بلاگ /

طراحی و اجرای ویلا

طراحی و اجرای ویلا

ساختن ویلا به عنوان یک مکان تفریحی برای خیلی از خانواده ها اهمیت زیادی دارد. بیشتر افراد در طول هفته مشغول کار و فعالیت هستند و در پایان هفته ترجیح می دهند در مکانی دور از شلوغی شهر، در کنار دیگر اعضای خانواده استراحت کنند. این موضوع اهمیت طراحی و اجرای ویلا را چند برابر می کند. چرا که اگر این طراحی با سلیقه شخصی و روحیه شما هماهنگ نباشد، بودن در این محیط به تدریج برای شما خسته کننده خواهد شد و انرژی شما را کاهش می دهد.

طراحی، اجرا و شخصی سازی ویلا

افراد مختلف سلیقه  های متفاوتی در تمام زمینه ها دارند. در ساخت ویلا نیز باید سلیقه شخصی هر فرد را در نظر بگیریم.  احتمالا ویلایی با سبک معماری مدرن طرفداران زیادی دارد. همچنین ویلایی به سبک کلاسیک نیز در بین بیشت افراد محبوب است. اما این دو گروه سلیقه یکسانی ندارند و به احتمال زیاد سبک مورد علاقه خود را ترجیح می دهند. پس اگر می خواهید از ویلایی که می سازید نهایت لذت و آرامش را دریافت کنید، سلیقه شخصی خود را در اولویت قرار دهید. ما در این مقاله اطلاعاتی در مورد سبک های مختلف معماری در اختیار شما می گذاریم که راحت تر بتوانید سبک مورد علاقه و متناسب خودتان را پیدا کنید.  

طراحی ویلا به سبک پایدار

در طراحی به سبک معماری پایدار عوامل مختلفی نقش دارند که مهم ترین این عوامل اقلیم و آب هوای منطقه ای است که سازه در آن واقع شده است. این دو عامل اصول کلی طراحی را اجرای ویلا را در سبک پایدار معین می کند. توجه به این اصول اهداف اصلی معماری پایدر را محقق میکند. این اهداف عبارت اند از:

  • صرفه جویی در مصرف انرژی
  • افزایش عمر مفید ساختمان
  • استفاده از مصالح سازگار با محیط
  • احترام به طبیعت و استفاده حداکثری از آن بدون آسیب رساندن
  • تناسب میزان حرارت در فضای داخل سازه

برای طراحی ویلا در این سبک باید متناسب با آب و هوا، میزان بارندگی، شدت باد و  دیگر ویژگی های اقلیمی منطقه طرح مناسب را پیاده کرد. مثلا در مناطق گرمسیری با ایجاد فضا های خالی مانند گنبد ها، جریان باد داخل سازه را بیشتر می کنیم.  

ویلا به سبک پایدار

این سبک معماری با توجه به هماهنگی زیادی که با محیط زیست اطراف دارد، نه تنها آسایش انسان را چندین برابر می کند، بلکه به حفظ انرژی و محیط زیست و منابع موجود در آن نیز توجه ویژه ای دارد. این موضوع باعث می شود ویلاهای این سبک بسیار کم هزینه تر و بسیار مقاوم تر باشند.

طراحی ویلا به سبک شهری

این سبک تلفیقی از سبک های مینیمال، مدرن، نیمه مدرن  صنعتی است. اما تفاوت های بنیادی مهمی دارد که این سبک را منحصر به فرد و مستقل کرده است. مانند هر سبک معماری دیگری، هدف این سبک نیز  فراهم کردن محیطی با آرامش برای افراد است. با این تفاوت که با توجه به پیچیده تر بودن زندگی در شهر افراد نیاز به آرامش خیلی بیشتری دارند. این سبک بیش از هر سبک دیگری به این موضوع اهمیت می دهد. 

مهمترین عناصر این سبک، رنگ های خنثی و نور طبیعی است. خصوصا فضا های اصلی ساختمان مانند اتاق نشیمن باید روشنایی خوبی داشته باشد.

طراحی ویلا به سبک مدرن شهری

این سبک مناسب افرادی است که زندگی در شهر را دوست دارند اما از طرفی از شلوغی آن احساس خوبی ندارند. زندگی کردن در فضایی با طراحی مدرن شهری باعث می شود شلوغی شهر از یادتان برود و فقط زیبایی های آن را به یاد بیاوردید.

طراحی ویلا سبک رومی

رومیان باستان برای نشان دادن قدرت و شکوهشان علاقه به ساختمان های بزرگ با ستون های عظیم داشتند. مهم ترین اصل در ساخت بنا به این سبک توجه به قرینه بودن ساختمان است. البته این قرینگی علاوه بر طراحی بیرونی ساختمان باید طراحی فضا های داخلی را هم در بر بگیرد. متریالی که در این سبک استفاده می شود عموما گران قیمت هستند که شکوه این سازه ها را چند برابر می کند. همچنین استفاده از مجسمه ها یا نماد های سلطنتی نیز در این سبک متداول است.

طراحی ویلا به سبک رومی

طراحی ویلا به سبک لاکچری

 اگر بخواهیم این سبک را توصیف کنیم، پر زرق و برق، تجملی، گران قیمت، راحت و ینت داده شده نخستین صفاتی هستند که به ذهن بیننده می رسند. جزئیات در این سبک اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل است که بیشترین توانایی یک طراح ماهر را در این سبک می توانیم ببینیم. زیرا توجه بیشتر به جزئیات و برجسته کردن آن ها، به مهارت زیادی نیاز دارد. در این سبک همانطور که گفته شد با پرداختن به جزئیات و زینت دادن آن ها باید فضای کلی را لوکس جلوه دهیم. پس از جزئیات، مهمترین ویژگی این ساختمان ها سقف و پنجره های بلند است.

متریال مورد استفاده در معماری لاکچری همگی آنتیک و گران قیمت هستند. استفاده از متریالی که طرح ها و رنگ های مخصوص دارند از ویژگی های این سبک به شمار می رود. ساختمانی که با این سبک طراحی و اجرا می شود علاوه بر عناصر گران قیمتی که دارد، نمایی کاملا امروزی و مدرن را باید در خود جای دهد.
 

 

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت