بلاگ /

طراحی ویلا مدرن لاکچری

طراحی ویلا مدرن لاکچری

طراحی ویلا مدرن لاکچری 

طراحی ویلا برای منزلی انجام می شود که از چهار سو باز است و می توان برای هر نما طراحی انجام داد. ویلاها بیشتر در فضاهای غیر شهری هستند که می توان طراحی را در سبک های مختلف انجام داد. طراحی ویلا مدرن لاکچری از نمونه طراحی های قابل اجرا برای ویلاهای بزرگ و کوچک و دوبلکس است. 

وجود پنجره های بزرگ و تراس سرتاسری و بزرگ و تلفیق سبک ها و رعایت سادگی و زیبایی از ویژگی های طراحی ویلا مدرن لاکچری باشد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره طراحی مدرن و طراحی لاکچری ویلا بدانیم. در ادامه اشاراتی به انواع سبک در طراحی ویلا هم می خوانیم. 

ویژگی های طراحی ویلا مدرن 

طراحی ویلا مدرن

ویلاها با طراحی به سبک مدرن دارای سادگی خاصی هستند. خوانایی خاصی دارند که در ویلاهایی با سبک مثلا کلاسیک وجود ندارد. خوانایی قابل توجهی که به دست طراحان و معماران ایجاد شده است. 

در ویلاها با طراحی مدرن، آرامش و سادگی و خلوت بودن است. تمامی این موارد باید از روح ویلا به مخاطب القاء شود. طراحی داخلی و دکوراسیون برای ویلا مدرن و لاکچری یعنی احساس امنیت و آرامش ساطع شود. 

برای طراحی ویلا مدرن و لاکچری اولین مورد وجود پنجره هایی بزرگ با ویو زیبا به دریا یا طبیعت بکر است. 

در این نوع طراحی بیشتر ویلا دوبلکس است و سقف هایی بلند وجود دارند. این نوع طراحی ویلا هم مدرن و هم لاکچری و خاص است. 

طراحی ویلا مدرن 

برای اینکه طراحی ویلا را با سبک مدرن شاهد باشیم، قسمت های مختلف باید بر اساس ویژگی های طراحی سبک مدرن طراحی شوند. معمولا آشپزخانه و اتاق های مهمان در همکف قرار می گیرند. برای آشپزخانه درب ورودی جداگانه ای در نظر گرفته می شود تا برای سرو غذا در حیاط راحتی و سادگی مهیا باشد. 

همان طور که به ان اشاره شد از ایتم های مهم در طراحی ویلا مدرن و لاکچری این است که از سقف های بلند استفاده شود. وجود سقف با ارتفاع زیاد، مدرنیته را به نمایش می گذارد و از طرفی شیک بودن و لاکچری بودن در طراحی خانه قابل لمس است. 

درست است که در طراحی به سبک مدرن معمولا از رنگ های خنثی استفاده می شود اما برای لاکچری بودن بیشتر باید رنگ های جسور و پررنگ دیده شود. هویت بخشی از ارکان مهم طراحی ویلا مدرن لاکچری با رنگ ها است. 

انتخاب الگوهایی مدرن در طراحی ویلا باعث می شود که سبک ویلا مدرن شود و قیمت ان با اختلاف از سایر ویلاها با دیگر طراحی ها بیشتر شود. ارزش بالای ویلا با طراحی مدرن تا اندازه ای است که در دسته ویلاهای لاکچری قرار می گیرد. طراحی ویلا مدرن لاکچری با لوکس سازی همراه است. 

طراحی سقف در ویلای مدرن 

طراحی سقف ویلا مدرن

از سقف ویلا ، طراحی شیب دار در ذهن ما تداعی می شود؛ اما درباره طراحی ویلا مدرن اینگونه نیست و سقف ها باید صاف و یکدست باشد. در نتیجه می توان از المان های خاص در طراحی ویلا لاکچری استفاده کرد. طراحی روف گاردن برای ویلا مدرن با سقف های صاف و یکدست امکان پذیر است. وجود روف گاردن در طراحی ویلا مدرن و لاکچری از ایده های ناب و خاص است. 

طراحی دیوار در ویلا مدرن 

در طراحی ویلا مدرن دیوار جدا کننده زیاد وجود ندارد و تا حد امکان دیوارهای اضافی حذف می شوند تا نور بیشتر شود، فضا دل باز و بزرگتر دیده شود. وجود روح تازگی و سر زندگی در خانه های مدرن از اصول مهم طراحی است. 

وجود دیوارهای زیاد و جداکننده اضافی فضا را کوچک و کم نور و دلگیر می کند. فضاها با هم در ارتباط هستند و در طراحی مدرن، پذیرایی و نشیمن و آشپزخانه جدا از هم نیستند. به هم پیوستگی در فضا دیده می شود. 

فضای بیرونی در طراحی ویلا مدرن 

از مهم ترین اصول در طراحی ویلا مدرن لاکچری اتصال فضای داخلی و بیرونی است. از اصول مهم در طراحی مدرن ویلا، به هم پیوستگی در فضا است که با وجود پنجره های بزرگ، این اصل ایجاد می شود. فضای داخل با بیرون با باز شدن پنجره در ارتباط است و می تواند این برای محوطه استخر ویلا  باشد. این اصل برای محوطه استخر و بازی فضای دلنشین و لاکچری ایجاد می کند. 

دکوراسیون داخلی ویلا مدرن 

طراحی داخلی ویلا مدرن

در دکوراسیون داخلی ویلا مدرن باید سادگی رعایت شود. از رنگ های طبیعی و مینیمال در دکوراسیون مدرن استفاده می شود و در فضا باید اصل به هم پیوستگی هم رعایت شود. با چینش پویا در وسایل و دکوراسیون می توان مدرنیته را در طراحی داخلی ویلا القاء کرد. از رنگ های طبیعی و بر اساس حس طبیعت در دکوراسیون داخلی مدرن استفاده می شود. 

در طراحی مدرن، سادگی مهم ترین اصل است و از زرق و برق کلاسیک و طراحی های اشرافی و سلطنتی وجود ندارد. 

در نهایت 

برای طراحی ویلا مدرن لاکچری باید ایتم ها و موارد مهم و نکات اساسی را در طراحی و دکوراسیون رعایت نمایید که مهم ترین ان ها سادگی است. حس آرامش و زندگی و نور از موارد مهمی است که در طراحی ویلا مدرن بابد رعایت شود. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت