بلاگ /

تاثیر استخر بر قیمت ویلا یا خانه

تاثیر استخر بر قیمت ویلا یا خانه

امروزه ویلا ها وخانه های استخردار، مورد توجه و استقبال زیادی قرار گرفته اند. از این رو تاثیر استخر بر قیمت ویلا یا خانه بسیار موثر است. چرا که آب علاوه بر زیبایی و تازگی، خواص درمانی زیادی هم دارد. بسیاری از پزشکان برای درمان خیلی از بیماری ها مانند کمر درد و پا درد، قدم زدن در آب یا سونا و جکوزی را به بیماران تجویز می کنند. شنا کردن در دریا یا سایر آب های طبیعی، علاوه بر خطر غرق شدن، از نظر بهداشتی هم می تواند مضر باشد و قابل مقایسه با استخر نیست. همچنین در برخی از فواصل، مانند تابستان یا تعطیلات عید، جمعیت زیادی برای شناکردن به دریا می روند. به همین دلیل طراحی ویلا ی استخر دار یک ویژگی مثبت بسیار ارزنده به شمار می رود.

مزایای وجود استخر در ویلا

ورزش شنا طرفداران زیادی در بین افراد با سن و جنسیت های مختلف دارد. از این رو علاوه بر تاثیر استخر بر قیمت ویلا، وجود آن مزایای دیگری هم دارد. این مزایا باعث می شوند که قیمت ویلاهای استخردار رو به افزایش باشند.

نیاز کمتر به نگهداری و آلودگی کمتر

همانطور که میدانید، استخر های سرپوشیده، در معرض آلودگی کمتری قرار دارند. چرا که مانند استخر های روباز یا آب های طبیعی، برگ درخت یا حشره ای به آب داخل نمی شود. در نتیجه کیفیت آب کاهش نمی یابد. از این رو احتیاجی به تعویض یا تخلیه آب به صورت هفتگی نیست. همچنین با اضافه کردن افزودنی های ساده می توانید از رشد جلبک ها جلوگیری کرده و آب استخر را ضدعفونی کنید. چرا که هیچ گونه منبع آلودگی از محیط خارج وارد آب استخر نمی شود.

وجود حریم خصوصی برای افراد

یکی از مهم ترین مزایای دیگر استخر، حریم خصوصی بهتر و امن تر آن می باشد. لین یکی از ویژگی هایی است. که موجب تاثیر قیمت استخر بر ویلا می شود. بودن استخر در فضای ویلا یا خانه، به ایجاد یک محیط امن و حفاظت شده کمک میکند که افراد متفرقه به آن دسترسی ندارند. علاوه بر این استخر سر پوشیده از تابش مستقیم نور خورشید به محیط جلوگیری میکند. که این امر باعث می شود احتیاجی به استفاده از کرم ضد آفتاب نباشد و اثری از آفتاب سوختگی نخواهد بود.

نکات قابل توجه در هنگام خرید یا ساخت ویلای استخر دار

  • استخر ها چه سرپوشیده و چه سرباز، مرتبا به تعمیر و نظافت احتیاج دارند.
  • خرید ویلای استخر دار یا ساخت یک استخر در ویلایتان، هزینه های جانبی و صورت حساب شما را افزایش میدهد.
  • حتما اقدامات و شرایط احتیاطی و ایمن بودن استخر برای استفاده کودکان را فراهم نمایید.
  • قبل از ساخت، تجهیزات آن را خریدار کرده و محوطه سازی کنید.
  • اطراف استخر را حصار بندی کنید.

رعایت این نکات، باعث چشمگیر تر شدن تاثیر استخر بر قیمت ویلا یا خانه خواهد داشتو از این رو چنان چه میخواهید یک خحانه یا ویلای استخر دار بخرید. یا داخل ویلای خود استخر بسازید. حتما به نکات گفته شده با جزئیات توجه نمایید.

ارزش ملک استخر دار

تاثیر استخر بر قیمت ویلا به موقعیت مکانی ویلا یا خانه نیز بستگی دارد. برای مثال ساخت ویلای استخردار در آب و هوای گرم یا شرجی مانند مازندران، تاثیر بسیار چشمگیری روی قیمت آن ملک دارد. از این رو یک سرمایه گذاری نیز به حساب می آید. اما در محیط های سردسیر، شرایط کمی متفاوت است.

عوامل موثر در تاثیر قیمت ویلای استخر دار

عوامل دیگری نیز روی قیمت ویلاهای استخردار موثر هستند.

  • تاسیسات راه اندازی استخر، تاسیسات لوله کشی تامین آب استخر
  • تهویه استخر، سرمایش و گرمایش
  • طراحی داخلی و نمای استخر ( طراحی نمای استخر اولین عاملی است که به چشم می آید. از این رو هرچه استخر نمای زیبا تری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.)

خلاصه مطالب و جمع بندی

از آن جایی که امروزه خرید خانه یا ویلاهای استخردار با توجه بسیار زیادی روبرو شده است. بسیاری شروع یه ساخت استخر در ویلا هایشان کرده اند تا یک سرمایه گذاری نیز کرده باشند. چرا که تاثیر استخر بر قیمت ویلا یا خانه بسیار چشمگیر می باشد. علاوه بر این وجود استخر در فضای ویلا مزایای بسیاری از جمله آلودگی کمتر، حریم خصوصی بیشتر، نبودن در محیط هایی با جمعیت انبوه برای شنا کردن و کاهش خطرات غرق شدن و... دارند.

 

0 ШШІ 0 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

تاسیسات راه اندازی، تاسیات تامین آب استخر،تهویه و سرمایش وگرمایش، روی قیمت اثر ویژه ای دارند.
طراحی ونمای داخلی استخر اولین عامل تاثیر گذار است.
ویلای استخر دار در محیط های گرم و شرجی مانند مازندران بهتر است.
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت