بلاگ /

نتایج مفید هوشمند سازی در ساختمان

نتایج مفید هوشمند سازی در ساختمان

هوشمند سازی ساختمان روشی بسیار کاربردی برای افزایش امنیت و آسایش و همچنین کاهش میزان مصرف انرژی در ساختمان است. با استفاده از این سیستم تجربه ای لوکس و راحت از زندگی در چنین آپارتمانی خواهید داشت. اگر به دنبال هوشمند سازی ساختمان، آپارتمان یا طراحی ویلا خود به صورت هوشمند هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد نتایج مفید هوشمند سازی در ساختمان اطلاعات بیشتر و کامل تری کسب کنید.

سیستم هوشمند ساختمان BMS (Building Management System)   

امروزه با رشد اینترنت در سرارسر جهان، بسیاری از امور را می توانیم تنها با اتصال به اینترنت به راحتی و حتی از راه دور انجام دهیم. سیستم هوشمند کنترل ساختمان نیز سیستمی است که به وسیله اتصال به اینترنت، قابلیت کنترل امور داخل ساختمان را از راه دور برای شما فراهم می کند. در این سیستم، از دستگاه های متصل به اینترنت برای کنترل عوامل بسیاری استفاده می شود. برای مثال می توانید باز و بسته شدن درب ها، خاموش و روشن شدن چراغ ها و از این قبیل موارد را از راه دور و تنها با یک کلیک در تلفن همراهتان کنترل و تنظیم کنید. 

سیستم هوشمند ساختمان BMS

اجزای سیستم هوشمند ساختمان

این سیستم از یک جز اصلی یعنی کنترلر که ترکیبی از چند سخت افزار است تشکیل شده است. جز دیگر این سیستم، دستگاه هایی هستند که با اتصال به اینترنت از کنترلر فرمان می گیرند. همچنین تمام این دستگاه ها توسط نرم افزار قدرتمندی که بر روی تلفن همراه نصب می شود از راه دور کنترل می شوند. در این سیستم به چند سنسور و دوربین هم نیاز داریم که به وسیله آن ها فرمان هایی که توسط کنترلر دریافت می شوند، اجرا شوند.

کاربرد سیستم هوشمند BMS در ساختمان ها

همانطور که قبلا اشاره کردیم، موارد بسیار زیادی را می توانیم با استفاده از این سیستم در ساختمان تحت کنترل داشته باشیم. تمام این موارد بسته به سلیقه و نیاز شما جزو این سیستم قرار می گیرد. یعنی شما خودتان می توانید انتخاب کنید که چه مواردی را به این شبکه متصل کنید و از راه دور آن را کنترل کنید. در زیر چند مورد از پر کاربرد ترین امور هوشمند در ساختمان را برای شما آورده ایم.

کاربرد های سیستم هوشمند ساختمان

کنترل روشنایی و خاموش و روشن کردن چراغ ها

این مورد، پر کاربرد ترین موردی است که در ساختمان های هوشمند به آن توجه می شود. شما می توانید به راحتی میزان نور را تنظیم و کم و زیاد کنید. چراغ ها را روشن یا خاموش کنید. و حتی می توانید برای روشن یا خاموش شدن چراغ ها زمان بندی تنظیم کنید و در ساعت مشخص این فرمان انجام شود. کنترل لامپ ها و روشنایی ساختمان در این سیستم به دو روش امکان پذیر است:

 1. علاوه بر کنترل و تلفن همراه، از طریق کلید های مکانیکی سنتی نیز قابل انجام است. 
 2. تنها به وسیله تلفن همراه و کنترل قابل انجام است.

انتخاب هر یک از این دو مورد با وجود سود و زیان هایی که دارند، به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

کنترل سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان

برای کنترل سیستم گرمایی و سرمایی ساختمان نیز بسته به نوع سیستم گرمایی و سرمایی می توانید از دو روش استفاده کنید. 

 1. رله های هوشمند
 2. ترموستات ها

رله ها ابزاری هستند که به وسیله آن ها جریان برق را می توانیم قطع و وصل کنیم. پس اگر سیستم گرمایی - سرمایی شما از نوع برقی است، از رله های هوشمند برای کنترل از راه دور این سیستم می توانید استفاده کنید.

ترموستات ها نیز ابزاری هستند که به دما حساس اند و با اندازه گیری مداوم دمای محیط، اقدام به قطع یا وصل سیستم گرمایی و سرمایی می کنند.

درب ها رابا یک کلیک از راه دور باز بسته کنید!

این مورد یکی از موارد پر کاربرد در سیستم هوشمند ساختمان محسوب می شود. احتمالا برایتان پیش آمده است که کلید ها را فراموش کنید. یا مهمانتان پشت درب باشد اما شما همچنان در ترافیک گیر کرده باشید. حتی ممکن است بعد از رسیدن به محل کار یادتان بیاید که درب ها را قفل نکرده اید! با استفاده از این سیستم دیگر همراه داشتن کلید مسئله مهمی نخواهد بود. از راه دور با تلفن همراهتان به راحتی درب ها را قفل کنید یا باز کنید.

ساختمان هوشمند و مزایای آن

خودتان را در خانه خودتان مهمان کنید!

شاید خیلی وقت ها از سر کار برگشته باشید ولی چیزی برای خوردن و نوشیدن آماده نباشد. با متصل کردن دستگاه های الکترونیکی به سیستم هوشمند، پیش از رسیدن به خانه چای ساز یا قهوه ساز را روشن کنید و به محض رسیدن به خانه از خودتان پذیرایی کنید!

حتی می توانید ماکروویو، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، تلویزیون، سیستم پخش موسیقی و حتی آسانسور ساختمان را نیز از راه دور کنترل کنید.

کلام پایانی

برای تجربه ی زندگی لوکس، آسان، بدون دردسر، با امنیت بالا و مصرف انرژی کمتر، تیم آریانا عمران هوشمند سازی ساختمان را به شما پیشنهاد می کند. با استفاده از این سیستم تمام امور منزل را به راحتی و از راه دور با تلفن همراه کنترل و تنظیم کنید.

سوالات متداول
 1. هوشمند سازی ساختمان چگونه است؟
  با اتصال دستگاه های منزل به اینترنت و یک کنترل گر مرکزی، از راه دور و به وسیله نرم افزاری روی تلفن همراهتان، همه این دستگاه ها را می توانید کنترل کنید.

 2. ساختمان هوشمند چه مزایی دارد؟
  در این ساختمان امنیت بسیار بالاتر است. همچنین مصرف انرژی بسیار پایین می آید. به علاوه به دلیل لوکس بودن این سیستم، ارزش ساختمان چندین برابر می شود.

 3. چه مواردی را به وسیله سیستم هوشمند ساختمان می توان کنترل کرد؟
  بیشتر امور و تمام دستگاه های الکترونیکی را می توانیم به این سیستم متصل کنیم. بسته به سلیقه و نیاز خودمان می توانیم این موارد را انتخاب کنیم.     

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت