بلاگ /

آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی

امروزه بیشتر مردم پس از طراحی ویلا و یا بازسازی ویلای خود به دنبال آلاچیق های چوبی هستند. آلاچیق چوبی می تواند فضایی با حال و هوای خانه های سنتی و قدیمی ایجاد کند. اگر قصد دارید برای خانه خود آلاچیق چوبی تهیه کنید حتما به شرایط آب و هوایی توجه داشته باشید. معمولا از این نوع آلاچیق ها بیشتر در پارک، ویلا و رستوران ها استفاده می شود.

طرح های مختلف آلاچیق چوبی

همانطور که میدانید شرکت آریانا عمران آلاچیق چوبی آلاچیق ها را در طرح های مختلفی طراحی و ساخته است. به عنوان مثال برخی از آنها برای تابستان مناسب هستند و بعضی دیگر برای هر چهار فصل مورد استفاده قرار می گیرند.

روش ساخت آلاچیق چوبی چگونه است؟

همانطور که میدانید از آلاچیق چوبی برای فضاهای باز استفاده می شود. همچنین در متریال های که باید آلاچیق را پوشش دهد بسیار دقت لازم را داشته باشید. زیرا باید متریالی که برای آن استفاده می شود در برابر تمام شرایط آب و هوایی مقاوم باشد. لازم به ذکر است  که بگوییم این متریال ها در طراحی های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال اگر فردی قصد دارد که آلاچیق چوبی آن به نوعی شیبدار شود حتما باید از آهن کشی استفاده کنند. تا با این بتواند پوشش سقف شیبدار بر روی آن به خوبی نصب و اجرا شود. از سوی دیگر می توانید آلاچیق خود را با گیاه یا دیگر اشیاء تزئین کنید.

ساخت زیربنای برای آلاچیق چوبی در ویلا

البته در مدل های جدید دیگر برای آلاچیق دیواری در نظر نمی گیرند و اطراف آن را با استفاده از نرده و پایه نگهداری می کند. اما برای آلاچیق های زمستانی اطراف آلاچیق را با شیشه ای پوشش می دهند تا از ورود سرما جلوگیری شود.

آنچه لازم است در مورد آلاچیق های چوبی پیش ساخته بدانید

آلاچیق های پیش ساخته به این معناست که همه قطعات آن در داخل شرکت یا کارخانه در ابعاد استاندارد ساخته شده است که  به آسانی می توان آن را در محل مورد نظر نصب کرد . شاید تا به حال شنیده باشید که آلاچیق چوبی بسیار پرکاربرد هستند. در و h قع باید بگوییم که کاملا صحیح می باشد این آلاچیق های پیش ساخته را اکثرا برای آلاچیق چوبی کباب پز و رستوران ارسال می شود.

علت استفاده از آلاچیق چوبی پیش ساخته برای ویلا

یکی از دلایلی که باعث شده امروزه به طور زیادی از آلاچیق های پیش ساخته  استفاده شود. مزایای آن است که به نظر زیر می باشد.

سرعت بالا در هنگام نصب

دقت لازم در کار

نصب آسان

نظارت کافی

دیگر با این روش نیاز کمتری به نیر برای نصب آن است و از همه مهمتر اینکه در وقت خود صرفه جویی کرده ایم.

استفاده از آلاچیق مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

انتخاب آلاچیق مدرن چوبی به سلیقه شما بستگی دارد. همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم از این نوع آلاچیق ها می توان در تمام فوصل استفاده کرد و توسط آن از طبیعت اطراف خود بهره مند شوید. آلاچیق های مدرن چوبی را به دو صورت طراحی می کنند که شامل سقف شیبدار و مسطح است. یکی از مدرن ترین آلاچیق های چوبی طرح باربیکیو می باشد که در وسط آلاچیق طراحی می شود. البته ناگفته نماند که ابعاد و اندازه آلاچیق را می توان به انتخاب خود برای ساخت آن سفارش داد و با استفاده از لوستر های زیبا آن را تزیین و زیبا تر کنید.

تزئینات آلاچیق چوبی چیست ؟

همانطور که میدانید تزیین کردن دیوار های آلاچیق باعث جذابیت آن می شود این امکان وجود دارد که اگر ترفند برای تزیین آن در مد نظر خود  دارید بر روی آن پیاده کنید.

مدل های از پیش آماده ی آلاچیق چوبی

هزینه و قیمت آلاچیق چگونه تعیین می شود؟

بر روی قیمت آلاچیق های چوبی عوامل مختلفی اثر گذار است از آنجایی که این نوع آلاچیق دارای انواع متنوعی می باشد. که شامل 4، 6 و 8 وجهی می باشد. از سوی دیگر در ساخت آن از متریال های مختلفی استفاده می گرد. به عنوان مثال اینکه از چه متریالی استفاده شده است چوبی یا شیشه ای. همه این عوامل بر قیمت آلاچیق چوبی موثر است. سعی کنید با توجه به میزان بودجه خود آلاچیق را انتخاب کنید.

مراحلی که لازم است برای ساخت آلاچیق چوبی طی شود!

برای ساخت این آلاچیق می توانید به وب سایت آریانا عمران مراجعه کنید و با تیم مهندسین آنها به مشورت بپردازید. با مشاوره افراد این شرکت می توانید مطالبی مهمی درباره الگو های مختلف در کمترین زمان ممکن شما را یاری کنند.ابتدا برای طراحی آلاچیق باید شرایط اقلیمی آب و هوای منطقه در نظر گرفته شود. و با در نظر گرفتن یک آلاچیق مناسب که هم جنبه مقاومتی و هم اقتصادی داشته باشد.

نتیجه گیری درباره ساخت آلاچیق

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره آلاچیق چوبی بیان شد پی بردیم که این نوع آلاچیق دارای انواع مختلفی می باشد که از آنها برای باغ های بزرگ، ویلا و رستوران ها استفاده می شود و همچنین قیمت آن با توجه به نوع آن و متریال آن قیمت گذاری می شود

0 ШШІ 0 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

شامل سقف شیبدار، سقف مسطح و باربیکیو می باشد.
با مراجعه به وب سایت آریانا عمران می توانیم به صورت اینترنتی پیش ساخته آن را خریداری کنیم.
با استفاده از انواع گیاهان، پارچه های شیک و لوستر های لوکس آن را تزئین کنیم.
amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت