر یک طراحی مدرن قرار گرفته، ابتدا باید تکلیف خودمان را با شکل ظاهری ساختمان اصلی مشخص کنیم. باغ می تواند متناسب با نقشه، متریال و طراحی نمای ویلا ی مدرن شکل بگیرد و به زیبایی و کاربرد آن بیافزاید.

طراحی ویلای مدرن

در طراحی ساختمان یک ویلای مدرن، دو قسمت وجود دارد. یکی طراحی دکوراسیون داخلی و دیگری طراحی نمای خارجی ساختمان. برای ما بیشتر مورد دوم اهمیت دارد. نمای خارجی دارای ویژگی های مشخصی است که سبک مدرن طراحی ویلا را تعریف می کند:>

استفاده از خطوط راست و زوایای قائمه

یک المان پر استفاده در طراحی نمای خارجی ویلای مدرن استفاده از خطوط راست است. این خطوط به صورت افقی و عمودی طرح می شوند، در نتیجه با زاویه قائمه به یکدیگر می رسند. در طراحی باغ هم از خطوط راست زیاد استفاده می شود. راهرو ها، گلدان ها، مرزبندی قسمت های مختلف باغ ویلای مدرن از این المان استفاده می کنند.

ساختمان اصلی یک باغ ویلای مدرن

رنگ های خنثی

بسته به طرح کلی ویلای شما، متریال مورد استفاده قالباً رنگ خنثی یا گرم دارند. مثلاً بتن، فلزات یا چوب که همگی سعی می کنند طرحی ساده و البته زیبا را ایجاد کنند.

پنجره های بزرگ و استفاده از شیشه

در طراحی باغ ویلای مدرن یک اتفاق بسیار دوست داشتنی که به نفع باغ شما تمام می شود، استفاده گسترده از شیشه و ایجاد پنجره های بزرگ است. با داشتن چنین امکاناتی، شما حتی موقع حضور درون ویلا، حس زندگی در باغ را خواهید داشت چون همواره منظره کاملی از گیاهان را در مقابل خود دارید. به همین دلیل در طراحی باغ ویلای مدرن، فضای سبز می تواند تا نزدیکی قسمت ورودی ساختمان پیشروی کند تا حس زندگی در محیط پر از گیاه را در شما تقویت کند.

پنجره های بزرگ و استفاده از شیشه در طراحی ویلای مدرن

نورپردازی ویلای مدرن

علاوه بر اینکه در طراحی ویلا می شود نورپردازی زیبایی برای ساختمان در نظر گرفت، استفاده از پنجره های بزرگ به راحتی می تواند از نظر روشنایی، ارتباط قوی بین داخل ویلا و محیط باغ ایجاد کند. به همین دلیل موقع طراحی و تعبیه چراغ ها در هر دو قسمت باید به قسمت دیگر هم توجه کنیم. به عنوان مثال اگر در باغچه لامپ های با روشنایی خیلی زیاد کار بگذاریم، شب هنگام می تواند باعث اذیت شدن ساکنین شود. در مقابل نور خانه به راحتی روشنایی باغچه را تحت تاثیر قرار می دهد. در این صورت اگر تناسب رعایت نشود، این اختلاط رنگ و شدت می تواند به ضرر کلیت باغ ویلا باشد.

نورپردازی در باغ ویلای مدرن

اضافه کردن باغ به ویلا

همان طور که توضیح دادیم، به هر سبک طراحی ویلا می توان یک فضای سبز در اندازه های مختلف اضافه کرد. این فضای سبز می تواند شامل چمن، درختچه های کوچک، درخت های تزئینی و یا حتی درخت میوه باشد. این گونه جزئیات را اندازه زمین و سلیقه شما مشخص خواهد کرد. با این حال وقتی سبک طراحی باغ ویلای شما مدرن در نظر گرفته شده لازم است که اصول دیگری هم رعایت شوند. شکل طراحی پیاده رو، آبنما، گیاهان مورد استفاده، متریال ساخت پیاده رو ها و گلدان ها و موارد شبیه به این، باید متناسب در نظر گرفته شوند.

تناسب طراحی ویلا و باغ

سعی می کنیم در ادامه مشخصات این تناسب در طراحی باغ ویلای مدرن را با چند مثال توضیح دهیم.

تناسب در متریال

به عنوان اولین مثال متریال مورد استفاده را در نظر بگیرید. در طراحی یک ویلای سبک کلاسیک، قالباً از سنگ استفاده می شود. به همین جهت برای ساخت پیاده رو در باغچه هم از سنگ فرش استفاده می کنند. این تناسب برای القای حس عظمت و لاکچری بودن نیاز است. در مقابل طراحی نمای خیلی از ویلاهای مدرن با بتن یا ترموود یا چوب صورت می گیرد. در این شرایط استفاده از بتن یا ترموود برای ساخت کف باغ گزینه خیلی بهتری است.

تناسب اندازه ها

موردی را در نظر بگیرید که در زمین کوچک یک ویلای سه طبقه ساخته شود و اطراف آن را فضای سبز اندکی تشکیل دهد. این عدم تناسب می تواند به ضرر کلیت باغ ویلا تمام شود. یا اگر در زمین خیلی بزرگ شما اقدام به ساخت یک ویلای کوچکی کنید، ویلای شما مثل یک خانه روستایی وسط زمین کشاورزی به نظر می رسد. به همین دلیل پیشنهاد می شود همواره به این تناسب در اندازه ها دقت کنید.

تناسب در اشکال و احجام

همان طور که توضیح دادیم در طراحی یک ویلای مدرن، استفاده از اشکال منتظم مثل مکعب و مستطیل و خطوط مستقیم مرسوم است. برای طراحی باغ ویلای مدرن هم این المان کاربردیست. ممکن است مایل باشید که یک آلاچیق به فضای سبز خود اضافه کنید. در طراحی آن باید همین اصل رعایت شود. شکل فلاور باکس ها، طراحی آبنما و اجزای دیگر هم پتانسیل به کار بردن اصل مینیمالیسم را دارند.

چگونه از طراحی تا اجرای باغ ویلای مدرن را انجام دهیم؟

بعد از اینکه متوجه شدیم اصول طراحی باغ ویلای مدرن چه چیزهایی هستند، مسئله اصلی نحوه اعمال آن هاست. چگونه می توانیم به چنین طرحی با توجه به علایق خود دست پیدا کنیم. بعد از انجام طراحی چگونه آن را اجرا کنیم؟ برای شمایی که به وب سایت گروه آریانا عمران مراجعه کردید پاسخ به سوالات بالا آسان است. ما آمادگی انجام صفر تا صد مراحل طراحی و اجرای باغ ویلا در مقیاس مختلف با سبک های گوناگون را داریم.

کافیست با کارشناسان گروه ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان به شما مشورت دهند. می توانید هم اکنون اقدام کنید.

سوالات پرتکرار طراحی باغ ویلای مدرن

طراحی باغ مدرن به چه صورت انجام می گیرد؟

برای ساختن بخش باغ در یک باغ ویلای مدرن، کافیست شما به تناسب و اصول طراحی مدرن فضا توجه کنید. اساساً در موارد زیادی مثل گیاهان، مقدار فضای سبز و امکانات جانبی، باغ محدودیت خاصی ندارد. اما در متریال و مرزبندی های فضای سبز می شود از اصول طراحی مدرن استفاده کرد.

برای طراحی باغ ویلا به چه مقدار زمین نیاز است؟

اساساً می شود در زمین های با قطع مختلف اقدام به ساخت باغ ویلا کرد. البته اگر زمین شما بیش از حد کوچک باشد، برای داشتن فضای سبز در خور، نیاز است که ساختمان ویلا را کوچک بسازید که شاید مد نظر شما نباشد. در نهایت خواست شما مبنی بر داشتن باغ یا ویلا تعیین کننده است.

چگونه طراحی و اجرای باغ ویلای مدرن را انجام دهیم؟

برای ساخت باغ ویلای مدرن، علاوه بر آشنایی با اصول طراحی مدرن، شما باید توانایی بکارگیری متریال خاص و اعمال نکات فنی را داشته باشید. پیشنهاد ما همکاری با گروه آریانا عمران است که به همراه یک تیم حرفه ای از طراحان و معماران، آمادگی خدمت رسانی صفر تا صد برای پروژه های شما را دارند.

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت