بلاگ /

نکات مهم برای خرید ویلای مدرن

نکات مهم برای خرید ویلای مدرن

فاکتور های با اهمیت برای خرید ویلای مدرن

امروزه به دلیل شلوغ شدن زندگی شهری و آلوده بودن هوای برخی از شهر های بزرگ در زمان های مختلف، خیلی از افرادی که نمی توانند که محل زندگی خود را به کل تغییر دهند، تصمیم به خرید یا اجاره ویلا در اطراف شهری مثل تهران یا شهر های شمالی کشور می گیرند. تا تعطیلات و اوقات فراغت خود را در آن جا بگذرانند.

طراحی ویلای مدرن دارای ویژگی هاییست که هنگام خرید باید به این خصوصیات دقت کرد و بتوان یک ویلای مناسب با طراحی نمای عالی را خرید یا اجاره کرد. در این مقاله از سایت آریانا عمران می خواهیم چند فاکتور مهم در خرید ویلای مدرن را با شما در میان بگذاریم.

خرید ویلای مدرن در منطقه ای با آب و هوای تمیز

همه ی ما به اندازه کافی در شهر های بزرگ با سر وصدا، آلودگی سر وکار داریم و حتما یکی از اهدافمان برای خرید ویلای مدرن، بهره بردن از یک آب و هوای تازه و پاک است. هوای آلوده به مرور موجب بیماری هایی مانند سرطان، بیماری های ریه ای و.. میشود علاوه بر ای نبرای افراد سشالمند و کودکان بسیار خطرناک تر است.

اگر می خواهید ویلا به محل زندگی شما  خیلی نزدیک باشد، مناطق ییلاقی اطراف تهران گزینه خوبی است. اگر مسافت برایتان آنچنان اهمیت ندارد که گزینه های بیشتر مانند شمال کشور را هم می توانید انتخاب کنید.

آب و هوای پاک

منحصر به فرد بودن ویو و منظره ویلا

یکی از آپشن هایی که ویلای خوب و معمولی را از هم مجزا می کند، منظره یا دید ویلاست. در سب کزندگی آپارتمان نشینی شاید مناظر طبیعی در دید نباشمد. از این رو برای دور شدن از این حال و هوا باید هنگام خرید ویلای مدرن به منظره آن توجه کرد. در مناطق کوهستانی، اطاف رودخانه، دریا یا جنگل از بهترنی گزینه های منطقه ای برای ویلاست. البته اطراف تهران نیز  دارای ویوهای عالی برای ساخت ویلا می باشد.

داشتن فضای اطراف ویلا برای گشت و پیاده روی

خرید ویلای مدرن فقط برای این نیست که از فضای داخلی یا طراحی داخلی آن لذت ببریم. بلکه اگر فضای بیرونی ویلا، زیبا و دل انگیز باشد. هم می توان از آب و هوا و قدم زدن در محیط خارچجی ویلا از آن استفاده کرد، هم می توان به ورزش کردن پرداخت یا  پیک نیک خانوادگی و دوستانه برگزار کرد.

خرید ویلای مدرن با امکانات تفریحی و آرامش بخش

هنگام خرید ویلای مدرن، باید به امکانات داخل حیاط یا باغ ویلا توجه کرد. هرچند که این امکانات به وسعت یا متراژ باغ بستگی دارد. برای مثال آلاچیق یکی از آپشن هایی ایست که هم به زیبایی فضای باغ کمک می کند. هم محل مناسبی برای دورهمی یا مهمانی و بازی کودکان است. اگر هم ویلایی که می خرید ،آلاچیق نداشتو خودتان می توانید آلاچیق بسازید. ساخت آلاچیق در حیاط ویلا، ارزان است و هزینه بر نیست.

امکانات باغ

تفریح های لذت بخش با استخر و سونا در ویلا

هنگام طراحی یا خرید ویلای مدرن، وجود استخر هم یکی از آپشن هایی است که ویلای خوب را از ویلای معمولی مجزا می کند. استخر هم به فضای ویلا زیبایی و مدرنی می بخشد. هم برای فصل بهار وتابستان می تواند بهترین تفریح و ورزش یبرای افراد به حساب بیاید. از این رو اگر ویلایی که خریداری کردیر هم اسنخر نداشت. پیشنهاد می کنیم بودجه ای برای ساخت استخر در فضای خود در نظر بگیرید. سونا هم به گردش خون ،بهبود تنفس و بهبود عملکرد مفاصل بسیار کمک می کند.

استراحت مطلق همراه با آرامش در روف گاردن

یکی از فضاهایی که اخیرا در قیمت ویلا بسیار تاثیر گذار بوده ،روف گاردن آن است. روف گاردن یک فضای سبز داخل تراس یا روی سقف است. امکاناتی مانند آلاچیق، آبنما، فضای سبز قابل تعبیه است و روف گاردن فضای بسیار مناسبی برای دورهمی های شبانه یا حتی استراحت و ریلکس کردن است. امکان وجود یا طراحی اسپا برای به در کردن خستگی نیز در روف گاردن اماکن پذیر است.

طراحی روف گاردن

امکانات اضافی در زمان خرید ویلای مدرن

برخی از امکانات یا آپشن ها هستند که وجودشان در ویلا ضورری نیست. فضاهایی مانند سالن ورزش، سالن کار، سالن بازی و سرگرمی و.. که بیشتر جنبه ی حاشیه ای در خرید ویلای مدرن را دارند. علاوه بر این وجود این مکانات در فضای ویلا ،به وسعت و متراژ ویلا بستگی دارد. هم چنین روی قیمت ویلا هم اثرگذار است. از این رو ر زمان خرید ویلای مدرن، بودجه تان در اماکناتی که دارد تعینن کننده می باشد.

جمع بندی درباره نکات مهم برای خرید ویلای مدرن

برای دور شدن از سبک زندگی آپارتمان نشینی و شلوغ شهری در شهر های آلوده ای مانند تهران یا سایر شهر های بزرگ، خرید ویلا در مناطقی که هوای پاک در اطراف شهر دارند. یا در مناطق شمال کشور، گزینه خوبی است. اما هنگام خرید ویلای مدرن برای اینکه بهترین استفاده را از آن ببریم باید به همه ی آپشن ها و گزینه های مهم در ویلا توجه کنیم. امکانات باغ ویلا، استخر و سونا، روف گاردن و... از مهم ترین آپشن های یک ویلای خوب و مدرنیته هستند.

سوالات متداول
  1. خرید ویلای مدرن در چه مناطقی ویوی خوبی دارد؟
    مناطق کوهستانی، اطراف دریا و رودخانه و فضای سبز بهترین منطقه برای خرید ویلا با ویوی عالی است.
  2. چه امکاناتی در ویلا ضروری نیست اما در قیمت تاثیر دارد؟
    اتاق کار، سالن بازی، سالن ورزش و... آپشن های درجه 2 ویلا هستند.
  3. مهم ترین امکانات ویلای مدرن چیست؟
    آلاچیق؛، فضای سبز،استخر و منظره ویلا از مهم ترین ویژگی های یک ویلای خوب است.
5 ШШІ 1 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت