بلاگ /

خرید ویلا در مازندران

خرید ویلا در مازندران

بسیاری از افراد دوست دارند که یک ویلای تفریحی در استان مازندران داشته باشند. مخصوصاً اگر در پایتخت ساکن باشید، حضور در محیطی شلوغ، صنعتی و آلوده، شما را به سمت دریا و جنگل هل می دهد. استان مازندران از نظر موقعیت بین دریای مازندران و رشته کوه البرز قرار گرفته، این یعنی دریافت رطوبت ماندگار به علاوه ی هوایی سرد، ویژگی های کافی برای بارش بسیار. نکته مهم دیگر هم دسترسی نسبتاً مناسب پایتخت به شهرهای مختلف این استان است. نزدیک بودن دو استان و وجود جاده های زیاد، باعث شده که مازندران به نسبت دیگر استان ها برای گردشگری جذابتر باشد. اگر قصد خرید ویلا در مازندران را دارید، همراه ما باشید تا جزئیات مفیدی از جوانب کار را بشناسید. جوانبی که نباید نادیده گرفته شوند.

پیدا کردن ویلای خوب در مازندران

در ادامه سعی می کنیم که اول از همه معیارهای بازار برای تعیین ویلای خوب در شمال را مشخص کنیم. قاعدتاً ویلاهای استان مازندران بسته به شهر و موقعیت و امتیازاتشان، قیمت های متفاوتی خواهند داشت. اینکه چرا بعضی شهرها گرانتر هستند و در بعضی شهرها، ساخت ویلا پر رونق نیست، می تواند به دلایل مختلفی باشد که در ادامه بررسی خواهند شد. سپس کمی صریحتر راجب شهرها و مناطق مناسب برای ساخت یا خرید ویلا در مازندران صحبت خواهیم کرد.

خرید ویلای لاکچری در مازندران

خرید ویلای آماده در مازندران

به لیست زیر که حاوی معیارهای خرید ویلای آماده در شمال و البته استان زیبای مازندران است توجه کنید:

امنیت منطقه ای که در آن ویلا می خرید، فاصله ویلا تا دریا و جنگل به عنوان جاذبه های اصلی شمال، دمای هوا و ارتفاع از سطح دریا، فاصله تا شهر محل زندگی که احتمالاً تهران باشد، تاسیسات و امکانات رفاهی ویلا و محله ای که در آن واقع است، مصالح مورد استفاده در ساخت ویلا، طراحی فضای سبز و کیفیت ساخت استخر در صورت وجود.

ساخت ویلا در زمین جنگلی مازندران

می توان در یک بررسی موشکافانه، طول این لیست را بیشتر کرد. اما بعضی از فاکتورهایی که بالاتر مشخص کردیم، نیازمند بیشینه توجه ممکن است. در ادامه آن ها را بیشتر بررسی می کنیم. همچنین اضافه می کنیم که چگونگی برخی از این معیارها، بستگی زیادی به موقعیت مکانی ویلا دارد. در نتیجه مناطقی از استان مازندران که دارای امتیازات مثبت باشند، قاعدتاً زمین و ویلاهای گرانتری خواهند داشت.

فاصله ویلا تا دریا

استان مازندران دارای دسترسی مناسب از به تهران و بالعکس دارد. این استان همچنین دارای سواحل طولانی در حاشیه دریای مازندران است. با این حال برای هر فردی، دسترسی در کوتاهترین زمان ممکن به دریا، ارزشمندتر و ارزشمندتر خواهد بود. به همین دلیل بعضاً شاهد تجمع بسیار در شهرهای کنار ساحل می باشیم. فاصله شما از دریا و جنگل، تعیین می کند که چه قدر می توانید از زمان سفر خود، به صورت بهینه استفاده کنید.

دسترسی سریع ویلا به ساحل دریا در مازندران

دمای هوا

استان مازندران در شمال سرزمینی پست و هموار و در جنوب، منطقه ای کوهستانی و مرتفع دارد. از این منظر اختلاف دمای قابل توجهی بین بعضی نواحی وجود دارد. برای خرید ویلا در مازندران بهتر است به دمای میانگین هر منطقه توجه کنید. اگر با سرما مشکل دارید، بهتر است در ارتفاعات کوه های البرز ویلا نخرید.

امنیت منطقه ی ویلا

و در پایان هم روی امنیت منطقه تاکید می کنیم. البته یک راه حل، استخدام سرایدار است. با این حال چون اغلب روزهای سال شما در شهر محل زندگی خود هستید و تسلط کامل به ویلا نخواهید داشت، بهتر است راجب امنیت منطقه تحقیق کنید. معمولاً شهرک های تفریحی مخصوص خرید ویلا در مازندران، با وجود نگهبان و محافظت های دائمی، انتخاب های بهتری می باشند.

خرید زمین برای ویلا

شما علاوه بر خرید ویلای آماده در مازندران، می توانید به ساخت ویلای خودتان فکر کنید. این کار علاوه بر دخیل کردن سلیقه شما در تمام جزئیات، می تواند باعث کمتر شدن هزینه ساخت و ساز شود. به علاوه شما از مصالحی که مصرف شده و کیفیت آن ها اطمینان دارید. به همین دلیل بعضاً پیشنهاد می شود که اگر سخت پسند هستید یا ویلا را برای مقاصد مختلف می خرید، به جای سپردن کار طراحی به دیگران، در آن دخیل شوید.

نزدیک بودن زمین ویلا در مازندران به جنگل

بهترین شهرهای مازندران برای خرید ویلا

در نهایت می رسیم به این پرسش که امتیاز کدام شهرهای استان مازندران بر اساس معیارهای بالا بیشتر است؟ به طور خلاصه خواهیم دید که نواحی غربی استان و نزدیک به ساحل، برای خرید ویلا در مازندران، گزینه های جذابتری محسوب می شوند.

برای توضیح بیشتر ابتدا سراغ شرق استان می رویم. در شرق استان، مرکز مازندران، شهر ساری قرار دارد. شرق استان به دلیل دور بودن از پایتخت از نظر خرید ویلا و زمین بازار آرامتری دارد. نکا، بهشهر و گلوگاه از دیگر شهرستان های استان مازندران واقع در نواحی شرقی هستند.

خرید ویلا در شهر ساری مرکز استان مازندران

نواحی غربی برای خرید ویلا در مازندران اما وضعیتی متفاوتی دارند. این مناطق به پایتخت نزدیکتر می باشند. مردم تهران به ساحل دریای مازندران واقع در حریم شهر نوشهر سریعترین دسترسی را دارند. علاوه بر آن نوشهر آب و هوای گرمی دارد و به غیر از تهران، به جنگل و دریا هم نزدیک است. به همین خاطر یکی از پررونق ترین بازارهای خرید و فروش ویلا در مازندران، مخصوص شهرستان نوشهر می باشد. دیگر اسامی معروف برای خرید ویلا تنکابن، رامسر، چالوس، عباس آباد، نور، ایزدشهر و محمودآباد هستند.

بعضی از مناطق جنوبی استان مازندران هم در ارتفاع بالایی قرار دارند و همان طور که قبلاً هم گفتیم، مثل نواحی ساحلی آب و هوای گرم ندارند. مناطق اطراف سوادکوه و چمستان این گونه می باشند.

سوالات متداول

کدام شهرهای استان مازندران برای خرید ویلا موقعیت بهتری دارند؟
شهرهای نواحی غربی استان با داشتن فاصله کم تا دریا، تهران و جنگل بیشتر مورد علاقه سازندگان ویلا قرار می گیرند. به عنوان مثال نوشهر، تنکابن، عباس آباد و چالوس شهرهای پررونقی هستند.

هزینه خرید زمین برای ساخت ویلا در استان مازندران چه قدر است؟
مقدار قیمت قطعات زمین بسته به موقعیت شهرستان و فاصله زمین تا شهر و دریا بسیار متفاوت است. مثلاً فرض کنید در حال حاضر قیمت زمین در ایزدشهر 10 میلیون تومان باشد. در این صورت قیمت زمین مشابه در رامسر و نوشهر 5، در محمودآباد و چمستان 3، و در آمل و نور 2 میلیون تومان خواهد بود.

نزدیکترین شهرستان های مازندران به تهران کدام هستند؟
شهرستان های نوشهر، چالوس، تنکابن، عباس آباد و محمود آباد نسبت به شهرستان های بخش شرقی مازندران فاصله کمتری تا تهران دارند.

3 ШШІ 3 ШШЫЊ
amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت