بلاگ /

طراحی فضای سبز برای ویلا

طراحی فضای سبز برای ویلا

برای همه ی ما اهمیت داشتن فضای سبز در ویلا مشخص است. اصلا هدف ما از ساختن یک ویلای شخصی فرار از دود و دم شهر و پناه آوردن به سرسبزی و هوای تازه است. به همین دلیل سعی می کنیم که بهترین فضای سبز ممکن را برای خودمان و دیگر همراهانمان در ساعات فراغت، فراهم کنیم. با این حال فضای سبز عادی و ساده هم چیزی نیست که ما را بیش از حد خوشحال کند، ما دوست داریم رنگ آمیزی و طرح های بی بدیل ببینیم. همه چیز را طبق سلیقه شخصی و خواست خانواده می خواهیم. اینجاست که وارد دنیای زیبای طراحی فضای سبز می شویم. البته این دنیا بزرگ و مسحورکننده است، اما برای اکثر ما، یک آشنایی ابتدایی کافیست.

فضای سبز مخصوص ویلا

با اینکه گل همیشه زیباست و درختان همواره برای ما هوای پاکیزه تولید می کنند، احتمالاً از این ها بهتر هم می شوند، وقتی که در ترکیبی درست کنار هم قرار بگیرند. فضای سبز ویلا قرار است بهترین ترکیب باشد. بعد از ایجاد آن هم باید خیلی دقیق مورد مراقبت قرار بگیرد. این نکات باعث می شوند که طراحی فضای سبز ویلا، از ایجاد فضای سبز عمومی در کنار اتوبان یا درون بوستان ها پیچیده تر باشد.

امکانات مختلف فضای سبز لوکس

برای ایجاد یک فضای سبز لوکس در ویلا، درست مثل کشیدن نقاشی، رنگ هایی وجود دارند. رنگ ها شامل موارد زیر می شوند:

چمن

بخش بسیار جذاب یک فضای سبز لوکس، زمین پوشیده از چمن است. در طراحی فضای سبز ویلا، هیچ فضای خالی و بدون گیاه باقی نمی ماند. در ضمن چمن فقط برای پر کردن مساحت استفاده نمی شود و اگر از آن به خوبی محافظت کنید، زیبایی دوچندان ویلای شماست.

درختان

در نظر گرفتن درخت در فضای سبز الزامیست، اما بخش مهم قضیه انتخاب نوع درست آن است. یکی از دلخوشی های بزرگترهای ما، کاشتن درختان کهنسال در جوانی و بعد زندگی بلند مدت با این موجودات دلنشین بوده. شاید شما هم به این نوستالژی علاقه داشته باشید و بخواهید درختان جوان را در باغ ویلای خود بکارید و شاهد سالیان رشد آن ها باشید.

باغ میوه کوچک

یکی از جذابیت های باغ ویلا برای ما ایرانی ها، کاشت درختان میوه و حتی در نظر گرفتن فضایی برای گیاهان خوردنی مثل صیفی جات است. بسته به مساحت فضای سبز ویلا، شما می توانید به هر کدام از این گزینه ها فکر کنید.

انتخاب گل ها

این بخش از آن هاییست که بیشترین نیاز را به یک طراح حرفه ای و باغبان کاربلد دارد. برای اینکه بتوانید رنگ و نوع گل را به درستی انتخاب کنید، داشتن آشنایی و گرفتن مشورت بسیار مفید خواهد بود. علاوه بر سلیقه و زیبایی، شما باید شرایط اقلیمی منطقه را هم در نظر بگیرید. گل ها جزو گیاهان حساس قرار می گیرند. به همین دلیل برای اینکه فضای سبزتان مدت زمان بیشتری طراوت و رنگ خودش را حفظ کند، باید به مراقبت های ثانویه هم فکر کنید.

پارامترهای ویلا برای انتخاب فضای سبز

قبل از اینکه شروع به طراحی کنید، بهتر است به بعضی ویژگی های ویلای خود فکر کنید. اولین و مهمترین ویژگی اقلیم جاییست که ویلای شما در آن قرار گرفته. به عنوان مثال در یک محیط کویری، ایجاد فضای سبز با چمن گسترده بسیار هزینه بر و دشوار است. گل ها و درختان باید طبق آب و هوا و خاک آن منطقه انتخاب شوند. به عنوان مثال شما نمی توانید در ویلای کیش درخت گردو یا پرتقال بکارید.

معیار با اهمیت بعدی، مساحت در اختیار شما برای ایجاد فضای سبز است. در حیاط و باغ های بزرگ می توانید به ساختن پیاده رو و آلاچیق هم فکر کنید.

 امکانات بیشتر برای طراحی فضای سبز ویلا

بعد از اینکه با ابزار مرسوم، مثل گل و چمن و درختان، شاکله اصلی فضای سبز شما ایجاد شد، می توانید بسته به مقدار هزینه ای که برای فضای سبز می کنید و با توجه به مساحت آن، اقدام به ایجاد آبنما و نورپردازی هوشمند کنید. این کار را می توانید در مقیاس های مختلف اجرا کنید.

گزینه بعدی هم مربوط به آبیاری و مراقبت از گیاهان است. اگر حجم فضای سبز شما از مقداری بیشتر باشد، حضور یک باغبان به صورت منظم بسیار مهم است. با این حال می توانید بخشی از آبیاری و مراقبت ها را مکانیزه کنید. به این صورت که از ابزار آبیاری هوشمند بهره ببرید.

طراحی ویلا به طور کامل

فرآیند ساخت یک ویلای اصیل بسیار پیچیده است. اگر می خواهید در پایان به نتیجه ای سزاوار برسید، به جای سپردن هر بخش سازه به افراد مختلف، ساختمان را به صورت یکجا به گروهی متخصص، باتجربه و هماهنگ بسپارید. با این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه، از نتیجه پایانی اطمینان دارید. گروه آریاناعمران، که مجموعه ای گرد آمده از متخصصان جوان و کاربلدهای باتجربه است، آمادگی بر عهده گرفتن صفر تا صد پروژه طراحی و ساخت ویلای شما را دارد. کافیست با ما تماس بگیرید و بعد از دریافت مشاوره ی رایگان، با آگاهی تصمیم درست را اتخاذ کنید.

سوالات متداول طراحی فضای سبز

از چه درختانی می شود در طراحی فضای سبز ویلا استفاده کرد؟
این مورد بستگی به هدف شما از ایجاد فضای سبز دارد. اگر شما بخواهید یک باغ ویلا داشته باشید، بسته به اقلیم ویلا، می توانید از درختان میوه استفاده کنید. در مناطق سردسیری درختان همیشه سبز و در مناطق گرمسیری، درختان پهن پیکر از جمله انتخاب های عالی هستند.

چمن را در کدام اقلیم ها می شود کاشت؟
چمن جزو گیاهانی است که به آب زیادی نیاز دارد. شما نیاز دارید که مساحت زیادی را روزانه آبیاری کنید. به همین دلیل اقلیم مورد نظر باید از نظر منابع آبی تحمل داشته باشد. همچنین گرمای زیاد می تواند این مشکل را تشدید کند.

بهترین گیاهان برای فضای سبز ویلای شمال کدام است؟
در ویلای شمال می توانید از گیاهان رونده و گیاهان با طول عمر زیاد استفاده کنید. درختان میوه زیادی مثل مرکبات در شمال خیلی خوب جواب می دهند.

5 ШШІ 1 ШШЫЊ
amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت