بلاگ /

بازسازی و طراحی داخلی ویلا

بازسازی و طراحی داخلی ویلا

قیمت بالای مصالح و هزینه های حمل و نقل و عملیات عمرانی، باعث شده که بسیاری از مالکان ویلاهای قدیمی، به جای ساخت بنای جدید، به فکر بازسازی ویلا بیافتند. قاعدتاً بعد از بازسازی هم نوبت به طراحی داخلی ویلا و ایجاد محیط مطلوب هرکس برای زندگی می رسد. این است که در حال حاضر بازسازی و طراحی داخلی ویلا طرفداران زیادی پیدا کرده. از طرف دیگر وسایل زندگی نوین و مدل های جدید طراحی دکوراسیون داخلی که مدتیست در کشور بیشتر دیده می شود، بسیاری از افراد را به فکر ایجاد تغییر در  ویلای نوساخت خود می اندازد. اما چگونه می شود بازسازی ویلا را انجام داد؟ بعد از آن چگونه می شود طراحی دکوراسیون داخلی را به سرانجام رساند. این ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

تبدیل ویلای قدیمی به ویلای مدرن

برای بخشیدن جان دوباره به یک بنا با طول عمر زیاد، دو مرحله اجرایی در پیش داریم. ابتدا باید اقدام به بازسازی ویلا کنیم، سپس متناسب با مطلوبات خود و ایده هایمان، چیدمان داخلی آن را تغییر دهیم. این دو مرحله بسیار وابسته به یکدیگر می باشند. در عصر حاضر امکانات تفریحی و رفاهی زیادی ابداع شده اند، اما این امکانات نیاز به پیش زمینه هایی دارند. شما نمی توانید بعضی از جزئیات طراحی داخلی ویلا را ایجاد کنید، بدون فراهم کردن زیربنای کافی.

بازسازی ویلای فرسوده و قدیمی

بازسازی ویلا

طبیعیست که اولین قدم، بازسازی و ترمیم ویلای قدیمی است. این مرحله علاوه بر ترمیم، شامل اضافه کردن امکانات جدید برای مرحله دوم، یعنی طراحی داخلی ویلاست. در ادامه چند بخش اجتناب ناپذیر از عملیات بازسازی را فهرست می کنیم.

رسیدگی به تاسیسات ویلا

تاسیسات، زیربنای ویلا و خانه محسوب می شوند. همان طور که در مرحله بعدی خواهیم دید، یکی از فعالیت های مهم شما در طراحی داخلی ویلا، اضافه کردن امکانات تفریحی جدید به ویلاست. با این حال اگر لوله کشی ساختمان، برق کشی و گاز نتوانند به نیازهای شما پاسخ کافی دهند، انتخاب های زیادی را از دست خواهید داد.

اصلاح لوله کشی ویلا بخشی از بازسازی ویلا

در بازسازی تاسیسات ویلا، احتمالاً نیاز دارید لوله های آب را تعویض کنید. اگر اقلیم اطراف ویلا سردسیر باشد یا قصد داشته باشید که در جریان بازسازی یک استخر به ویلا اضافه کنید، باید سیستم گازرسانی بنا را تقویت کنید. سیم کشی و رسیدگی به روشنایی ویلا هم قسمت مهم دیگر قضیه است. شما می توانید برای کنترل سیستم گرمایش و سرمایش و نور ویلا، اقدام به هوشمندسازی خانه کنید.

ترمیم و تغییر نمای ویلا

اگر انتخاب شما برای سبک طراحی داخلی ویلا، در تضاد با نمای کنونی باشد، می توانید آن را هم تغییر دهید. البته برای بعضی سبک ها این فرآیند می تواند هزینه بر باشد. به عنوان مثال اگر بنای شما با سبک کلاسیک طراحی نما ساخته شده باشد، تخریب و تعویض آن به نفع نمای مدرن، دشواری هایی به همراه دارد. همان طور که گفتیم، در نهایت این تغییر به انتخاب سبک شما ربط دارد. اگر روی مفهوم ساختمان تاکیدی ندارید، نیازی هم به باز طراحی نمای ویلا نیست.

طراحی فضای سبز ویلا

با احتمال زیادی ویلای شما در شمال کشور یا منطقه ای خوش آب و هوا، مناسب برای پرورش گیاهان مختلف واقع شده. با توجه به اهمیت فضای سبز برای افراد، احتمالاً ویلای قدیمی شما هم دارای باغچه و فضای سبز خاص خودش بوده. با این حال وقتی سبک و سیاق ساختمان اصلی تغییر کند، برای حفظ تناسب باید سراغ محیط اطراف نیز برویم. تغییر گل ها، ایجاد زمین چمن، پیاده روهای مخصوص و حتی آلاچیق ساختن بخشی از بازطراحی فضای سبز در مرحله بازسازی ویلا است.

بازطراحی فضای سبز ویلا

به طبقه دوم فکر کنید

اگر ویلای شما تنها یک طبقه دارد، می توانید به ساخت طبقه دوم فکر کنید. امروزه بناهای دوبلکس بسیار مرسوم شده اند. طبقه دوم می تواند اتاق خواب، انباری و سرویس بهداشتی را در خود جای دهد. اینگونه می توانید همکف را مخصوص میهمانی و دورهمی طراحی کنید. باز هم باید به مرحله بعدی، یعنی طراحی داخلی ویلای خودتان بیاندیشید.

اضافه کردن طبقه دوم به ویلا در جریان بازسازی

برای ساخت طبقه دوم باید مجوزهای مربوطه را داشته باشید. بیشتر این مجوزها ناظر بر توانایی سازه ی اصلی در تحمل وزن است. اگر ویلای شما محکم ساخته شده باشد، یک مهندس با تجربه می تواند طبقه دوم را با مساحتی مطمئن طراحی و اجرا کند.

طراحی داخلی ویلا

یک امتیاز مثبت ویلا نسبت به خانه، داشتن مساحت تیپیکال بیشتر است. همین طور بسیاری از اثاثیه الزامی برای خانه ی شما، در ویلا وجود ندارند. این ها یعنی آزادی عمل بالا در طراحی داخلی ویلا. اصلا ذات یک ویلا، در کاربری تفریحی آن است و تلاش سازنده هم اضافه کردن قسمت هاییست که در خانه به طور کلی وجود ندارد.

انتخاب سبک طراحی داخلی

اولی قدم برای طراحی دکوراسیون داخلی و ایجاد فضاهای ویلا، انتخاب سبک است. این یعنی شما تصوری از کلیات رنگ بندی، پارتیشن، اثاثیه خانه و جزئیات این چنینی داشته باشید. سبک های مرسوم در حال حاضر، سبک مدرن، کلاسیک، روستیک و مینیمال است.

سبک مدرن روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. در این روش طراحی دکوراسیون داخلی، ساختمان شکلی ساده با مملو از رنگ های خنثی پیدا می کند. در این فضا دیوارهای جداکننده کمتر دیده می شوند و به جایش از وسایل عادی برای پارتیشن خانه استفاده می شود.

در سبک کلاسیک، ویلای شما قیافه ی رسمی به خود می گیرد. اگر بنای شما قرار است میزبان میهمانی های رسمی باشد، سبک کلاسیک طراحی داخلی ویلا گزینه بسیار مناسبیست.

طراحی داخلی روستیک از خانه های روستایی و قدیمی الهام گرفته. یک میز چوبی بزرگ، ویترین تمام چوبی با ظروف تزئینی داخل آن، مبلمان و تزئینات حصیر بهترین تمیزدهنده های سبک روستیک می باشند.

یک ویلا با طراحی دکوراسیون داخلی مینیمال شباهت خیلی زیادی به ویلای مدرن دارد. اشکال و وسایل بسیار ساده و هماهنگ ساخته می شوند و اصطلاحاً مینیمال نام دارند.

اضافه کردن امکانات ورزشی و تفریحی

یک بخش مهم دیگر در طراحی داخلی ویلا، تعبیه ی بخش های جدید است. مثلاً یک باشگاه خانگی، استخر خصوصی، زمین والیبال، میز بیلیارد یا امثالهم که بسیار مرسوم شده اند. چیزی که قبلاً هم بدان اشاره کردیم، اهمیت مرحله ی بازسازی ویلا برای امکانات جدید است. به عنوان مثال استخر یکی از مواردیست که به منابع انرژی و آب زیادی نیاز دارد. برق و گاز زیادی برای حفظ کیفیت محیط استخر باید مصرف شود. شما با اجرای یک لوله کشی آب و فاضلاب قدرتمند از بابت کیفیت محیط استخر اطمینان خواهید داشت.

ساخت زمین مینی گلف در ویلا

برای یک انباری جداگانه ارزش قائل شوید

اگر بخواهیم صادق باشیم، بسیاری از ما عادت داریم که ویلای خود را انباری خانه ی خود بدانیم. به همین دلیل طی زمان، آن را پر از وسایل ناموزون و احیاناً بی مصرف می کنیم. بهترین کار ساختن یک انباری جداگانه در ویلاست با مساحتی درخور. نتیجه آن که هم رفاه خود را بیشتر کردید، هم ویلا را از حضور وسایل اضافی نجات می دهید. شروع یک عملیات بازسازی و بازطراحی بهترین زمان برای شماست که اگر تا کنون انباری نداشتید، یکی بسازید.

اما چه طور بازسازی ویلا را انجام دهیم

سوال اینجاست که چگونه بازسازی ویلا و طراحی داخلی آن را شروع کنیم؟ پیشنهاد ما، سپردن کار به یک گروه متخصص و توانا در حوزه معماری و عملیات عمرانیست. گروه آریاناعمران مجموعه ای متشکل از کارشناسان و تحصیلکردگان حوزه ساختمان است. ما آمادگی پردازش انواع پروژه بازسازی و طراحی ویلا دارد. کافیست با ما تماس بگیرید و بعد از دریافت مشاوره کاملاً رایگان تصمیم خود را اجرایی کنید.

سوالات متداول طراحی و بازسازی ویلا  

برای بازسازی ویلا از کجا شروع کنیم؟
بستگی دارد که میزان فرسودگی بنای شما چه قدر است. گاهی اوقات حجم اصلی کار در تعمیر و تعویض تاسیسات ویلا قرار دارد. همچنین بر پایه سبک طراحی ویلا، می توانید نما خارجی و داخلی آن را هم تغییر دهید.

بهترین سبک طراحی دکوراسیون داخلی ویلا کدام است؟
با اینکه انتخاب سبک ارتباط زیادی با سلیقه شما دارد، در حال حاضر سبک مدرن طراحی داخلی ویلا بسیار طرفدار پیدا کرده و مدام در حال توسعه و پیشرفت است.

چه امکانات ورزشی می شود به ویلا اضافه کرد؟
روی کاغذ هیچ محدودیتی وجود ندارد و تنها باید به مساحت فضای خود و هزینه توجه کنید. ساخت زمین مینی گلف، باشگاه بدنسازی خانگی، استخر شنا، زمین والیبال و امثال این ها را می شود در ویلا ساخت.

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت