بلاگ /

راهنمایی برای خرید زمین در شمال کشور

راهنمایی برای خرید زمین در شمال کشور

امروزه به علت رشد چندین برابر زمین همه به فکر خرید زمین در شمال افتاده اند. معمولا قطعه ای از زمین را در شمال به عنوان سرمایه گذاری خریداری می کنند. اما باید برای خرید زمین شمال کمی دقت داشته باشید. به عنوان مثال منطقه ای که تصمیم به خرید زمین در آن دارید، باید به درستی انتخاب شود. ما قصد داریم در این مقاله شما را در خرید زمین شمال راهنمایی کنیم.

نکات مهم در مورد خرید زمین شمال

با توجه به بازار پر رونق و البته شلوغ خرید زمین در شمال، امکان رخ دادن کلاهبرداری زیاد است. این اتفاق می تواند با فروش زمین به چند نفر یا نداشتن صداقت در تعیین کاربری آن رخ دهد. قبل از انجام هر معامله ای لازم است به جوانب مختلف کار مثل استعلامات قانونی و بررسی میدانی قطعه زمین مورد نظر بپردازید.

تاثیر موقعیت زمین در شمال

انتخاب موقعیت خرید زمین شمال بسیار حائز اهمیت است. در اصل بسیاری افراد به قصد طراحی و اجرای ویلا یا خانه اقدام به خرید زمین می کنند. موقعیت ملک شما باید با توجه به برنامه شما برای آینده تعیین شود. اگر می خواهید زمینی در نواحی شمالی کشور خریداری کنید، مناطق پیرامون شهر رویان و نوشهر را حتما مد نظر داشته باشید.

اطمینان از مالکیت درست فروشنده و سند زمین

هشدار های لازم برای خرید زمین شمال

این احتمال وجود دارد که زمین برای مدتی راکت شود یا اینکه خرید و فروشی انجام نشود. پس دقت کنید که خرید هر زمینی نمی تواند برای شما سود آور باشد.

خرید زمین شمال با صبر و شکیبایی

برای خرید زمین شمال بهتر است عجله نکنید و صبر و حوصله و تحقیق زمین مورد نظر خود را خریداری کنید. همانطور که میدانید خرید زمین اصلا شوخی نیست پس سعی کنید وقت مناسبی را برای خرید زمین اختصاص دهید. گاها پیش آمده با وقت بیشتر گذاشتن برای خرید زمین، زمین های با قیمت مناسب تری هم پیدا کرده اند که بسیار از نظر موقعیت جغرافیایی عالی می باشد.

چگونه می توانیم در بهترین جای شمال زمین به قیمت مناسب پیدا کنیم؟

همانطور که میدانید شمال بسیار وسیع است پس به همین دلیل باید با یک دید باز برای خرید زمین شمال اقدام کنیم. به این نکته همیشه در هنگام خرید زمین توجه داشته باشید که سود در خرید زمین است نه در فروش. زیرا زمان فروش معلوم نیست چه اتفاقی بیفتد. از طرف دیگر همه شهر های شمال خوش آب و هوا می باشد.  سعی کنید اگر می خواهید زمین خریداری شده در یک مدت کوتاه به فروش برسانید حتما در بافت باشد که بتواند برای آن مجوز ساخت و ساز گرفت. در غیر این صورت زمین شما از نظر قیمتی چندان پیشرفتی نخواهد داشت.

علت و کاربرد خرید زمین شمال

لازم است بگوییم زمین های شمال دارای انواع کاربری مختلف می باشد به عنوان مثال زمین دارای چه نوع بافتی می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نوع در زیر قید شده است.

بافت تجاری

مسکونی

تلفیقی

حتما از املاکی که قصد خرید زمین دارید بپرسید که به عنوان مالک زمین اجازه چه نوع فعالیتی هایی بر روی زمین خود دارم. به عنوان اینکه اجازه ساخت و ساز را در زمینی که خریداری کرده ایم. معمولا کاربری زمین های شمال به شرح زیر می باشد

تصویر ویلای نیمه آماده در شمال کشور

خرید زمین شمال با کاربری کشاورزی

بعضی از زمین های شمال کاربری کشاورزی دارند همچنین نوع کاربری آن به دو دسته تقسیم بندی می شود که شامل زمین زراغی و باغ می شود. منظور از زمین برای باغ آن است که می توانید آن زمین را به باغ میوه تبدیل کنید. ولیکن زمین هایی که کاربری آنها زراعی است می توانند در محصولات مختلفی را بکارند که شامل برنج، ذرت و گندم می باشد.

کاربری مسکونی زمین شمال

برخی دیگر از زمین های شمال نوع کاربری آنها مسکونی می باشد که به این زمین آنها اجازه ساخت و ساز داده می شود. و می توان آن را به عنوان یک مکان مناسب برای زندگی به حساب آورد.

زمین های شمال با کاربری تجاری

در ابتدا بگوییم هر فردی که در شمال زمین خریداری می کند به دنبال یک راه اندازی تجارت و کسب و کار است. منظور از تجاری آن است که می توانید آن را به یک رستوران شیک تبدیل کنید.

زمین شالی شمال کشور با کاربری کشاورزی

نوع بافت کاربری صنعتی

عده ای افرادی قصد دارند در شمال زمینی را که خریداری می کنند آن را به یک کارخانه یا کارگاه تبدیل کنند. این افراد می بایست زمینی را خریداری کنند که نوع کاربری آن صنعتی باشد.

زمین بدون کاربری مشخص

بعضی از زمین ها در شمال هستند هیچ گونه کاربری ندارد که از آنها برای ذخایر شهرداری استفاده می شود.

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره خرید زمین شمال بیان شد، دانستیم با توجه به استفاده ای که از زمین داریم باید زمین را خریداری کنیم. از طرف دیگر نباید برای خرید عجله کنیم. زیرا همواره این امکان وجود دارد که در آینده یک مورد بهتر با قیمتی پایین تر پیدا کنیم.

0 ШШІ 0 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

باید در ابتدا با صبر و حوصله زمین را خریداری کنیم و حتما در مورد زمینی که قصد داریم خریداری کنیم تحقیق کنیم.
در مورد باید بگوییم بستگی میزان بودجه خریدار دارد ولی به طور کلی بهتر است زمینی را خریداری کنیم که بافت کاربری آن تجاری باشد.
می توان آن را زمین را کارخانه یا کارگاه تبدیل کرد.
amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت