بلاگ /

طراحی روف گاردن کوچک

طراحی روف گاردن کوچک

طراحی روف گاردن کوچک

روف گاردن چه کوچک باشد و چه بزرگ باشد برای ایجاد فضایی آرامش بخش و زیبا طراحی می شود. ابن فضای آرام بخش برای اهالی و افراد ساختمان ساخته می شود و باید نکات مهمی را در اجرای ان در نطر داشت. در این مطلب درباره طراحی روف گاردن کوچک و نکات مهم اجرایی ان می خوانیم. 

در ابتدا باید تحمل ظرفیت سقف خانه و ساختمان را در نظر داشت و در ادامه متریال و مصالح مناسب تهیه نمود. این کار تخصصی است و به دانش و تجربه نیاز دارد که بهتر است به دست کارشناسان و مهندسین مربوطه سپرده شود. 

نکات اجرایی در طراحی روف گاردن کوچک

موارد مهم در طراحی زوف گاردن

برای طراحی روف گاردن کوچک همانند دیگر روف گاردن در اندازه های بزرگ باید نکات کلی را در نظر داشت که به ان ها اشاره می شود. 

خاک روف گاردن 

از مهم ترین قسمت های در طراحی روف گاردن کوچک انتخاب خاک است. خاک مناسب برای گیاهان مختلف با هم فرق دارد. بهتر است خاک روف گاردن از سبک ترین خاک ها تهیه و انتخاب شود. هر چه وزن در روف گاردن کم تر باشد، بهتر ست و از هم ترین نکات در طراحی ان است. 

خاک روف گاردن

از دیگر ویژگی هایی که باید در انتخاب خاک روف گاردن اهمیت داده شود، این است که خاک آن قدرت جذب بالایی در آب داشته باشد. اگر خاکی تهیه شود که قدرت جذب بالایی در اب را داشته باد از غرغاب شدن روف گاردن جلوگیری می کند و این بسیار اهمیت دارد. روف گاردن در پشت بام بنا می شود و نباید غرغاب شود تا به ساختمان آسیب وارد نگردد. 

مورد دیگر در انتخاب خاک برای روف گاردن این است که خاکی را تهیه نمایید که مغذی و غنی از مواد معدنی لازم برای گیاه باشد. 

تقسیم وزن در طراحی روف گاردن 

طبیعی است که روف گاردن به دلیل احداث آن روی پشت بام خانه و ساختمان، وزن اضافی بر روی ساختمان ایجاد می کنند. اگر از آلاچیق هم استفاده شود، وزن بیشتری وارد می آید. پس باید محاسباتی دقیق و مهندسی برای تقسیم وزن و اندازه وزن در طراحی روف گاردن کوچک به دست متخصصین صورت گیرد. 

ایزولاسیون در روف گاردن 

از مهم ترین موارد در طراحی روف گاردن، ایزولاسیون آن است. اگر ایزولاسیون درست و اصولی انجام نشود، باعث می شود که اب به زیر روف گاردن نفوذ کرده و آب به پشت بام می رسد و مشکلات بسیاری برای ساختمان ایجاد می شود. 

طراحی روف گاردن مدرن 

روف گاردن مدرن طراحی ساده و شیک دارد. در این نوع سبک از متریال چوب، فلز و آلومینیوم استفاده می شود و فضای مدرنی با طراحی اشکال ساده و خطوط صاف و هندسی و فرم مکعب و مربع ایجاد می گردد. از آیتم هایی چون نیمکت و کفپوش چوبی و نرده در این سبک طراحی استفاده می شود. 

برای طراحی روف گاردن کوچک می توان از ایده های خلاقانه بهره ببرید. در ادامه به چمد مورد از این ایده ها در طراحی روف گاردن اشاره می شود. 

نیمکت چوبی توکار در روف گاردن 

ایجاد نیمکت چوبی در آلاچیق روف گاردن ایده آلی برای ایجاد فضایی ارام بخش و به دور تز شلوغی و ازدحام زندگی های امروزی است. خوب است که آلاچیق ها کوتاه و باز طراحی شوند تا ویو زیبا به آسمان وجود داشته باشد. 

کفپوش چوبی در روف گاردن 

در طراحی روف گاردن مدرن می توانید از کفپوش چوبی هم استفاده نمایید. هر چه از متریال طبیعی در طراحی بام سبز استفاده شود، حس تازگی و زندگی بیشتری القاء می شود. 

طراحی هتلی لوکس در بام سبز 

خوب است از المان های مدرن در بام سبز استفاده شود. استفاده از صندلی های سوئینگ رو به نمای خارجی و نورپردازی رمانتیک، می تواند زیبایی منحصر به فردی در روف گاردن کوچک شما ایجاد کند. 

قیمت روف گاردن 

قیمت روف گاردن

در تعیین قیمت روف گاردن به فضا و متراژ توجه می شود. هر چه متراژ کم تری باشد، هزینه های تمام شده هم کم تر هستند و در نتیجه طراحی روف گاردن کوچک ارزان تر می شود. استفاده از نوع و جنس متریال و نوع طراخی هم در هزینه ها تاثیرگذار است. مقدار مقاومت ساختمان هم در تعیین قیمت روف گاردن بی تاثیر نخواهد بود. 

نورپردازی روف گاردن 

می توان با استفاده از رنگ ها و نورپردازی محیطی زیبا و آرام ایجاد کرد که این ترفند در بام سبز هم کاربرد دارد. می توان در طراحی روف گاردن کوچک با استفاده از نورپردازی ان را بزرگ و چشم نوازتر نشان داد. 

نکات مهم و ایمنی در طراحی بام سبز 

طراحی روف گاردن تخصصی است و باید به دست متخصص و کارشناس انجام گردد. از مهم ترین مواردی که باید در طراحی روف گاردن رعایت شود به صورت زیر است. 

  • در کف سقف با مته سورخ ایجاد نشود. این کار باعث خرابی سقف خانه می شود. 
  • روف گاردن بادگیر است و برای این منظور باید محافظ برتی تغییر مسیر وزش باد نصب شود. 
  • از گلدان های پلاستیکی، فایبرگلاس استفاده شود. 
  • از خاک سبک گلدان استفاده شود. 

در نهایت 

امیدواریم مطالب ارائه شده راهنمای خوبی برای طرحی روف گاردن کوچک ما باشد. توصیه می شود برای طرحی بام سبز از طراحان و متخصان این امر استفاده و مشاوره شود. این کار کاملا تخصصی است. 

سوالات متداول طراحی روف گاردن کوچک 

قیمت طراحی بام سبز کوچک چقدر است؟

قیمت طراحی بام سبز کوچک به متراژ و مساحت بام و متریال استفاده شده و سبک طراحی بستگی دارد. 

برای جلوگیری از غرغاب شدن پشت بام در طراحی روف گاردن چه کاری باید انجام داد؟

از خاک هایی که قدرت جذب بالایی در اب دارند، استفاده شود. 

چه هنگام باید در طراحی با سبز، وزن محدود در نظر داشت؟

برخی از ساختمان ها و بام ان ها تحمل بار اضافی را نداند و در اجرای روف گاردن باید وزن محدودتری را در نظر داشت. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت