بلاگ /

نمونه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

نمونه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

همان طور که میدانید، بعد از ساخت خانه و ایجاد فضاهای داخل واحد مسکونی، که معماری داخلی نام دارد، نوبت به طراحی دکوراسیون داخلی می رسد. چیدمان داخلی ساختمان، مثل پوشاندن لباس به نقشه ایست که طبق آن کلیت واحد مسکونی ساخته شده است. گروه آریانا عمران، ارائه دهنده خدمات معماری در مراحل و مقیاس های گوناگون می باشد، از جمله در مرحله طراحی و اجرای دکوارسیون داخلی . برای اینکه شما آشنایی بیشتری با کیفیت کاری گروه ما داشته باشید، تصمیم گرفتیم یکی از نمونه های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی که توسط متخصصان ما آفریده شده را برایتان معرفی کنیم.

معرفی پروژه دکوراسیون داخلی

این واحد مسکونی در محله ظفر تهران واقع شده است. مساحتی که برای آن طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی صورت گرفته، حدود 200 متر مربع می باشد. طبق سلیقه کارفرما و نظرات مشورتی کارشناسان ما، تصمیم بر استفاده از سبک مدرن دکوراسیون داخلی شد. ما برای خانه چند فضای جدید که در حال حاضر در کشور ما زیاد شناخته شده نیست در نظر گرفتیم. همان طور که در ادامه خواهیم دید، المان های یک طراحی دکوراسیون مدرن کاملاً در فرم پروژه قابل مشاهده می باشد.

استفاده از سبک طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

همان طور که عرض کردیم، طراحی دکوراسیون این پروژه از سبک مدرن معماری پیروی می کند. در این سبک سادگی، پارتیشن غیررسمی و رنگ بندی و اشکال متعارف از اصلی ترین المان ها می باشند.

استفاده کم از دیوار های جداکننده برای پارتیشن خانه

به عنوان مثال در تصویر بالا، برای جدا کردن بخش های مختلف خانه از هم، به جای ساخت یک دیوار، از چند سازه جزئی یا حتی وسایل خانه استفاده کرده ایم. این روش علاوه بر افزایش قدرت مانور ما در تغییر دکوراسیون، اجازه می دهد که ذهن آزادانه تر در فضا حضور داشته باشد.

از المان های دیگری که همیشه در طراحی مینیمال مدرن وجود دارند، استفاده از خطوط صاف و اشکال هندسی ساده است. مستطیل، استوانه و اشکالی شبیه به این در جای جای طراحی دکوراسیون داخلی ما دیده می شود.

طراحی آشپزخانه

یکی از مهمترین قسمت های دکوراسیون داخلی مسکونی، آشپزخانه ی آن خانه می باشد. در یک آشپزخانه به سبک مدرن، تلاش مجری طرح به سمت ایجاد فضای باز، رنگ بندی ساده، به خدمت گرفتن تکنولوژی قدرتمند و در عین حال رعایت المان سادگی حرکت می کند.

آشپزخانه به سبک مدرن

همان طور که در تصویر شاهد آن هستید، آشپزخانه ی این پروژه با استفاده از رنگ خنثی خاکستری که در بقیه ی خانه هم زیاد استفاده شده، تزیین شده است. به علاوه، ما از کانتر به عنوان بخش جدانشدنی طراحی دکوراسیون آشپزخانه در منازل مسکونی امروزی استفاده کرده ایم. کانتر علاوه بر کاربرد های خودش، نقش جداکننده ی آشپزخانه را هم بر عهده دارد.

فضاهای جدید و کاربردی

یکی از موارد دوست داشتنی که معماران ما در ساخت این پروژه استفاده کردند، ایجاد فضاهای جدید برای خانه است. قسمت هایی که در پارتیشن بندی خانه های ایرانی تا به حال دیده نمی شده اند و به مرور در حال ورود به طراحی دکوراسیون داخلی در کشورمان است.

اولین فضای جدید، بخش صبحانه خوری می باشد. این فضا که شبیه به حیاط ساخته شده و با سنگ و چمن مصنوعی تزیین شده، می تواند یکی از کاربردی ترین قسمت های خانه در زندگی خانوادگی باشد. خوردن صبحانه یا عصرانه، گذراندن اوقات استراحت و پذیرایی از میهمانان صمیمی در جایی نو از کاربردهای صبحانه خوری است.

اتاق صبحانه خوری

فضای دیگری که برای خانه در نظر گرفتیم، رختکن است. این اتاق به نوعی یک کمد بزرگ لباس محسوب می شود، کمدی که می توانید وارد آن شوید و حتی لباستان را عوض کنید.

اتاق لباس های لاکچری

رنگ بندی هماهنگ با مدرنیته

راجب رنگ بندی طراحی دکوراسیون به سبک مدرن صحبت کردیم. در سبک مدرن از رنگ های خنثی بیشترین استفاده می شود. ممکن است به طور موضعی چند رنگ کنار هم قرار بگیرند، اما کلیت فضاها با دو یا نهایتا سه رنگ پر می شود. در پروژه ی ما، مشخصاً سفید و خاکستری بخش بزرگی از کار را بر عهده گرفته اند. در اغلب اتاق خواب ها تنها همین رنگ ها وجود دارند.

رنگ بندی ساده و خنثی هماهنگ با بقیه خانه

آشپزخانه هم با رنگ های سفید و خاکستری پر شده. به رنگ سفید کاشی کاری توجه کنید. در هر جایی هم که رنگ سفید زیاد بوده یکی از وسایل خانه به رنگ خاکستری اضافه شده است.

رنگ سفید به عنوان رنگ قالب خانه در طراحی دکوراسیون مدرن

خلاصه پروژه طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی

پرونده ای که همراه شما مرور کردیم از ابتدای طراحی تا انتهای اجرا بر عهده گروه آریانا عمران بوده. تلاش ما در این پروژه رعایت اصول فنی و اضافه کردن خلاقیت همزمان با استفاده از ایده های کارفرما بوده. گروه آریانا عمران آمادگی ارائه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی در هر مقیاس و سبکی را دارد. کافیست با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

نمونه ی کاری موجود در این مقاله کجا اجرا شده است؟

این پروژه را گروه ما در محله ظفر شهر تهران اجرا کرده اند. با این حال شهر برای ما تفاوت ندارد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آیا می توان طراحی بالا را برای مساحت کمتر هم اجرا کرد؟

بله، این سبک قابلیت مقیاس پذیری بالایی دارد. سبک مدرن به سبک مینیمالیستی هم معروف است. منظور از طراحی مینیمالیستی، استفاده حداکثری از فضاهای کوچک است.

هزینه طراحی و اجرای چنین پروژه ای چه قدر است؟

با توجه به این که هزینه اجرای چنین پروژه ای وابستگی زیادی به هزینه متریال مورد استفاده دارد و با توجه به پویا بودن قیمت ها، نمی توان یک عدد ثابت را اینجا گزارش کرد. با این حال پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات کامل راجب منزل مسکونی خودتان، به صورت رایگان از کارشناسان ما مشورت بگیرید

amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت