بلاگ /

اصول بازسازی ویلای قدیمی

اصول بازسازی ویلای قدیمی

به ساختمان هایی که از هر 4 طرف آزاد باشند و به سمت فضای بیرون، نما داشته باشند. ویلا گفته می شود. ویلاهایی که از 20 سال بیشتر قدمت داشته باشند. طبیعتا احتیاج به نوسازی دارند. در ادامه همراه ما باشید تا شما را به صورت تخصصی با اصول بازسازی ویلای قدیمی آشنا سازیم.

بازسازی ویلای قدیمی چگونه است؟

عمر ویلا ها به دلیل نبودن فونداسیون ها ی خیلی بزرگ و سازه های سنگین، خیلی طولانی تر و بیشتر از آپارتمان های معمولی می باشد. اما به هر صورت در گذر زمان، متریال داخلی فضای ویلا، احتیاج به نوسازی پیدا می کنند. حتی در بعضی موارد ممکن است صاحب ویلا علاقمند به تغییر کلی نقشه ویلا باشد. بازسازی ویلای قدیمی می تواند، یک ویلای کاملا نو را به شما تحویل دهد. اما طراحی ویلا و نوسازی آن  یک کار تخصصی است و باید توسط افراد متخصص انجام شود.

چه فصلی برای بازسازی ویلای قدیمی مناسب است؟

کی از مسائل مهم در بازسازی ویلای قدیمی، فصل و آب و هوای مناسب برای شروع کار نوسازی می باشد. هر منطقه با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد، آب و هوای متفاوتی خواهد داشت. اما به صورت کلی فصل بهار و تابستان، زمان بهتری برای بازسازی ویلا هستند. نور خورشید، مسئله ی مهمی است که در فصل ب

در نتیجه متریال و اعمال بیرونی در فضای خارجی ویلا، سریع تر و آسان تر خشک می شوند و بازسازی با سرعت و راحتی مضاعفی پیش خواهد رفت. عوامل دیگری هم در انتخاب فصل بازسازی موثر است. برای مثال کارگران فصلی و پیمانکار در زمان شلوغی فعالیت های ساختمانی خود باشند تا بتوانند با دقت و زمان کافی به کار شما بپردازند. هزینه ی متریال و مصالح ساختمانی نیز در فصول مختلف، نوسانات زیادی به همراه دارد. از این رو سعی کنید هر زمانی که هزینه مصالح در کمترین حالت و مقدار باشد، پروسه بازسازی را آغاز کنید.

فصل مناسب بازسازی ویلا

نکات مهم برای بازسازی ویلای قدیمی

برای بازسازی ویلای قدیمی باید با توجه به شرایط مکانی و عوامل دیگر، به نکات مهمی دقت کرد. چنانچه شما در شمال کشور صاحب ویلا هستید. به جهت مرطوب بودن آب و هوای این منطقه و باران گیر بودن آن، ویلای شما در زمان کمتری به بازسازی احتیاج پیدا خواهد کرد. چرا که رطوبت باعث سریع پوسیده تر شدن لوله ها، کابینت ها و سایر تاسیسات ساختمانی می شود.

همچنین رنگ دیوار ها باید سریع تر تمدید شود و اگر دیوار ویلا را کاغذ دیواری کرده اید، رطوبت شما را مجبور می کند که تند تند، آن را تعویض کنید. در شمال کشور برای ساخت یا بازسازی ویلایتان باید از متریال مرغوب تر و مصالح با کیفیت تر و مقاوم تری استفاده کنید. ترجیحا مصالحی که در برابر نفوذ آب مقاومت داشته باشند و ضد آب باشند. تا به راحتی زنگ نزنند و در مقابل رطوبت آب و هوا مقاوم باشند.

مهم ترین بخش های بازسازی ویلا

برای بازسازی ویلای قدیمی باید از مهم ترین بخش ها آغاز کرد.

  سالن ویلا: برای نوسازی سالن، چنان چه که تاسیسات و سیم کشی ها مشکلی ندارند. احتیاجی به ترمیم کلی و پر دردسر نیست. می توانید با تغییر رنگ دکوراسیون را تغییر دهید. یا می توانید نقشه را طبق سلیقه تان دوباره طراحی کنید. برای تغییر دیوار میتوانید سنگ کاری کنید. الیته هزینه تان مقداری زیاد خواهد شد.

  سقف ویلا: مهم ترین بخش نوسازی ویلا که باید توسط متخصصان انجام شود، سقف آن است. سقف کاذب دارای طرح های مختلفی است و هزینه آن پایین است. از این رو در نوسازی زیاد استفاده می شود. از گچ و کناف نیز برای تغییر شکل سقف می توانید استفاده کنید.

  آشپزخانه ویلا: در بازسازی آشپزخانه از بهترین مواد و مصالح استفاده کنید. چرا که رطوبت بالا موجب آسیب به وسایل آن می شود. کابینت ها بخش اصلی در یک آشپزخانه به حساب می آیند.

  سرویس بهداشتی و حمام: برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در درجه اول دقت کنید که اگر می خواهید دیوار های را تخریب کنید، آسیبی به تاسیسات و لوله ها وارد نشود. هم چنین از سنگ و سرامیک تیره استفاده کنید تا کثیفی را کمتر نشان دهد.

بخش های مهم بازسازی

بازسازی ویلای قدیمی چگونه انجام می شود؟

بازسازی ویلای قدیمی به روش های مختلف انجام می شود. شما می توانید یک سری از کار ها و تغییرات جزئی را خودتان با خرید مصالح انجام دهید. اما اگر تغییرات تان زیاد و کلی است یا برای مثال می خواهید نما و نقشه ی ویلا را به طور کلی تغییر دهید. بهتر است نوسازی را به شرکت های پیمانکاری و افراد متخصص بسپارید. در ابتدا خودتان باید تصمیم گیری کنید که دقیقا قرار است چه کار هایی در بخش های مختلف آشپزخانه، سالن، سقف، حیاط ویلا و.. انجام دهید. مدل نوسازی در تصمیم شما بسیار موثر است. معمولا ویلاهای قدیمی تر که بیشتر از 15 الی 20 سال قدمت دارند. باید تغییرات کلی روی آن ها اعمال شود.

هزینه نوسازی ویلا های قدیمی چگونه است؟

کارفرما برای بازسازی ویلای قدیمی دارای انتخاب های زیادی است و دست بازی دارد. این کار قاعده خاصی ندارد و بیشتر سلیقه ای است. هزینه نوسازی با توجه به نوع تغییرات، وسعت فضای ویلا، بخش هایی که میخواهید در آن تغییرات ایجاد کنید و مصالح مورد استفاده ، متفاوت است.

اما با هر بودجه ای می توانید آن را اغاز کنید و اگر احساس می کنید بودجه کمی برای نوسازی دارید، می توانید فقط اولویت هایتان را در نظر  بگیرید و سایر تغییرات را در زمان دیگر پیاده سازی کنید. اما با توجه به فاکتور هایی که اشاره کردیم یعنی وسعت فضای ویلا، بخش های تغییرات، مصالح، میزان قدمت و فرسودگی ویلا، موقعیت جغرافیایی و مکانی ویلا و تغییر نقشه، هزینه در حدود متری بین 1,500,000 تومان تا 7,000,000 تومان در می آید. از این رو طبق اولویت ها پیش بروید وباز سازی را آغاز کنید.

هزینه بازسازی خلاصه مطالب و جمع بندی

ویلا های قدیمی مخصوصا در مناطق شمالی کشور، پس از گذشت چند سال به نوسازی احتیاج پیدا خواهند کرد. بازسازی ویلای قدیمی مانند طراحی ویلا، باید توسط متخصصین انجام شود. هم چنین باید از مصالح و متریال مرغوب و با کیفیت استفاده کرد. فصل بهار و تابستان به دلیل تابش نور مستقیم خورشید بهترین زمان برای بازسازی است. هزینه های بازسازی فضای داخلی و خارجی ویلا با توجه به عوامل مختلف، متفاوت است. شما می توانید با کارشناسان ما در آریانا عمران در ارتباط باشید تا طبق سلیقه تان با هر بودجه ای که دارید. ویلایتان را بازسازی کنند.

سوالات متداول

1.مهم ترین بخش های بازسازی ویلا کجاست؟

آشپزخانه، سقف ویلا، سالن ویلا، سرویس بهداشتی و حمام از مهم ترین بخش های بازسازی ویلاست.

2.بهترین زمان برای بازسازی چه زمانی است؟

فصل بهار و تابستان، بهترین زمان نوسازی ویلاست.

3.هزینه بازسازی چقدر است؟

هزینه نوسازی ویلا با توجه به عواملی مانند وسعت فضا، موقعیت مکانی، مصالح و.. متفاوت است.

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت