بلاگ /

طراحی ویلا لاکچری و لوکس چگونه است؟

طراحی ویلا لاکچری و لوکس چگونه است؟

نکات مهم طراحی ویلا لاکچری و لوکس

در طراحی ویلا لاکچری، نمای بیرونی و درونی باعث زیبایی و جذابیت چشمگیری به ویلای شما می شود. برخی افراد به دلایلی ویلا هایی که به صورت آماده هستند را خریداری می کنند، زیرا ممکن است اطلاعات یا زمان و حوصله کافی را برای انجام این کار نداشته باشند؛ ولی اگر خودتان قصد طراحی ویلا برای دیزاین خاص و مورد خود دارید، برای اینکار ابتدا باید موارد هایی که مورد نیاز است فراهم باشد، که در ادامه به آن می پردازیم. امروزه طراحی های مدرن و سنتی جزو پر طرفدار ترین های دنیاست که در ادامه به آن می پردازیم

هدف از انجام این کار
کمک زیادی به زیبا سازی ویلا می کند و محل زندگی خود را راحت تر و ایده آل تر می کند و آن چیزی که سلیقه خود است را درون کار میتوانید استفاده کنید.

شرایط آب و هوایی
یکی از مواردی که باید در نظر گرفت شرایط آب و هوایی است؛ ویلاهایی که در شرایط آب و هوایی مناسب ساخته شوند که مشکلی ندارند ولی برای مثال ویلاهایی که در شمال یا جنوب کشور می باشند به دلیل داشتن هوای شرجی باید در ساخت آنها از مصالح مقاوم تر و با کیفیت تری استفاده شود.

طراحی ویلا لاکچری و کاملا مدرن (نمای بیرون)

امروزه پر طرفدار ترین سبک طراحی در دنیا، طراحی مدرن است که اکثر ویلاها بر این پایه ساخته می شوند. البته این هم جالب است که بدانید سبک مدرن فقط برای ویلا ها استفاده نمی شود و برای آپارتمان ها نیز استفاده می شود. دلیل محبوبیت آن ساده و در عین حال شیک بودن آن است. استفاده از شیشه های بزرگ برای نما در این طرح زیاد مورد استفاده قرار میگیرد.

استخر و تجهیزات تفریحی برای ویلا

 در سبک مدرن استخر نقش زیادی داخل نمای بیرونی ویلا دارد و همچنین موجب سرگرمی و گذراندن اوقات خود می شود. استفاده از تجهیزات تفریحی نیز همینطور، اگرچه ممکن است خیلی ضروری نباشد و هزینه ها را کمی بالاتر ببرد ولی تاثیرش از چشم به دور نمی ماند.

استخر و تجهیزات

ویژگی های طراحی ویلا مدرن و  لوکس

 • برای ویلاهای کوچک مناسب است
 • سادگی ولی در عین حال شیک
 • استفاده از رنگ های خنثی
 • احساس آرامش و خالص بودن و روشن بودن فضا

طراحی مدرن

طراحی ویلا سنتی

 این طراحی در بین ایرانیان بسیار محبوب است. طراحی سنتی باید طوری باشد که یک حالت نوستالژی در ما ایجاد کند. برای مثال از آینه، گچبری و نگارگری، ستون، لوستر های بزرگ ، رنگ دیوار ها و ... در آن استفاده می شود.  نکته ای که وجود دارد طراحی سنتی با کلاسیک یکی نیست که اغلب این موارد با یکدیگر اشتباه گرفته می شود.

آنچه در جامعه هنری ما به عنوان طراحی سنتی شناخته می شود برگرفته از محیط بومی و سنت های قدیمی ایرانی است، در حالی که طراحی کلاسیک به سبک سنتی غربی اشاره دارد، و ویژگی هایی که از روم و یونان باستان وارد زندگی اروپاییان به یاد می آورد.

موارد مهم برای طراحی ویلا لاکچری

 • نورپردازی

نورپردازی نیز جزو مواردی است که در زیبا سازی ظاهری ویلا مخصوصا در هوای تاریک تاثیر خودش را بسیار نشان می دهد و می توان گفت که جزو اصلی ترین قسمت های کار به حساب می آید، زیرا اگر نورپردازی مناسبی نداشته باشین ویلا ی شما در شب نمای بیرونی خود را آنطور که باید نشان می نمی دهد.

 • مساحت ویلا

با توجه به مساحت و اندازه زمین می توان طراحی مورد نظر خود را انتخاب کرد، برای مثال برای ویلاهایی که مساحت زیادی دارند هم طراحی کلاسیک مناسب است و هم مدرن ولی برای ویلا های به نسبت کوچک طراحی مدرن پیشنهاد می شود و مناسب تر است. یک ویلای لوکس باید مساحتش به قدری باشد که حتما از فضای سبز برخوردار باشد.

نکات مهم طراحی ویلای لاکچری

 • نمای داخل و چیدمان لوازم

علاوه بر نمای بیرون، نمای داخل نیز اهمیت زیادی دارد. مسئله ای که بعد از همه این موارد وجود دارد چیدمان وسایل داخل خانه است. با چیدمان درست داخل خانه علاوه بر نمای بیرون نمای داخل نیز زیباتر می شود. ویلا هایی که دوبلکس هستند از زیبایی دوچندان ولی در عین حال پر هزینه تر هستند.

 • ایمنی ویلا

آخرین گام، ایمنی است که  در طراحی ویلا لاکچری و لوکس باید باید آن را داشته باشد و نقش اساسی نیز دارد. امنیت ویلا را می توان با تجهیزات همچون دزدگیر، دوربین مداربسته ، حصارکشی و ... استفاده کرد.

جمع بندی

با توجه به اینکه شما طرفدار کدام طراحی هستین می توانید تصمیم بگیرید که کدامیک را انتخاب کنید ولی همانطور که گفته شد، با در نظر گرفتن مساحت زمین ویلای خود می توانید انتخاب کنید که از طراحی مدرن استفاده کنید یا سنتی یعنی طراحی مدرن برای زمین های نه چندان بزرگ نیز مناسب است و طراحی سنتی برای زمین های بزرگ بهتر است.

سوالات متداول
 1. آیا شرایط آب و هوایی در انتخاب کیفیت مصالح موثر است؟
  بله، با توجه به شرایط باید در نظر گرفته شود که از چه مصالحی باید استفاده شود.قاعدتا در طراحی ویلا لاکچری متریال استفاده شده نسبت به  طراحی های معمولی متفاوت و کمی گرانتر است.
 2. برای طراحی مدرن از چه رنگ هایی استفاده می شود؟
  در این طراحی از رنگ های خنثی استفاده می شود.
 3. رنگ نورپردازی نمای بیرونی ساختمان چه چیزی رنگی باید باشد؟
  با توجه به سلیقه و شکل و رنگ ظاهری نما باید انتخاب شود و جواب از قبل تعیین شده ای ندارد.
5 ШШІ 2 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت

در روف گاردن می توان آلاچیق های چوبی و کوچک گذاشت؟

توسط صبا / 29 اردیبهشت 1401 / ساعت 13:31

درود بله بسته به مساحت روف گاردن میتوان آلاچیق های چوبی در سایز های مختلف طراحی کرد

توسط مدیرکل / 09 خرداد 1401 / ساعت 11:27