بلاگ /

کجا برای ساخت ویلا زمین بخریم؟

کجا برای ساخت ویلا زمین بخریم؟

همان طور در مورد آپارتمان ها و خانه های شهری، ترجیح می دهیم که ساختمان را خودمان بنا کنیم، به دلیلی مشابه علاقه مندیم که ویلای شخصی ساز داشته باشیم. بناهایی که توسط افراد غیر ساخته می شوند، اغلب بدون دلسوزی و حتی در نظر گرفتن استانداردها به اتمام می رسند. وقتی یک خانه یا ویلا توسط خود شما ساخته می شود، از مصالح، مهندسی، تاسیسات و استانداردها اطمینان بیشتری دارید. روش دیگری که نتیجه بسیار خوبی دارد، همکاری مستقیم با یک گروه عمرانی متخصص است. شما می توانید اقدام به خرید زمین برای ویلا کنید و ادامه ی کار طراحی و اجرای ویلا را به کارشناسان و طراحان حرفه ای بسپارید.

خرید زمین برای ساخت ویلا

همان طور که گفتیم، اطمینان افراد به ساختمانی که با نظارت خودشان بنا شده، باعث می شود که به جای خرید ویلای آماده، خودشان زمین مناسب برای ویلا را بخرند و عملیات عمرانی را اجرا کنند. علاوه بر اطمینان، کمتر شدن هزینه ها نیز اهمیت دارد. وقتی خودتان کار را دست می گیرید، در جزئیات خرج و برج ساختمان دخالت می کنید و این یعنی کوچک شدن لیست خرید.

ویلای نیمه کاره در یک زمین مسکونی در شمال

اما نمی شود به آسانی و بدون فکر قبلی راه افتاد و برای ویلا زمین خرید. شرایط و نکات مختلفی وجود دارند که توسط مالک باید در نظر گرفته شوند. در ادامه تلاش می کنیم به مواردی اشاره کنیم که شاید در هنگام خرید زمین برای ویلا از نظر شما پنهان بماند.

بهترین مناطق ایران برای ساخت ویلا

در کشور ما مناطق خوش آب و هوای زیادی برای ویلا ساختن وجود دارد. با این حال به دلیل تمرکز بالای جمعیت در استان تهران، بیشتر تقاضا برای ساختن ویلا، در شهرهاییست که مورد پسند پایتخت نشینان قرار گرفته، از نظر فاصله یا از نظر آب و هوا. شهرهای شمالی ایران، مخصوصا نوار ساحلی دریای خزر دارای بهترین ویژگی ها در جهت خرید زمین برای ویلا می باشد. استان مازندران و گیلان از این جهت گزینه های بسیار خوبی اند. مناطق خوش آب و هوای دیگر شامل دماوند، لواسانات و کردان کرج است که از سال ها پیش مورد توجه تهرانی ها بوده اند.

ویژگی های زمین خوب برای ساختن ویلا

اما کدام زمین برای ساخت ویلا انتخاب بهتری می باشد. سعی می کنیم که نیاز های اقلیمی، قانونی و تفریحی مناسب زمین مناسب برای خرید و ویلاسازی را استخراج کنیم.

فاصله تا شهر زندگی

شهری که زمین در آن قرار گرفته نباید فاصله خیلی زیاد از محل زندگی خودتان داشته باشد. به عنوان مثال اگر شما در تهران زندگی می کنید، احتمالاً ساخت ویلا در مازندران، گزینه بهتری باشد، نسبت به ساخت ویلا در گیلان. علاوه بر نزدیک بودن مناطق ساحلی و گردشگری این استان، راه های گسترده تر و دسترسی سریعتری بین دو استان وجود دارد.

مقایسه فاصله گیلان و مازندران تا تهران

کردان کرج و لواسانات هم به تهران دسترسی سریع و راحتی دارند. البته این امر فقط به تهران خلاصه نمی شود. به عنوان مثال شهر گیلان به آذربایجان نزدیکتر هستند. به همین دلیل اهالی این ناحیه از کشور، استان گیلان را به مازندران ترجیح می دهند. یا اهالی شهر اصفهان که برای ساخت ویلا علاقه زیادی به مناطق خوش آب و هوای غرب استان اصفهان و استان چهارمحال و بختیاری دارند.

قیمت و مساحت

شما بدون هدف اقدام به خرید زمین برای ویلا نمی کنید. احتمالاً پیش از آن برنامه های خود برای ساخت ویلا، طراحی و شکل کلی آن را ریخته اید. اما هزینه های زیاد ساخت و ساز و مقدار زمین مورد نیاز برای زیربنا، از دیگر جزئیاتی می باشند که باید مدنظر قرار بگیرند. قیمت زمین ها به وسیله پارامترهای زیادی تعیین می شود. کاربری، اقلیم، نزدیکی به شهر، جاده و امکانات و نکاتی شبیه به این ها قیمت زمین را تعیین خواهند کرد.

کاربری و اجازه ی ساخت زمین برای ویلا

قطعاً شما هم به اشکال مختلف، جدیت دستگاه های دولتی و قضایی برای برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز را مشاهده کردید. در این زمینه فضای رسانه ای تلاش زیادی در جهت فرهنگ سازی و هشدار به مالکان انجام داده است. این یعنی بهتر است قبل از هر اقدامی، به مجوزها و جزئیات قانونی اهمیت دهید.  با اینکه در ابتدا دور زدن قانون جذاب و امکانپذیر جلوه می کند، هزینه ریسک به قدری بالاست که باعث می شود پیشنهاد کنیم که اصلا در پی ویلاسازی غیرقانونی نباشید.

کیش از نواحی مناسب برای ساخت و خرید ویلاست

برای خرید زمین ابتدا به ساکن دنبال گزینه های با کاربری مسکونی بگردید. بعد هم به دلیل وجود احتمال کلاهبرداری، از طریق دستگاه های مسئول، مجوزهای ساخت و ساز را چک کنید. بهتر است در این مرحله هم دنبال راه حل های غیرقانونی یا ضد قانونی نباشید. مثلاً طی دو سال اخیر تعداد زیادی از شوراهای شهر منحل شده و اعضایشان دستگیر شده اند. این یعنی نمی شود به همکاری غیرقانونی ایشان امید داشت.

ساختن ویلا در زمین های شمال کشور

پیدا کردن زمین برای خرید در شمال ایران پیچیدگی های خاص خود را دارد. پرتقاضا بودن زمین و کاربری عمدتاً کشاورزی، قیمت ها را بالا برده و به مرور، گزینه های مناسب کمتر در دسترس باقی می ماند. تقاضای بالا از طرف دیگر، امکان رخ دادن کلاهبرداری را بیشتر کرده است. به همین دلیل هنگام خرید زمین در شمال کشور، کنترل جزئیات قانونی بسیار اهمیت دارد.

بسیاری از زمین های شمال ایران دارای کاربری کشاورزی هستند

زمین های شمال ایران بیشتر کاربری کشاورزی دارند. البته هنوز هم زمین های خالی با کاربری مسکونی در بافت شهری باقی ماند. شهرهای نزدیک به دریا در استان مازندران به نسبت قیمت های بالاتری برای زمین ارائه می دهند. شهرهای نور، چالوس، رامسر و زیباکنار از جمله مناطق گران قیمت مازندران برای خرید زمین برای ساخت ویلا به حساب می آیند. شهرستان ها جنوبی استان، مانند کلاردشت، سوادکوه و بابل به دلیل ارتفاع بیشتر و فاصله نسبت به دریا، زمین های ارزانتری دارند. این مناطق کوهستانی محسوب می شوند و پوشیده از جنگل اند.

منطقه چمستان در مازندران مملو از جنگل است

استان پرطرفدار دیگر در شمال ایران برای ویلاسازی پایتخت نشینان، گیلان است. در بین شهرستان های مختلف این استان، آن هایی که علاوه بر ساحل، دسترسی سریعتری به تهران دارند، جذابیت بیشتری برای ساخت ویلا خواهند داشت. بندرانزلی، رودسر و لاهیجان از این جمله اند.

طراحی و اجرای ویلا در زمین خالی

بعد از خرید زمین برای ویلا، طبیعتاً نوبت به ساخت آن می رسد. شما نیاز به طراحی پلان، تهیه مصالح اولیه و اجرای استاندارد عملیات عمرانی دارید. در گذشته که ویلاها تفاوت چندانی با ساختمان های عادی نداشتند، چنین فرآیندی ساده می نمود، با این حال امروزه پیچیدگی های زیادی حول ساخت و ساز ویلا وجود دارد. آپشن های ما برای امکانات رفاهی بیشتر شده است. برای هر قسمت طراحی و اجرای ویلا، نیاز به استفاده از متخصصان امر دارید. گروه آریاناعمران مجموعه ای گردآمده از حرفه ای های معماری و ساختمان سازیست. شما می توانید به اطمینان کامل، کار ساخت و ساز ویلای خود روی زمین خالی را به ما بسپارید و یک نتیجه شبیه به ساختمان شخصی ساز تحویل بگیرید.

صندلی اداری

صندلی از لوازم اصلی هر اداره است. برخلاف عادت بیشتر افراد صندلی اداری نباید بیش از حد نرم باشند. باید ضد عرق باشند و پشتی صندلی باید به راحتی به عقب خم شود تا از آسیب به کمر جلوگیری کند.
همچنین امروزه صندلی های اداری در انواع مختلفی در برند هایی متفاوت تولید می شوند که از معروف ترین آنها صندلی اداری گردان و یا پشت توری می باشد که در ادامه قصد داریم شما را با انواع صندلی اداری، قیمت و دیگر نکات مهمی که دانستن آنها می تواند بسیار برای شما کاربردی باشد، آشنا سازیم پس با ما باشید.

یکی از عناصری که در یک دفتر اداری نقش مهمی در فضا و ساختار سازمانی ایفا می کند، مبلمان اداری مدرن، کلاسیک و یا دیگر سبک ها می باشد. به صورت کلی مبلمان مناسب هم می‌تواند جذب مشتری را افزایش دهد و هم کارمندان را برای ادامه­ی کار ترغیب نماید. و از همه مهم­تر فضای کاری مناسبی برای کار گروهی ایجاد کند. در ادامه به انواع این مبلمان و همچنین قیمت مبلمان اداری لوکس، مدرن، کلاسیک و.. می پردازیم.

شرکت لیو به طور ویژه و تخصصی کار خود را بر روی تولید انواع صندلی و میز اداری انجام می دهد و همیشه سعی کرده است که برای تولید از پیشرفته ترین روش ها برای تولید استفاده کند و در کنار آن از ترند های روز در دنیا استفاده می کند.

برای سفارش و استعلام از قیمت انواع میزهای اداری با مجموعه ما تماس گرفته تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند تیم حرفه ای و کاربلد در مرکز ما انواع سفارشات درباره میز اداری را پذیرفته و با هر طرح، رنگ و جنسی که شما بخواهید در کمترین زمان و با بهترین کیفیت و مرغوب ترین متریال آماده می‌کنند فقط کافی است با شماره تلفن هایی که در زیر آمده تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول پیرامون کجا برای ساخت ویلا زمین بخریم؟

بهترین شهرهای شمال کشور برای خرید ویلا کدام اند؟
شهرهای ساحلی استان مازندران از پرطرفدارترین شهرهای نوار ساحلی برای ساخت ویلا به شمار می روند. همین طور شهرستان های ساحلی استان گیلان که در نواحی جنوبی تر قرار دارند، هدف دیگر مردمان برای ساخت ویلا هستند.

آیا می شود روی زمین با کاربری کشاورزی، ویلا ساخت؟
خیر، زمین ها بر پایه کاربریشان تقسیم بندی می شوند. زمین های کشاورزی اصطلاحاً دارای کاربری کشاورزی هستند و ساخت بنای مسکونی در آن ها غیرمجاز می باشد. اگر شما می خواهید روی زمین کشاورزی ویلا یا خانه بسازید، ابتدا باید اقدام به تغییر کاربری آن کنید و در صورت موفقیت، کار عمرانی را آغاز نمایید.

چرا قیمت زمین های چمستان به نسبت نور کمتر می باشد؟
شهر چمستان در قسمت جنوبی استان مازندران قرار دارد. این شهر به نوعی کوهستانی محسوب می شود و از دریا فاصله بیشتری به نسبت نور دارد. علاوه بر آن ارتفاع بالاتر باعث آب و هوای نسبتاً سرد در این شهرستان شده. همین دلایل جذابیت های ویلاسازی در چمستان را نسبت به نور و شهر های نوار ساحلی کاهش داده است.

5 ШШІ 2 ШШЫЊ
amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت