بلاگ /

تمیز نگه داشتن استخر در ویلا

تمیز نگه داشتن استخر در ویلا

 امروزه اکثر مردم علاقمند به داشتن استخر در ویلای خود هستند برخی از ابتدا به سراغ خرید ویلای استخر دار می روند. برخی هم که ویلای استخردار خریداری نکرده اند. بعد ها ممکن است تصمیم به طراحی استخر در ویلای خود بگیرند. طراحی ویلای استخر دار یا طراحی استخر برای ویلا، اولین قدم است. بلکه پس از آن تمیز نگه داشتن استخر در ویلا، مهمترین نکته است. چنانچه شما با نحوه عملکرد استخر روباز یا سرپوشیده آشنایی داشته باشید. فعالیت های لازم برای پاکیزگی استخر را می دانید. چرا که اگر از استخر به خوبی در زمان ها و دوره های لازم و منظم، مراقبت نشود. با گذر زمان مشکلات زیادی برای استخر به وجود خواهد آمد. در این مقاله از سایت آریانا عمران قصد داریم گام های لازم برای مراقبت از استخر را با شما در میان بگذاریم. 

تجهیزات لازم برای تمیز کردن استخر

نظافت و پاکیزه نگه داشتن هر محیط، با توجه به شرایط محیطی آن متفاوت است. از این برای تمیز نگه داشتن استخر در ویلا هم باید وسایل و لوازم مورد نیاز آن را تهیه کرد. تجهیزات اصلی برای مراقبت از نظافت استخر شامل چند مورد مهم است.

جاروی استخر

توری

فیلتر استخر

برس مخصوص

مواد ضدعفونی کننده و شوینده (نوع مواد شوینده بستگی به میزان آلودگی آب دارد.)

 PH  سنج برای اندازه گیری میزان PH موجود در آب

وسایل لازم برای نظافت استخر

نظافت محیط اطراف استخر

تمیز نگه داشتن استخر، فقط به پاکیزگی محیط داخلی استخر یا آب درون آن محدود نمی شود. بلکه محیط اطراف استخر چه سرباز چه سرپوشیده هم باید دائما در حال تمیز شدن باشد. نوع کفپوشی که برای زمین اطراف استخر با توجه سرپوشیده یا سرباز بودن آن انتخاب کرده اید. باید نظافت محیط اطراف را انجام دهید. به مرور زمان با پاشیده شدن آب درون استخر به فضای اطراف و روی کاشی ها، سرامیک ها یا هر نوع کف پوش دیگری، رسوب ایجاد می شود. علاوه بر ایجاد رسوب، اگر استخر ویلای شما سرباز باشد. گرد وغبار بیشتری همراه با شاخ و برگ درختان، فضای اطراف استخر را آلوده میکند.

آلودگی فضای کنار استخر، سبب از بین رفتن کف پوش ها می شود. علاوه بر این زیبایی فضای استخر را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. همچنین آلودگی ها را به داخل آب استخر منتقل می کند و آب دچار تغییر رنگ میشود که مستقیما روی سلامتی اثر می گذارد.  

تمیز کردن سطح آب استخر
اگر ویلای شما دارای استخر روباز می باشد. طبیعتا باید به تمیز نگه داشتن استخر و سطح آب آن اهمیت بیشتری بدهید. مخصوصا اگر برای شنا کردن هم از آن استفاده میکنید. چرا که شاخ و برگ و گرد و غبار، به مرور داخل استخر جمع میشود. که علاوه بر کاهش زیبایی استخر، باعث میشود که این برگ ها در سطح آب پوسیده شوند، کف استخر لجن ایجاد شود و به تغییر رنگ آب منجر شود. برای تمیز کردن این شاخ و برگ ها می توانید از تور های مخصوص استخر استفاده کنید و هر چند روز یک بار یا حتی هر روز، تمام سطح آب و داخل آب را تمیز کنید. همانطور که گفته سد این کار برای استخر های سرباز حیاتی تر است.

نظافت سطح آب استخربرس کشیدن استخر

آب استخر دارای مواد و املاح معدنی است. هم چنین مواد شوینده و ضدعفونی کننده ای که برای پاک کردن آب استخر به کار می روند. باعث ایجاد رسوب روی دیواره ها و حاشیه های استخر می شود. یا لجن و قارچ ها روی دیواره ها جمع شده و رنگ دیواره را تیره می کنند. بخشی از قسمت تمیز نگه داشت استخر در ویلا یا خانه را، نظافت دیواره های استخر تشکیل می دهند. از این رو با برس های مخصوص، تمام دیواره های استخر را تمیز کنید.

 علاوه بر این، مهم ترین بخش تمیز نگه داشتن استخر، پاکیزگی کف استخر می باشد. چرا که با گذشت زمان، جلبک ها در کف استخر رشد میکنند. این امر باعث می شود که آب استخر در صورت تمیز نشدن منظم به رنگ سبز مایل شود. با استفاده از جاروهای مخصوص دستی یا اتومات و نیمه اتومات، می توانید کف استخر را تمیز کنید.

آب استخر

یکی از راه هایی که به تمیز نگه داشتن استخر کمک می کند و می توان میزان آلودگی موجود در آب استخر را با توجه به آن تشخیص داد، اندازه گیری میزان PH موجود در آب است. پاکیزه نگه داشتن استخر بدون توجه به میزان PH  یک امر ناقص می باشد. از این رو تست PH آب استخر، از اهمیت زیادی برخوردار است. برای اندازه گیری PH آب استخر می توان دستگاه مخصوص این کار را تهیه کنید و مرتبا هر هفته سه مرتبه PH آب را چک کنید. تست PH  با دستگاه PH سنج کار سختی نیست. میزان PH موجود در آب باید بین 7/2 و 6/7 باشد. یعنی از 7.2 کمتر نباشد و بیشتر از 7.6 نباشد. 

ph آب استخر  استفاده از فیلتر استخر

برای تمیز نگه داشتن آب استخر، علاوه بر استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده، نیاز به فیلتر مخصوص است. زیرا برخی از ذرات ریز در آب وجود دارند که با ضدعفونی کننده ها از بین نمی روند. برای تمیز کردن استخر های روباز و سرپوشیده، سه نوع فیلتر شنی، کارتریجی و دیاتوم وجود دارد. که هر کدام نسبت به دیگری ویژگی های متفاوتی دارد.

جمع بندی و خلاصه مطالب

وجود استخر در ویلا، نیازمند مراقبت و نگهداری های خاص خودش می باشد. تمیز نگه داشتن استخر، مهمترین فاکتور در مراقبت آن است. برای نظافت استخر باید با توجه به شرایط محیطی یا سرباز و سرپوشیده بودن آن، از تجهیزات خاصی مانند برس، جارو، فیلتر، ph سنج، مواد شوینده و.. استفاده کرد. نظافت کف استخر، دیواره های استخر وسظح آب از جمله مهمترین فضاهایی است که باید به نظافت آن اهمیت داد.

سوالات متداول

1.PH آب استخر باید چه میزان باشد؟

PH آب استخر باید بین 7/2 و 6/7  باشد.

2.بهترین وسیله برای تمیز کردن دیواره های استخر چیست؟

برس مخصوص برای نظافت دیواره ها به کار می رود.

فیلتر استخر چیست؟

برای از بین بردن ذرات ریز داخل آب از فیلتر استفاده میشود. 

5 ШШІ 1 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت