بلاگ /

خرید زمین در اطراف تهران

خرید زمین در اطراف تهران

از قدیم الایام به ما یاد داده اند که می توان روی زمین به عنوان یک دارایی ارزشمند که اصطلاحا مرگ ندارد حساب باز کرد. زمین در کشور ما نوعی کالای سرمایه ای محسوب می شود و اکثر افراد بدون داشتن ایده دقیق راجب کاربرد آن، صرفاً برای فرار از دست تورم اقدام به خرید زمین می کنند.

اگر ساکن پایتخت باشید، دلایل مختلفی می تواند شما را نسبت به خرید زمین در اطراف تهران ترغیب کند. داشتن باغ، زمین کشاورزی، ساختمان مسکونی، ویلاسازی و امثال این ها، دلایل بسیار خوبی برای خرید زمین هستند. علاوه بر آن شما می توانید زمین را برای اهداف تجاری برای سرمایه گذاری بلند مدت نیز خریداری کنید.

شهرستان های اطراف تهران موقعیت مناسبی برای خرید زمین اند

اهداف مختلف برای خرید زمین در اطراف تهران

همان طور که توضیح دادیم، خرید زمین می تواند امری چند وجهی باشد. اگر شما هنوز نمی توانید هزینه ساخت و ساز را تامین کنید، صرفاً برای حفظ ارزش سرمایه نقدی خود، می توانید سراغ خرید زمین در اطراف تهران بروید.

از سوی دیگر اطراف شهر تهران مناطق خوش آب و هوای زیادی را می توان یافت که برای گذران وقت و ساخت ویلا گزینه های مناسبی هستند. اگر بتوانید یک زمین با کاربری مسکونی در چنین مناطقی بخرید، علاوه بر یک سرمایه گذاری کم ریسک، گزینه های ساخت و ساز جذابی را در مقابل خود خواهید داشت.

منطقه ی مشا، گزینه عالی برای خرید زمین اطراف تهران

به علاوه اکثر ما بسیار علاقه مند به داشتن باغ میوه هستیم. برداشت محصول از زمین و باغی که متعلق به خودمان باشد لطف دیگری دارد. زمین های زراعی و باغات بسیاری در اطراف شهر تهران وجود دارند با تنوع بالا در میوه های کشت شده. به همین دلیل انگیزه دیگر شما از خرید زمین در اطراف تهران می تواند برداشت محصول باغی باشد.

بهترین نواحی اطراف تهران برای خرید زمین

با این همه توصیفات در استانی به این مساحت و همسایگان آن، بهترین مناطق برای خرید زمین کدام هستند. به غیر از استان تهران، دو استان البرز و مازندران هم برای خرید زمین جذابیت های بی شماری دارند. ما در مقاله ای جداگانه، خرید زمین در شمال کشور را بررسی خواهیم کرد. به همین دلیل در این متن روی خرید زمین در استان های تهران و البرز تاکید می کنیم.

هشتگرد

شهر هشتگرد که مرکز شهرستان ساوجبلاغ است یکی از انتخاب های احتمالی برای خرید زمین در استان البرز است. البته در نزدیکی این شهر که اتفاقاً سابقه طولانی دارد، یک شهر جدید به همین نام توسعه پیدا کرده. شهر هشتگرد و شهر جدید آن زمین های خوبی در جهت ساخت بنای مسکونی دارد. با توجه به کوچ مردمان به شهرهای اقماری پایتخت، جمعیت این مناطق روز به روز افزایش می یابد. شما می توانید بعد از خرید زمین در هشتگرد، در آن آپارتمانی چند طبقه بنا کنید.

کردان

برای بررسی گزینه های خرید زمین در اطراف تهران، به دفعات زیاد سراغ استان البرز خواهیم رفت. بعد از هشتگرد، این بار نوبت کردان است که مثل مورد قبلی بخشی از شهرستان ساوجبلاغ محسوب می شود. کردان در اصل نام یک روستاست با این حال آب و هوای مطبوع و وجود رود کردان، آن را به منطقه ای مطلوب برای ویلاسازی تبدیل کرده.

یک باغ ویلا در کردان کرج نزدیک تهران

امروزه این ناحیه مخصوص باغداری و ویلاسازی افراد ثروتمند در تهران تبدیل شده. به بیان دیگر، اگر شما ساکن تهران هستید و علاقه مندید که در جایی نزدیکتر نسبت به شمال ایران ویلا و باغ داشته باشید، کردان در استان البرز یک گزینه عالیست.

چهارباغ

بخش چهارباغ نیز از توابع شهرستان ساوجبلاغ محسوب می شود. این منطقه به نوعی یک شهر در میان زمین های زراعیست. یعنی در بین محله های مختلف آن زمین های کشاورزی و باغات جای گرفته اند. همین شرایط آن را به گزینه دیگری برای خرید زمین در اطراف تهران تبدیل می کند.

شهرهای جدید

در غرب شهر تهران، مناطق مسکونی جدیدی در حال توسعه می باشند. این شهرهای جدید را اقمار پایتخت می دانند. بیشتر ساکنین آن هم برای کار و تحصیل به شهر تهران رفت و آمد دارند با این حال جمعیت آن ها قابل توجه است.

اگر به دنبال سرمایه گذاری در بخش ساختمان مسکونی هستید شهرهای جدیدی که در استان تهران توسعه یافته اند، گزینه های قابل بررسی شمایند. به عنوان مثال شهر جدید پرند از توابع رباط کریم و شهر جدید اندیشه از توابع شهرستان شهریار به مرور گسترده تر می شوند. بسیار از زمین های این دو شهر در جریان طرح مسکن مهر به بنای مسکونی تبدیل شدند، با این حال روند افزایش جمعیت ادامه دارد.

خرید زمین در شرق تهران

بالاتر فقط به گزینه هایی واقع در نواحی غربی تهران اشاره کردیم. آن لیست می تواند طولانی تر باشد. با این حال در ادامه سراغ شرق استان می رویم. این مناطق زمین های خوش آب و هوای زیادی دارد و بسیار مطلوب افرادی می باشند که قصد ساخت ویلا را دارند.

اسامی معروف برای خرید زمین در شرق تهران

در بین شهر و روستاهای فراوان نام چند تا از آن ها بیشتر شنیده می شوند. لواسان، مشا و دماوند از شهر های بسیار پرطرفدار برای خرید زمین در اطراف تهران می باشند.

شهر لواسان در اصل یک دره خوش آب و هوا، از توابع شهرستان لواسانات می باشد. این ناحیه یکی از نزدیکترین مناطق ییلاقی به تهران است و در شرایط ترافیکی مناسب تنها 20 دقیقه با پایتخت فاصله دارد. این ناحیه مدت هاست که مورد توجه ثروتمندان و سازندگان ویلا بوده است.

لواسان بهترین موقعیت برای خرید زمین اطراف تهران

مورد بعدی روستای زیبا و دوست داشتنی مشا، از توابع شهرستان دماوند است. این روستا در نزدیکی جاده هراز واقع شده. زمین های سرسبز، باغات بسیار و آب و هوای خوب در تابستان، از ویژگی های اصلی این منطقه است.

نمی شود این مقاله را به پایان رساند، اما از شهر دماوند حرفی نزد. این شهرستان با پیشینه تاریخی بلند، رودهای متعدد، چند آبشار و منظره ی مشرف به کوه دماوند، حتماً می تواند اندیشه خرید زمین در آن نواحی را در ذهن شما پروار سازد. شهرستان دماوند همچنین قطب زراعت باغی شناخته می شود.

و در پایان

توجه داشته باشید که بعد از این همه، باز هم مناطق زیادی در استان تهران و البرز باقی ماندند که می توانید با انگیزه های مختلف در آن ها زمین بخرید. این مناطق در لیست ما نگنجیدند به دلیل حجم محدود مقاله، با این حال سعی کردیم بهترین ها را معرفی کنیم. اگر در مناطقی که بالاتر نام بردیم اقدام به خرید زمین بکنید، اکثر اوقات با یک تیر، چند نشان زدید. نواحی نام برده، دارای جذابیت های بسیاری می باشند، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر تفریحی. حتی در صورت خرید یک ملک قدیمی مشاوران ما در آریانا عمران می تواندد به شما در بازسازی آن کمک کنند.

4.5 ШШІ 2 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

در شرق و غرب استان زمین های باغی مناسبی وجود دارند. در شرق تهران شهرستان دماوند، شهر دماوند، لواسان و مشا مناطق خوبی برای پیدا کردن زمین با کاربری باغ هستند. در غرب پایتخت هم کردان کرج از بهترین انتخاب های شما خواهند بود.
مشا روستایی از توابع شهرستان دماوند، واقع در شرق شهر تهران می باشد. آب و هوای خوب این منطقه در تابستان و سرسبزی آن جذابیت های زیادی برای خرید زمین در آن ایجاد کرده است.
افراد می توانند با انگیزه های متفاوت اقدام به خرید زمین در اطراف تهران کنند. زمین به عنوان کالای سرمایه ای، ساخت ویلا، ایجاد باغ و یا ساخت بنای مسکونی آپارتمانی من جمله اهداف این کار می باشد.
amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت