بلاگ /

خلاقیت در دکوراسیون داخلی

خلاقیت در دکوراسیون داخلی

شاید اولین موضوعی که نظر مهمان شما را هنگام ورود به منزل یا دفتر محل کار شما جلب کند نحوه دکور کردن آن مکان باشد. در واقع دکوراسیون به نوعی امضای شخصی روحیات شما است. شما شخصی منحصر به فرد هستید که دکوراسیون منزل یا دفتر کارتان باید متناسب با ویژگی های شخصی خود شما باشد. شما تنها با بهره گیری از خلاقیتتان می توانید این ویژگی های انحصاری را بروز دهید. همچنین شما می توانید با خلاقیت در دکوراسیون داخلی منزل و محل کار، ویژگی های شخصیتتان را به مهمانان و مراجعان خود نشان دهید.

خلاقیت چیست؟

خلاقیت در لغت به معنی آفریدن است. خلاقیت به این موضوع اشاره دارد که برای مسائل معمولی، پاسخ هایی نو و جدید ارائه دهید. خلاقیت چند وجه و چند بعد متفاوت دارد و فقط محدود به یه زمینه یا موضوع نیست. خلاقیت از ترکیب و یا تغییر در دانسته ها و ایده های قبلی حاصل می شود. اهمیت خلاقیت در این است که عامل پیشرفت در تمام زمینه ها محسوب می شود.

چرا خلاقیت در زندگی مهم است؟

خلاقیت مهمترین عامل پیشرفت فرد و در نهایت پیشرفت جامعه است. یکی از بنیادی ترین و اساسی ترین عواملی که باعث نوآوری در مغز انسان می شود، همین خلاقیت است. زیرا هر فردی به روشی منحصر به فرد می اندیشد و تصمیم می گیرد. ما همیشه به دنبال پیشرفت در تمام ابعاد زندگی هستیم. در نتیجه استفاده از خلاقیت در تمام این ابعاد به پیشرفت هرچه بیشتر ما کمک می کند. 

 

چرا خلاقیت در دکوراسیون داخلی مهم است؟

شاید تا کنون به این موضوع توجه چندانی نکرده باشید. اما هرچه دکوراسیون یک محیط هماهنگی بیشتری با ویژگی های روحی و شخصیتی شما داشته باشد، شما از لحاظ روانی آرامش بیشتری در آن مکان خواهید داشت. برای آنکه دکوراسیون شما کاملا متناسب با شخصیت شما باشد، نیازمند به کار بردن خلاقیت در دکوراسیون داخلی هستید، خلاقیتی که از درون شخصیت شما سرچشمه گرفته است. و هدف آن به آرامش رساندن روح و روان شما است.

چرا استفاده از خلاقیت در دکوراسیون داخلی مهم است؟

چگونه خلاقیت در دکوراسیون داخلی را تقویت کنیم؟

برای اینکه از خلاقیت در دکوراسیون داخلی بهره مند شویم، دو انتخاب داریم:
 اول اینکه، خلاقیت بی مانند خود را آزادانه رها کنیم و اختیار کامل جا به جا کردن اسباب و اثاثیه را به او واگذار کنیم!
دوم اینکه، با خیالت راحت وظیفه دکور کردن محل کار یا محل زندگی را به یک تیم دکوراسیون قوی بسپاریم. تیمی که بتواند با شناسایی روحیات شما، بهترین دکوراسیون و چیدمان را برای شما فراهم کند.

دکور کردن منزل با توجه به ویژگی شخصیتی شما

قطعا شما هم این تجربه را داشتید که در مکانی قرار گرفته باشید و احساس کنید فشار زیادی بر شما تحمیل می شود. یا اینکه احساس خستگی و بی انرژی بودن داشته باشید. احتمالا یکی از دلایل این اتفاق این است که انرژی که دکوراسیون آن مکان به شما القا می کند با انرژی روانی شما در تضاد است. 
این در حالی است که اگر شما در مکانی با انرژی های همسو با انرژی درونی خودتان قرار بگیرید، نه تنها احساس بهتری خواهید داشت، بلکه انرژی شما به نسبت زیادی تقویت می شود. 

کدام نوع دکوراسیون داخلی برای روحیه شما مناسب تر است؟

شما می توانید با شناخت ویژگی های شخصیتی خودتان، دکوراسیون داخلی متناسب با شخصیت خودتان را خلاقانه انتخاب کنید و از نتایج مثبت آن در زندگی و روحیه خود شگفت زده شوید. شما می توانید از سبک های مختلف دکوراسیون ایده بگیرید و با توجه به خصوصیات خودتان آن ها را ترکیب کنید یا تغییر دهید و ایده های خلاقانه ای به وجود آورید و به خلاقیت در دکوراسیون داخلی دست یابید.
برای این کار بهتر است سبک های مهم دکوراسیون داخلی را بشناسید.


 سبک دکوراسیون مینیمال

اگر شخصی هستید که عاشق سادگی و راحتی است و از مصرف گرایی و تجمل گرایی دوری می کند، این سبک برای شما مناسب است. برای دستیابی به این سبک، رنگ های روشن و آیتم هایی با طرح ها و پترن های ساده را خلاقانه با هم ترکیب کنید و دکوراسیون شخصی خودتان را ایجاد کنید.

 

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

آیا شما از آن دسته از افراد هستید که علاقه دارند خود واقعیشان را نشان دهند و طبیعی بودن را پسندیده می دانند؟ این سبک مناسب شماست! شما می توانید بیشترین حجم خلاقیتتان را در دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی به کار ببرید. مهم ترین ماموریت شما در به کار گیری این سبک، استفاده خلاقانه و بهینه از فضا هاست که این سبک را از دیگر سبک ها مجزا می کند.

سبک دکوراسیون داخلی مناسب چه افرادی است؟

سبک کلاسیک

بسیاری از افراد علاقه به تجمل و اشراف دارند و علاقه دارند در همه شرایط  پر‌رنگ باشند و برجسته دیده شوند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، کافیست رنگ های پر رنگ و پر انرژی را به روشی خلاقانه و شیک با هم ترکیب کنید و این سبک پر طرفدار را به منزل یا دفتر کار خود بیاورید.

سبک بوهمیان

این سبک دقیقا مناسب افرادی است که به خلاقیت گرایش زیادی دارند و سعی می کنند روحیه خلاق خود را همیشه حفظ کنند و پرورش دهند. استفاده از سبک بوهمیان در دکوراسین داخلی، نشان دهنده روحیه ای هنرمند و خلاق و سر زنده است. این سبک نیاز مطلق به خلاقیت دارد و در عین به هم ریختگی، نظم مخصوصی نمایش می دهد که بیش از پیش این سبک را خاص و استثنایی می کند.

سبک دکوراسیون داخلی بوهمیان مناسب چه افرادی است؟

سبک نئوکلاسیک  

شاید در حین سادگی و طبیعی بودن سبک مینیمال، گاهی به انرژی و سر زندگی سبک کلاسیک نیاز داشته باشید. سبک نئوکلاسیک انتخاب خوبی برای شماست. اگر به اصالت و شکوه و ایده های نو و خلاق و هم زمان با آن به سادگی علاقه من هستید، از سبک نئوکلاسیک در دکور کردن محیط خود استفاده کنید.

سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک مناسب چه افرادی است؟

کلام آخر

حفظ و پرورش خلاقیت تاثیر عمیق و مثبتی بر تمام جنبه های زندگی شما دارد. بهتر است در تمام امور به جای استفاده از ایده های تکراری که افراد زیادی آن ها را امتحان کرده اند، ایده های شخصی خودتان را بسازید و بیشتر از آن لذت ببرید. دکوراسیون محل زندگی یا کار نیز از این قاعده مستثنی نیست. کافی است روح خلاق خود را آزاد بگذارید، سبک های مختلف را بشناسید، خلاقانه آن ها را ترکیب کنید و یا حتی تغییر دهید و سبک شخصی مخصوص به خودتان و روحیه تان را خلق کنید.

سوالات متداول

1.    چگونه در در دکوراسیون داخلی خلاقیت داشته باشیم؟
می توانید سبک های مختلف دکوراسیون را بشناسید و آیتم های مورد علاقه هر یک را با یکدیگر ترکیب کنید و سبک شخصی و خلاقانه خودتان را بسازید.
2.    چگونه سبک دکوراسیون مرتبط با شخصیتم را پیدا کنم؟
کافی است سبک های دکوراسیون مختلف را ببینید. سپس توجه کنید کوام یک انرژی مثبت و بیشتری به شما القا می کند. همان را انتخاب کنید.
3.    چگونه خلاق باشیم؟
باید اجازه دهیم ذهنمان فراتر از مرز ها برود و در مورد مسائل به شیوه ای جدید و نو نگاه کنیم تا پاسخ های جدید و خلاقانه کشف کنیم.

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت