بلاگ /

طراحی نما مدرن با سنگ

طراحی نما مدرن با سنگ

طراحی نما مدرن با سنگ


طراحی نما در زیبایی ساختمان بسیار تاثیر دارد از این رو باید مساله زیبا و با کیفیت برای طراحی نما استفاده شود. طراحی نما مدرن با سنگ از طراحی های بسیار پر طرفدار در نمای ساختمان است که روز به روز بیشتر از ان استقبال می شود.
در این مطلب درباره ی کاربرد سنگ در طراحی نمای ساختمان و ویژگی سنگ های نما می خوانیم.


اصول طراحی نمای مدرن

نماسنگ مدرن
در طراحی نما به سبک مدرن خیلی از تزیینات اضافه استفاده نمی شود مانند نما های سنتی تزییناتی پیچیده و پر کار ندارد در این نوع سبک از طراحی نما از خطوط ساده و مینیمال استفاده می شود.دیوار ها صاف و یک دست هستند و به جای استفاده از طرح های پر نقش از الگو های انتزاعی استفاده می شود.
رنگ هایی که در طراحی نما مدرن استفاده می شود بیشتر از رنگ های خنثی هستند.از رنگ هایی مانند کرم، قهوه ای و بژ بیشتر استفاده می شود. خیلی در طراحی نمای مدرن نوع متریال اهمیت ندارد می تواند از چوب، اجر، بتن و سنگ باشد و یا چندین متریال در کنار هم قرار گیرد.


سنگ در طراحی نمای ساختمان

طراحی نما با سنگ
یکی از متریال مورد استفاده برای نما کاری در ساختمان سنگ است. بیشتر از سنگ های با کیفیت و محکم و با دوام استفاده می شود. سنگی که برای طراحی نمای ساختمان استفاده می شود باید در برابر عوامل محیطی مقاومت بالایی داشته باشد. از بهترین سنگ ها برای طراحی نما مدرن با سنگ سنگ تراورتن است.


ویژگی طراحی نمای ساختمان با سنگ تراورتن

طراحی نما با سنگ
سنگ تراورتن از دسته سنگ‌ های رسوبی و لایه لایه است. دارای چسبندگی خیلی خوبی به سیمان است و در رنگ های سفید و سیاه و خاکستری و ابی تولید می شود. از ویژگی های مهم طراحی نما مدرن با سنگ تراورتن این است که سنگ از نما جدا نمی شود و مقاومت و چسبندگی خوبی با ملات دارد‌‌. می توان در بیشتر شرایط مختلف جوی از این نوع سنگ برای طراحی نما استفاده کرد زیرا در برابر سرما و گرما استحکام خوبی دارد. سنگ تراورتن تنوع رنگی خیلی خوبی دارد و برای انواع سلیقه ها مدل وجود دارد.


اهمیت سنگ در طراحی نمای ساختمان


از مهم ترین ویژگی های یک ساختمان و یا خانه ی امروزی نمایی زیبا با متریال سنگ است. نمای سنگی برای خانه های ویلایی اپارتمانی و یا برج ها به دلیل زیبایی و استحکام ان مورد استفاده قرار می گیرد از دلایل استفاده از سنگ‌ در طراحی نما می توان به موارد زیر اشاره داشت.
•    نما با سنگ ساختمان و خانه را زیبا میکند.
•    نمای سنگی از ایجاد رطوبت و الودگی به داخل ساختمان جلوگیری می کند.
•    نمای سنگی از ساختمان در برابر باران های اسیدی نگهداری می کند.
•    ساختمان هایی که دارای طراحی نما مدرن با سنگ هستن قیمت بیشتری هم دارند.


ویژگی سنگ مورد استفاده از طراحی نما


برای طراحی نما مدرن با سنگ باید از بهترین سنگ‌ ها استفاده کرد. بهترین سنگ نما ویژگی های زیر را دارد‌.
سنگ نما باید از استحکام بالایی برخوردار باشد اگر سنگ مورد استفاده در طراحی نما در برابر افتاب، طوفان، باد، سرما و گرما مقاومت خوبی نداشته باشد در طول زمان به ساختمان اسیب وارد می شود.
بیشتر کارشناسان و مهندسان سنگ هایی مانند سنگ تراورتن سنگ گرانیت و سنگ استون را برای سنگ نمای ساختمان پیشنهاد می دهند‌.
انتخاب سنگ نما باید با محیط متناسب باشد. مثلا در مناطق سردسیر برای جلوگیری از یخ زدگی‌ سنگ بهتر است از سنگ هایی با تخلخل کم استفاده شود.
ویژگی های سنگ نمای ساختمان
•    باید در برابر تابش مستقیم نور افتاب استحکام بالایی داشته باشد.
•    باید در برابر ترک خوردگی مقاومت خوبی داشته باشد.
•    سنگ مورد استفاده در طراحی نمای ساختمان باید تخلخل پایین داشته باشد تا از ورود اب و الودگی به ساختمان جلوگیری شود.
•    باید قابلیت برش و صیقلی بالایی داشته باشد.
سنگ‌ مورد استفاده در طراحی نما در برابر باران های اسیدی مقاومت خوبی داشته باشد.


ویژگی نمای مدرن 


در طراحی نمای مدرن معمولا بیشتر از یک متریال استفاده می شود. بیشتر از زوایای قائم استفاده میگردد و سادگی در ان مشاهده می شود. نما های مدرن یک دست و یک پارچه هستند و دارای هارمونی چشم‌ نوازی می باشند. طراحی نما مدرن با سنگ در عین سادگی یک پیچیدگی مهندسی دارد که باید به دست طراحان زبده و با تجربه و مسلط به مباحث اجرایی پیاده گردد. از ویژگی های نمای مدرن موارد زیر را نام می بریم.
•    نمای مدرن دارای سادگی و به دور از تزئینات است‌.
•    در طراحی مدرن از خطوط افقی و عمودی بیشتر استفاده می شود.
•    در‌طراحی نمای ساختمان مدرن عمق و فضا سازی دیده می شود.
•    از متریال و تکنولوژی مدرن در طراحی مدرن استفاده می شود.
در نهایت 
برای طراحی نما مدرن با سنگ باید به شرایط منطقه ای و جوی و محیطی توجه داشته باشید. بر اساس ان بهترین نوع از سنگ برای نما را انتخاب نمایید. بیشترین نوع سنگ که در طراحی نما استفاده می شود، سنگ تراورتن است. برای طراحی حرفه ای نما با کارشناسان و متخصصین آریان عمران در ارتباط باشید. 


سوالات متداول طراحی نما مدرن با سنگ 


از چه نوع سنگی بیشتر در طراحی نما استفاده می شود؟
بیشتر از سنگ تراورتن در طراحی نما مدرن استفاده می شود. با بیشتر شرایط اب و هوایی و جوی هم ازسازگاری دارد. 
مزیت استفاده از نما سنگ چیست؟
استفاده از نما سنگ در طراحی نمای ساختمان مزایای زیادی دارد که مهم ترین ان ها زیبایی و استحکام ان است. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت