بلاگ /

طراحی ویلا

طراحی ویلا

طراحی ویلای دوبلکس با دکوراسیون و نمای مدرن

وقتی واژه طراحی ویلا به ذهن افراد خطور می کند، بی شک تصویری از خانه ای رویایی، بدور از شلوغی و با کیفیت و امکانات ویژه و طراحی منحصر به فرد شکل می گیرد. در طراحی ویلا باید بیشترین عوامل تاثیرگذار در زیبایی و ایجاد آرامش و حس خوب در افراد، وجود داشته باشد. فضایی جذاب با معماری خاص!

وجود خانه هایی رویایی در دل طبیعت یا حتی درون شهرها اما با معماری خاص و منحصر به فرد می تواند زاییده تفکر افراد خاص و ثروتمند و در نتیجه طراحی توسط معماران خوش ذوق باشد.

طراحی ویلاها کم کم و با گذشت زمان از اصالت خاص ایتالیایی خود خارج شده و دستخوش تغییرات می شود. این تغییرات از گونه های مختلف معماری در سرتاسر جهان برای ایجاد کیفیت خاص صورت گرفت. پس طراحی ویلا، با رویکردی فراتر از معماری ایتالیایی ظاهر شد. در نتیجه؛ انواع طراحی ویلا به وجود آمد.

انواع طراحی ویلا

ویلا و طراحی ویلا تحت عواملی چون، نیازهای متفاوت انسان ها و شرایط گوناگون در مکان های مختلف دنیا، قرار گرفت و در نتیجه، تغییراتی در آن صورت گرفت. پس از آن حالت اولیه و ایتالیایی خود خارج گشت.

به دلیل وجود این تغییرات در طراحی ویلاها، انواع ویلاها به وجود آمدند که بر حسب ویژگی هایشان تقسیم بندی می شوند. در ادامه با سبک های طراحی ویلا ، بیشتر آشنا می شویم. در حالت کلی می توان گفت که دو نوع طراحی ویلای مدرن و طراحی ویلای سنتی داریم.

سبک مدرن در طراحی ویلا

از رایج ترین و پرطرفدارترین سبک های طراحی در ویلا می توان سبک مدرن را نام برد. سبک مدرن در معماری ویلا، از مدرنیسم الهام می گیرد و استفاده از رنگ های ساده و خنثی و سادگی در طراحی از ویژگی های مشخص آن است.

در طراحی ویلا به سبک مدرن از پنجره های بزرگ استفاده می شود. پس نورگیری طبیعی از مشخصه های بارز این نوع ویلا ها است. پنجره های بزرگ و نورگیر در هر وجه از ویلا می تواند وجود داشته باشد. با افزایش نور طبیعی می تواند گرما هم افزایش پیدا کند، پس برای هماهنگی بین این موارد باید معمار از علم و آگاهی در مباحث انرژی برخوردار باشد.

سبک مدرن در طراحی

در معماری مدرن ویلاها، ارزش های زیباشناختی و زیباشناسانه به طور یکپارچه ایجاد می شود و ساختارهایی که ضروری نیست، حذف می گردد. به طور کلی در طراحی مدرن ویلا، فقط اصول زیباشناسانه، تعادل، ایستایی، توازن، تناسب و ترکیب رنگ های چشم نواز و خیره کننده، دیده می شود که اثری از زمان و مکان و باورهای افراد وجود ندارد. این فوق العاده است!!

ویژگی طراحی ویلای مدرن

  • در طراحی ویلا به سبک مدرن، فقط اصول زیباشناسانه معنا پیدا می کند.
  • جسارت و مدرن بودن و لوکس بودن را می توان از این طراحی درک کرد.
  • طراحی ویلای مدرن، صداقت و اعتماد و صمیمیت را به دنبال دارد.
  • آرامش بخش و روح انگیز است.
  • زمان وجود ندارد و فاقد تاریخ مصرف است.
  • سادگی بصری را می توان در این نوع از طراحی احساس کرد.
  • پیام اثر و معمار را راحت می توان درک کرد.
  • چیدمان بهتری را می توان در ویلاهای مدرن پیاده کرد. تعویض چیدمان راحت تر است.

ویژگی های ویلای مدرن

طراحی سنتی ویلا

طراحی سنتی ویلا یا همان سبک کلاسیک، دارای خصوصیات خاصی است که از زمان گذشته وجود داشته و حفظ شده است. این ویژگی های مشخص شامل، وجود ستون های محکم و باصلابت، وجود مجسمه های تزئینی و زیبا با سبک و سیاق کلاسیک، قوس های زیبا و چشم نواز، سرستون های چشمگیر است.

در این نوع طراحی، از سنگ های زیبا استفاده می شود. دیوارها و ستوه های بلند از عوامل مهم در این نوع طراحی است که به چشم می خورد. وجود آینه های قدی کاملا سبک کلاسیک را نمایان می کند و استفاده از رنگ های استخوانی و کرم در این نوع بنا، کاملا مشهود است.

برای ایجاد نور، هم از نور طبیعی و هم از نور مصنوعی استفاده می شود. از نمای سنگی در طراحی سنتی و کلاسیک از ویلا، بسیار استفاده می شود. اما از تنوع مصالح ساختمانی خبری نیست و این ویژگی معماری کلاسیک است.

ویلاهای به سبک سنتی، تزئینات و تجملات بیشتری دارند، از مصالح فوق باکیفیت و درجه یک استفاده می شود که در نتیجه قیمت بالای این ویلاها را رقم می زنند. البته که می توان استفاده از سنگ و تزئینات گران قیمت را کاهش داد تا از هزینه کار کم شود.

موارد مهم در اصول طراحی ویلا

مهم ترین اصل در طراحی ویلا، توجه به ایجاد بهترین کیفیت در راستای ساخت و طراحی ویلا و در نتیجه استفاده بهتر از آن است. برطرف کردن و در نظر داشتن نیاز افراد ساکن در ویلا از مهم ترین عوامل در طراحی و ساخت ویلا است. البته که در اصول طراحی ویلا باید هزینه و بودجه را هم در نظر داشت. اینکه یک ویلا را از ابتدا اصولی به دست متخصصان، طراحی کنیم، هزینه های بازسازی یا نوسازی را نیز در آینده کاهش می دهد. 

نکات مهم در طراحی

معرفی شرکت آریانا عمران

جمع بندی درباره طراحی ویلا

اگر طرفدار طرح و ویژگی های مدرنیته و تلفیقی هستید، انتخاب ویلا با طراحی مدرن را در نظر داشته باشید. اما اگر طرفدار طراحی های اصیل و اشرافی و با اصالت هستید، انتخاب ویلا با طراحی کلاسیک مناسب شما است. همچنین اگر می خواهید یک ویلای کوچک شیک داشته باشید به نحوی که از طراحی باغ ویلا و همچنین طراحی داخلی ویلا بسیار زیبا مدرن و یا سنتی بهره مند باشد، شرکت آریانا عمران آماده خدمات رسانی به شما می باشد. و یا همچنین شما می توانید برای طراحی فضای سبز ویلای خود با مشاوران ما صحبت کرده تا از ایده های بسیار جذابی که مهندسان ما در نظر دارند، بهره مند شوید.

5 ШШІ 3 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

بیشتر از رنگ های خنثی استفاده می شود تا حس ظرافت و قدرت را نمایان کند.
بیشتر از رنگ های با اصالت و پر قدرت طلایی، مشکی، سفید و برنزی استفاده می شود.
وجود تزئینات زیاد و گران، آینه کاریها و سنگ کاری ها و استفاده از مصالح گران، هزینه ساخت و طراحی را بالا می برد.  
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت