بلاگ /

هوشمند سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

یکی از دشواری هایی که صاحبان ویلاها در خارج شهر با آن مواجه اند، ناتوانی آنان در کنترل عوامل داخلی ویلایشان است. قطعا اگر بتوان کنترل تمام ویلا را از راه دور در دست گرفت، از همه نظر خیالمان راحت تر خواهد بود. مثلا بتوانید از راه دور تمام زوایای ویلا را ببینید، برق ها را خاموش یا روشن کنید، سیستم گرمایشی یا سرمایشی را تنظیم کنید. قطعا زندگی کردن در چنین ویلایی بسیار لذت بخش خواهد بود. همچنین با خیال راحت می توانید به خانه خود بازگردید ولی همچنان ویلا را زیر نظر داشته و نگرانی بابت آن نداشته باشید. تمام این موارد با استفاده از سیستم هوشمند سازی ویلا، شدنی است. 

سیستم هوشمند سازی ویلا یا BMS 

خانه یا ویلای هوشمند از دستگاه های متصل به اینترنت استفاده می کند تا امکان کنترل از راه دور و مدیریت دستگاه ها و سیستم ها را برای ما فراهم کند. این تکونولوژی که به آن اتوماسیون ویلا نیز می گویند، علاوه فراهم کردن تجربه در مکانی لوکس، باعث ایجاد امنیت و راحتی بیشتر در کنار مصرف کمتر انرژی برای صاحب ویلا خواهد شد. هوشمند سازی ویلا به افراد این امکان را می دهد تا به کمک یک اپلیکیشن روی تلفن همراهشان همه چیز را به راحتی کنترل کنند.

هوشمند سازی ویلا و سیستم BMS

چه مواردی از طریق سیستم هوشمند سازی قابل کنترل است؟

بیشتر موارد مهم و حساس را می توانیم با استفاده از سیستم هوشمند سازی ویلا از راه دور کنترل کنیم. مهم ترین و کاربردی ترین موارد به صورت زیر می باشند:

 1. روشنایی و خاموش و روشن کردن لامپ ها
 2. زمان بندی و تنظیم ترموستات های ویلا و نظارت بر درست کار کردن آن ها
 3. می توانید اجازه ورود و خروج افراد از خانه را به وسیله قفل های هوشمند بدهید. در این صورت دیگر نگران فراموش کردن کلید خود در داخل ویلا یا خانه نباشید. تنها با یک کلیک می توانید در های ورودی را کنترل و باز و بسته کنید.
 4. می توانید دوربین های مدار بسته را کنترل و زاویه های آن ها را تنظیم کنید.
 5. همچنین می توانید سیستم آبیاری گیاهان را از راه دور کنترل کنید. 
 6.  برخی وسایل برقی مانند قهوه  ساز و چای ساز نیز قابلیت اتصال به این سیستم را دارند. پس می توانید قبل از رسیدن به ویلا نوشیدنی مورد نظر خود را آماده کنید.

مزایای هوشمند سازی ویلا

مهمترین و اصلی ترین مزیت هوشمند بودن ویلا، افزایش امنیت و آسایش است. تمام ابزار های هوشمند یک هدف مشترک دارند، افزایش راحتی و آرامش افراد. این مورد هوشمند سازی هم از این گروه ابزار هوشمند مستثنا نیست و آسایش افراد را نسبت به گذشته چندین برابر می کند. دیگر مزایای این سیستم نیز به صورت زیر است:

 1. در واقع هوشمند سازی ویلا، در انتها باعث افزایش ارزش و قیمت ویلا خواهد شد. پس با اینکار ملک خود را گران تر کرده اید.
 2. با تبدیل ویلا به مکانی امن و راحت، کیفیت زندگی در آن مکان را افزایش می دهد. قطعا از استراحت و تفریح در چنین ویلای هوشمندی لذت بیشتری خوهید برد.
 3. با پیاده سازی این سیستم در ویلا، مصرف انرژی را تا حدود 40 درصد به طور میانگین کاهش خواهید داد.

مزایای هوشمند سازی ویلا

ویلا های هوشمند چه ویژگی هایی دارند؟

اگر بخواهید ویلایی هوشمند داشته باشید، باید ابتدا شرایط و امکانات پایه را برای آن فراهم کنید. مهمترین پیش نیاز این ویلا ها سیستم کنترلر و اینترنت است. در واقع این دو اساس سیستم هوشمند ویلا هستند. کنترلر از چند سخت افزار تشکیل می شود. همچنین به وسیله یک نرم ازار به تلفن همراه متصل و قابل کنترل می شوند. این سیستم کامپیوتری در واقع همان سیستم کنترل مرکزی قدرتمند است که دستور و فرمان هایی را که از راه دور صادر می شود، اجرا می کند. علاوه بر این ها، برای اجرای دستورات در ویلا، به چند دوربین و سنسور نیز نیاز دارید.

هزینه هوشمند سازی ویلا

برای براورد قیمت تهیه و اجرای این سیستم در ویلا یا حتی منازل خود، مهمترین نکته، متراژ خانه است. مورد مهم دیگر دامنه هوشمند سازی است. یعنی چه مواردی را می خواهید با استفاده از این سیستم از راه دور کنترل کنید. اگر می خواهید از هزینه دقیق هوشمند سازی ویلا و منزل خود آگاه شوید، می توانید از کارشناسان با تجربه ما در آریانا عمران راهنمایی بگیرید.

هزینه هوشمند سازی ویلا

کلام آخر

با توجه به رشد گسترده ایزار هوشمند در هر زمینه ای، شرایط زندگی برای افراد بسیار آسان تر شده است. با استفاده از هوشمند سازی ویلا نیز، این تجربه زندگی لوکس و آسان با امنیت بالا برای ما فراهم خواهد شد. با استفاده از این سیستم می توانید تنها با یک نرم افزار بر روی تلفن همراهتان تمام امور مربوط به ویلا را از راه دور کنترل کنید و ویلا را کاملا زیر نظر داشته باشید.

سوالات متداول
 1. هوشمند سازی ویلا چیست؟
  سیستمی است که از یک کنترل گر مرکزی تشکیل شده و با استفاده از دستگاه های متصل به اینترنت، از راه دور قابل کنترل است. با استفاده از این سیستم می توانیم بیشتر امور ویلا یا خانه را از راه دور با تلفن همراه کنترل کنیم.
 2. هوشمند سازی ویلا چه مزایایی دارد؟
  از جمله مزایای مهم آن افزایش آسایش و امنیت است. به علاوه مصرف انرژی را بسیار کاهش می دهد. همچنین ارزش ویلا را با تبدیل آن به ویلایی لوکس، چندین برابر می کند.
 3. برای هوشمند سازی ویلا چه پیش نیاز هایی ضروری است؟
  این سیستم از یک کنترلر مرکزی که شامل چند سخت افزار است تشکیل می شود. و توسط نرم افزاری روی تلفن همراه کنترل می شود. این نرم افزار و سخت افزار ها به وسیله اینترنت به هم متصل هستند و دستورات را گرفته و اجرا می کنند. همچنین به تعدادی دوربین و سنسور برای اجرا و نظارت بر دستورات نیاز است.
0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت