بلاگ /

بازسازی نمای ویلا

بازسازی نمای ویلا

وقتی از بازسازی ویلا حرف می زنیم، به طور معمول، اول از همه به یاد بازسازی تاسیسات می افتیم. با این حال در عصر کنونی که فرم و شکل ارزش بسیار زیادی پیدا کرده، دیگر نمی شود مثل قبل نسبت به نمای ویلا بی اعتنا بود. در طراحی و اجرای ویلا های جدید، طراحی نما جایگاه بسیار مهمی دارد. اما برای شمایی که صاحب ویلای قدیمی ساز هستید، هنوز هم گزینه های جذابی مثل بازسازی نمای ویلا وجود دارد. با این کار می توانید ظاهر ویلای خود را نو کنید. اگر بازسازی نمای ویلای خود را به یک پیمانکار حرفه ای بسپارید، می شود گفت که بعد از اتمام آن، کسی نشانه ای از قدیمی بودن در ویلای شما نخواهد دید. حداقل از خارج ساختمان.

چگونه بازسازی نمای ویلا را انجام دهیم؟

اول باید بپرسیم که مردمان برای چه دست به بازسازی نمای ویلا می زنند. این کار دلایل متفاوتی دارد. یک مورد خیلی واضح، گذشت زمان و آسیب های رایجی است که به نمای ویلا وارد می شود. این اتفاق مخصوصاً برای ویلاهای شمال بیشتر رخ می دهد. شرجی بودن هوا و بارش دائمی باران، بسیاری از مصالح مورد استفاده مثل فلزات و بتن را دچار آسیب می کند.

ویلا در شمال با نمای سیمانی ساده

علاوه بر آن، تا مدتی پیش، در کشور ما ساختن یک نمای طراحی شده برای ویلا آن چنان مرسوم نبود. به همین دلیل بسیاری از ویلاها صرفاً نمای سیمانی یا آجری دارند و صاحبانشان اکنون علاقه مندند آن ها را بهبود بخشند.

بعضی افراد هم قصد دارند ویلای خود را گسترش دهند و طبقه، اتاق یا فضایی را به آن اضافه کنند. در این صورت بازسازی یا نوسازی نمای ویلا امری ضروری به حساب می آید.

هماهنگی نما و اقلیم

اگر این مورد در زمان ساخت ویلا رعایت نشده، هنگام بازسازی نما حتماً در نظر بگیریدش. طراحی نمای هر ساختمانی و در پی آن، متریال مورد استفاده، حتماً باید با اقلیم ساختمان متناسب باشد. به عنوان مثال اگر در شمال ویلا دارید و سقف آن شیروانی ساخته نشده، حتماً در طراحی جدید این مورد را اضافه کنید. برای بازسازی نمای ویلای شمال، از فلزات کمتر استفاده شود. سعی کنید اجرای آن به صورت قسمت به قسمت پیش رود. در این صورت اصلاح و تعمیر آن آسان خواهد بود.

ویلا در شمال با سقف شیروانی ساده

طراحی و اجرای نمای ویلا

بعد از اینکه هدف خود را مشخص کردید، کافیست بازسازی نمای ویلا را به یک پیمانکار بسپارید. در ابتدا پلان های نما طراحی می شوند. پلان ها مثل نقشه های ساختمانی، اندازه، شکل و مصالح مورد استفاده در هر بخش نمای ویلا را مشخص خواهند کرد. این کار توسط یک معمار حرفه ای انجام خواهد شد. شما می توانید در این قسمت اعمال نظر کنید.

یک طراحی وقتی هنرمندانه و حرفه ای محسوب می شود که با استفاده از سبک مشخصی انجام بگیرد. اگر شما با یک طراح متخصص کار کنید، با توجه به سلیقه شما و دکوراسیون داخلی ویلا، سبک های طراحی نمای مختلفی را به شما پیشنهاد خواهد داد. سبک های معروفی که امروزه طرفداران زیادی دارند، سبک رومی، مدرن، مینیمال و نمای آجری است. فراموش نکنید که نمای ویلا اولین چیزیست که بازدیدکننده ها با آن رو به رو می شوند. به همین دلیل برای ارزش گذاری ویلا، نمای زیبا مهم است.

بعد از طراحی نمای ویلا، نوبت به اجرا می رسد. بخش مهمی از هزینه ها بستگی به حجم نما و مصالح آن دارد. وقتی از بازسازی نمای ویلا صحبت می کنیم، یعنی احتمالاً قسمت هایی وجود دارند که تغییر نخواهند یافت. به همین دلیل بازسازی نمای ویلا می تواند ارزان تر از ساخت نمای اصلی در بیاید.

پلان یا نقشه برای بازسازی نمای ویلا

پیمانکار حرفه ای برای کارهای عمرانی

گروه آریاناعمران، مجموعه ای از معماران و مهندس های متخصص و با تجربه است. ما آمادگی بر عهده گرفتن طراحی و اجرای انواع پروژه های عمرانی را داریم. یکی از پردرخواست ترین موارد، بازسازی نمای ویلا در شمال کشور است. ما علاوه بر طراحی پلان طبق سبک و سلیقه مورد نظر شما، صفر تا صد اجرای نما را انجام خواهیم داد. برای اینکه تصمیم گیری آگاهانه ای داشته باشید، کافیست با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

5 ШШІ 1 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

در شمال کشور به دلیل هوای مرطوب و باران های طولانی مدت، بسیاری از مصالح ساختمانی به آسانی دچار آسیب می شوند. فلزات و بتن از این جمله می باشند. به همین دلیل حتی ویلاهای نوساز هم بعد از گذشت مدت نه چندان زیادی، نیاز به بازسازی دارند.
اگر این کار در حد تعویض چند آجر باشد شاید، اما تقریبا در تمام موارد، کار بازطراحی و بازسازی نما، فنی است. بر خلاف بنای اصلی یک ساختمان، اجرای ویلا دارای جزئیات قابل توجهیست.
خیر، ممکن است شما بخواهید در ویلای نوساز خود تغییراتی ایجاد کنید. به علاوه ویلاهای زیادی در سالیان گذشته ساخته شدند، در حالی که سازندگان به طراحی و ساخت نمای آن ها توجهی نداشتند. برای همین تنها ویلاهای قدیمی طالب بازسازی نما نیستند.
amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت