بلاگ /

بهترین ترفند ها برای استفاده از آینه در دکوراسیون

بهترین ترفند ها برای استفاده از آینه در دکوراسیون

اصول استفاده از آینه در دکوراسیون

امروزه آینه ها فقط به عنوان ابزاری برای بازتاب نور یا دیدن سر وضع و لباس نیستند. بلکه علاوه بر این کاربردهای همیشگی ، در تزیین یا طراحی نمای داخل منزل هم بسیار تاثیر گذارند. استفاده از آینه در دکوراسیون خانه ،می اتواند فضای خانه یا اتاق را تبدیل به یک طراحی هنری و خاص کند. آینه ها با طراحی های متنوع،؛ بزرگ و کوچک، اشکال هندسی متفاوت، به زیبایی و جذابیت فضای منزل، رنگ می بخشند.

در واقع اگر از آینه ها به درستی و با سلیقه در دکوراسیون استفاده شود. جذابیت و شیک بودن طراحی را دو چندان خواهد کرد. ما در این مقاله از سایت آریانا عمران قصد داریم نکات و اصول کاربرد آینه در دکوراسیون را با شما در میان بگذاریم.

مزایای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه در دکوراسیون، علاوه بر زیبایی و کاربرد دیداری آن، تاثیرات مهمی روی فضا دارد.

وجود آینه در خانه، به فضا عمق و بعد بیشتری می بخشد. آینه ها با انعکاس تصااویر، وسعت و روشنایی فضا را بیشتر می کنند. حتی آینه کاری در سقف ها و دیوار های تالار ها و رستوران ها از گذشته اجرا می شده است.

آینه ها می توانند عیب های محیط را پوشش دهند. برای مثال اگر قسمتی از خانه، نور گیری کمتری داشته باشد. آینه می تواند از تاریکی آن بکاهد.

قرار دادن آینه در فضاهای مختلف، می تواند حس های گوناگونی را ایجاد کند. برای مثال در سالن های ورزشی می تواند به اصلاح حرکات کمک کند و حس پیشرفت به افراد منتقل نماید.

اهمیت بازتاب نور از آینه در دکوراسیون

استفاده از آینه در دکوراسیون نیازمند رعایت نکات کوچکی است که در طراحی نما بسیار موثر می باشند. اینکه می خواهید آینه چه تصویری را منعکس کند، مهم است. در حالی که بیشتر افراد به فضاهای خالی دقت می کنند و آینه را در محلی نصب می کنند که فضاهای خالی بیشتر باشد. یکی از بهترین گزینه ها برای نصب آینه، روبروی پنجره است. چرا که نور بیشتری بازتاب می شود و فضا روشن تر می شود.

بهترین مکان برای نصب آینه کجاست؟

استفاده از آینه در دکوراسیون، باید در مکان مناسب باشد. بنابراین با توجه به وقت و متراژ فضا، و همینطور سایز و اندازه آینه باید مکان نصب آن را انتخاب کرد. نصب آینه باید با دیوار، ارتفاع مناسبی داشته باشد. تابلوهای نقاشی، یا عکس ها و آثار هنری، همیشه در یک سطح و هم تراز با زاویه دید افراد روی دیوار قرار می گیرند. اما نحوه نصب آینه ها اینگونه نیست. این موضوع بستگی به این دارد که شما بخواهید آینه چه تصویری را بازتاب کند یا زاویه دیدش کجا باشد.

مجل نصب آینه

بکارگیری خلاقیت در نصب آینه

برای استفاده از آینه در دکوراسیون باید خلاقیت و نوآوری به خرج داد و حتی گاهی اوقات ریسک کرد. منظور از ریسک نصب آینه های بزرگ در فضاهای کوچک یا به کار بردن آینه هایی با اشکال هندسی نامنظم، آینه های شکسته، آینه های پازلی مانند با تعداد زیاد و.... نصب و استفاده آینه های بزرگ در فضای کوچک، ممکن است مناسب به نظر نیاید. اما برعکس می تواند فضا را تا حدودی بزرگتر و دل باز تر نشان دهد.

نحوه انتخاب بهترین نوع آینه برای دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه در دکوراسیون به سلیقه افراد و فضایی که در حال طراحی است، بستگی دارد. آینه ها دارای مدل ها و طرح های متنوعی هستند. همچنین در سبک های مختلفی از جمله مدرن، سنتی، کلاسیک، مینیمال و.. ساخته می شوند. مهم ترین فاکتور در شکل ظاهری آینه ها، قاب آن هاست. برای مثال قاب چوبی با قاب فلزی، کاملا متفاوت هستند. بنابراین در تزیین دکوراسیون با آینه به قاب و شکل ظاهری آن ها بسیار توجه کنید.

شکل آینه

جدید ترین مدل چیدمان آینه در دکوراسیون

چیدن و کنار هم قرار دادن چند آینه با اشکال هندسی متفاوت، قاب های متنوع و اندازه های غیر یکسان، ایده بسیار خوبی برای تزیین با استفاده از آینه می باشد. این ایده بیشتر برای محیط هایی مناسب است که به سبک مینیمال چیده شده اند و اسباب و اثاث زیادی در آن قرار ندارد. برای مثال برای سالن پذیرایی که با مبل های سلطنتی دکوراسیون شده، اصلا ایده جذابی نیست.

5 ШШІ 1 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت