بلاگ /

طراحی نما ویلایی مدرن و کلاسیک

طراحی نما ویلایی مدرن و کلاسیک

طراحی نما ویلایی مدرن و کلاسیک 

از سبک های پرکاربرد و پر استفاده در طراحی نما ویلایی می توان به سبک مدرن و کلاسیک اشاره داشت. در این مقاله با عنوان طراحی نما ویلایی مدرن و کلاسیک  به ویژگی های هر دو سبک در طراحی ویلا می پردازیم. 

بیشتر ویلاها شخصی ساز هستند و خاص بودن و منحصر به فرد بودن اهمیت زیادی دارد. از عوامل مهم در خاص بودن یک ویلا می تواند طراحی نمای آن باشد. از مهم ترین موارد در قضاوت کیفیت طراحی ساختمان، نمای بیرونی و طراحی ان است. طراحی نما در ساختمان باید از دقت و کیفیت بلایی برخوردار باشد. 

طراحی نما ویلایی مدرن 

طراحی ویلا مدرن

از سبک های بسیار امروزی و پرطرفدار سبک مدرن است. سبکی که بر پایه زندگی امروزی و ایجاد آرامش و سادگی استوار است. 

معماری مدرن با به وجود آمدن مصالح جدید چون آلیاژهای آلومینیوم، فولاد و شیشه پدید آمد. مهم ترین متریال در طراحی مدرن هم شیشه و فلز هستند. 

طراحی مدرن در ابتدا انتقادات زیادی داشت اما کم کم توانست نظر و رضایت بسیاری از معماران را جلب کند و حتی با سبک های پرقدرت چون کلاسیک رقابت کند. البته که این دو سبک در طراحی با هم تفاوت دارند. طراحی نما ویلایی مدرن و کلاسیک با تفاوت در ویژگی ها دو سبک مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی هستند که با وجود قدیمی بودن سلک کلاسیک و داشتن جای سفت خود، مدرنیته در کنارش قرار گرفت. 

در ایجاد نما به سبک مدرن می توان خلاقیت بیشتری به کار برد و به همین دلیل بسیاری افراد طرفدار سبک مدرن در طراحی نمای ویلایی خود هستند. برای داشتن ویلایی با طراحی خاص بیشتر طراحی نما ویلایی مدرن مورد استقبال افراد است. حال در ادامه درباره ویژگی های این سبک طراحی بدانیم. 

ویژگی طراحی نما ویلایی مدرن 

از مهم ترین خصوصیات سبک مدرن در طراحی نمای ساختمان ویلایی می توان موارد زیر را نام برد که رعایت می شود. 

استفاده کم از تقارن در طراحی نما مدرن 

از تفاوت های طراحی نما ویلایی مدرن و کلاسیک  می توان به عامل تقارن اشاره داشت. در طراحی نما به سبک مدرن، از تقارن خیلی استفاده نمی شود و عامل مهمی در این نوع طراحی نیست. خیلی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد. 

حذف تزئینات در معماری مدرن 

در طراحی نما ویلایی مدرن از زرق و برق و تزئینات آنچنانی استفاده نمی شود و بر سادگی و زیبایی استوار است. 

 حجم در طراحی نما ویلایی مدرن 

در طراحی معماری به سبک مدرن از عامل حجم استفاده می شود. این عامل با ظهور متریال بتن و قالب های بتنی آماده و مصالح جدید در صنعت ساختمان سازی چون یو پی وی سی، بیشتر استفاده شد و رشد پیدا کرد. بسیاری از کارفرمایان در طراحی ویلای خود از این عامل اصرار بر استفاده دارند که بسیار هم خاص است. 

استفاده از زوایای قائم و اشکال هندسی با زاویه 90 درجه 

در معماری با سبک مدرن از اشکال هندسی افقی و عمودی و زوایای قائم بیشتر استفاده می شود. 

استفاده از مصالح نو و ترکیبی

در معماری مدرن از مصالح و متریال ساختمانی به صورت ترکیبی مانند سنگ و چوب و اجر و چوب و دیگر اشکال و ترکیبات استفاده می شود. 

مزیت طراحی نمای مدرن در ویلا 

به دلیل استقبال بسیار خوبی که از سبک مدرن در طراحی نما ویلا شده است، بازار ان داغ است و هم فروش بهتری دارد و هم مخاطبان بیشتری دارد. 

از دیگر مزیت های طراحی نما مدرن این است که با هزینه ای بسیار کم تر از طراحی نما ویلایی کلاسیک می توان اجرا کرد. 

از دیگر مزیت های طراحی نمای مدرن این است که وزن ساختمان را کاهش می دهد. متریال هایی که در طراحی نمای ساختمان و ویلا به سبک مدرن استفاده می شوند، اغلب وزن کمی دارند. 

طراحی نما ویلایی کلاسیک 

طراحی نما ویلا کلاسیک

از پرطرفدارترین و زیباترین سبک برای طراحی نما ویلا، طرتحی نما به سبک کلاسیک است. در طراحی نما ویلایی کلاسیک  بیشتر به جزئیات پرداخته می شود و باید بی عیب و نقص اجرا شود. زرق و برق و تزئینات زیادی در طراحی نما ویلایی کلاسیک به چشم می خورد. برای اجرای این سبک در نما ویلا، حتما از افراد ماهر و حرفه ای باید استفاده شود. باید اصول مهندسی کامل و دقیق اجرا شود. 

مزیت طراحی نما ویلایی کلاسیک 

از مزیت های استفاده از سبک نما کلاسیک می توان به دسترسی خوب و راحت به مصالح و شخصیت دهی به ساختمان با این نوع از سبک در طراحی و مقاومت و استحکام آن اشاره داشت. 

عوامل مهم در طراحی نما ویلا

طراحی نما ویلا

  • طراحی نمای بیرونی ویلا باید با طراحی داخلی ویلا، هماهنگی داشته باشد. 
  • طراحی نما ویلا باید بر اساس موقعیت محلی و جغرافیایی اجرا شود. باید به بافت مجاور ویلا اهمیت داد و همخوانی ایجاد کرد. 

در نهایت 

برای طراحی نما ویلایی مدرن و کلاسیک مهم ترین مورد استفاده از طراحان و مهندسان زبده و باتجربه است. طراحان حرفه ای بهترین مشاوره را در امر طراحی نما با توجه به عوامل تاثیرگذار، ارائه خواهند داد. می توانید با تیم حرفه ای آریانا عمران در ارتباط باشید. 

سوالات متداول  طراحی نما ویلایی مدرن و کلاسیک

طراحی نما مدرن چه ویژگی دارد؟

 طراحی نما ویلایی مدرن بر اساس سادگی و زیبایی به دور از ترئینات بنا شده است. 

در نمای مدرن از چه رنگ هایی استفاده می شود؟

در  طراحی نما ویلایی مدرن بیشتر از رنگ های خنثی استفاده می شود. 

سقف های بلند از ویژگی های طراحی در کدام سبک است؟

در  طراحی نما کلاسیک از تقارن و سقف های بلند استفاده می شود. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت