بلاگ /

طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی

خانه، محلی برای استراحت و آرامش است که هر فردی بعد از گذراندن تنش های محیط بیرون و محل کار، مشتاقانه به آن وارد می شود. از مهمترین فاکتور های خانه‌ی آرامش بخش، نظم و ترتیب، تمیزی، اسباب مناسب و دکوراسیون دلنشین است. به همین دلیل طراحی دکوراسیون داخلی واحد مسکونی شما، علاوه بر طراحی نما ساختمان، اهمیت بسیار زیادی در آرامش شما خواهد داشت. با طراحی اصولی دکوراسیون، نه تنها اسباب و اثاثیه مناسب تهیه خواهید کرد، بلکه نظم و ترتیب مشخصی به محیط و فضا های مختلف منزلتان می دهید. در این مقاله در مورد طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی نکاتی را به شما یادآور می شویم. در ادامه با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی در واقع هنر و علم استفاده از اشیاء و اسباب و اثاثیه برای به وجود آوردن فضا های مناسب و مورد نیاز افراد است. این طراحی باید به گونه ای باشد که آسایش و راحتی افراد در استفاده از فضا ها بیشتر شود. به علاوه فضایی زیباتر، سالم تر، گرم و دلنشین فراهم کند. هر چه طراح دکوراسیون منزل شما حرفه ای تر باشد، بیشتر به تاثیرات مثبت این اهداف اصلی در فضای خانه ی خود پی می برید.

طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی در منزل مسکونی

امروزه با وجود گسترش آپارتمان نشینی و همچنین کمتر شدن متراژ واحد های مسکونی، یکی از مشکلات مشترک خانواده ها، کمبود فضای مورد نیاز است. طراحی اصولی دکوراسیون داخلی منزل، این مشکل مهم کم بودن فضا را با طراحی مناسب برای افراد حل می کند. با طراحی اصولی، می توانیم بیشترین استفاده را از فضا داشته باشیم. به علاوه میزان بروز فضا های بلا استفاده تقریبا به صفر می رسد. اگر نمونه های واحد های مسکونی قبل و بعد از طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دیده باشید، به وضوح مشاهده می کنید که چقدر در استفاده از فضا صرفه جویی شده و گویی فضا بزرگتر شده است.

موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

برای داشتن منزلی با دکوراسیون داخلی اصولی و شیک بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. انتخاب طراح حرفه ای و با تجربه. همچنین بهتر است نمونه کار های او را دیده باشید تا کاملا از درست بودن انتخابتان مطمئن شوید.
 2. ابتدا سبک مورد نظر خودتان را پیدا کنید. این موضوع مهمی در دکوراسیون منزل شما محسوب می شود. چرا که شما قرار است ساعات زیادی از روز را برای سال ها در آن محیط بگذرانید. پس باید علاوه بر احساس راحتی، عاشق تک تک اجزای منزلتان باشید. برای این کار بهتر است ابتدا سبک های مختلف را بشناسید.
 3. از متریال درجه یک استفاده کنید. این انتخابی دو سر سود است! متریال و اسباب درجه یک علاوه بر زیبایی بیشتر و شیک بودن، عمر طولانی تری نسبت به موارد مشابه با کیفیت پایین تری دارند. در نتیجه خیلی دیر تر از آن ها نیاز به تعویض یا حتی تعمیر پیدا می کنند.
 4. هدفتان از طراحی دکوراسیون را براح طراح شرح دهید. تنها می خواهید خانه ایی زیبا تر و چشم نواز تر داشته باشید یا هدف و اولویت شما ایجاد اصولی فضای بیشتر است!
 5. رعایت کردن اصول فنگ شویی تاثیر زیادی در متعادل شدن محیط و حتی افزایش جذابیت خانه می شود.

عوامل موثر بر دکوراسیون داخلی جذاب

مهمترین عوامل موثر در داشتن دکوراسیون داخلی جذاب تر!

اگر تصمیم گرفته اید خودتان کار طراحی دکوراسیون منزلتان انجام دهید، در ادامه برای شما چند عامل موثر در زیبایی بیشتر منزلتان آورده ایم که می توانید از آن ها استفاده کنید.

معجزه دکوراسیون منزل، مبلمان است!

  مبلمان مناسب به تنهایی 30 درصد از دکوراسیون فضا را تشکیل می دهند که نشان دهنده اهمیت آن است. بسیار مهم است که در انتخاب مبلمان به رنگ و سبک دیگر اجزای خانه و طرح و رنگ دیوار ها و نقشه خانه توجه کنیم. 

قاب ها را فراموش نکنید!

از جمله اجزای کلیدی در دکوراسیون داخلی استفاده مناسب و به جا از قاب های عکس یا نقاشی است. خیلی مهم است که محتوای این قاب ها با سبک کلی منزل و روحیه و سلیقه شخصی شما هماهنگ باشد. همچنین باید به هماهنگ بودن عناصر رنگی قاب ها با رنگ های غالب محیط منزل نیز توجه کنید. البته در استفاده از قاب ها باید تناسب و تعداد قاب ها را کنترل کنید که با فضا متناسب باشند.

نور و روشنایی معجزه ای از جنس بهشت!

هر چقدر از اهمیت نور و روشنایی در زیبایی محیط بگوییم باز هم کم است! نور طبیعی جلوه ی بسیار جذابی به فضای داخلی خانه می دهد. اما در کنار آن استفاده از نور های مصنوعی نیز به زیبایی محیط و چشم نواز کردن فضا می افزاید. البته باید اعتدال را نیز رعایت کنیم. استفاده خلاقانه و اصولی از ابزار نوری در خانه، فضایی منحصر به فرد، خاص و به یاد ماندنی به وجود می آورد که سرشار از آرامش خواهد بود.

تاثیر نور و روشنایی در دکوراسیون داخلی

رنگ آمیزی دیوارها

استفاده از رنگ در ایجاد خطای دید اهمیت بسیار مهمی دارد. پس اگر قصد دارید منزلتان را رنگ کنید، پیشنهاد آریانا عمران به شما، مشورت کردن با یک طراح دکوراسیون خبره است. زیرا می توانید با انتخاب طرح و رنگ مناسب تر برای هر بخش از منزلتان، تفاوتی عظیم در آن ایجاد کنید. مثلا اگر می خواهید فضای خانه بزرگتر به نظر برسد، باید از رنگ های روشن برای دیوار استفاده کنید. همچنین در این شرایط سعی کنید رنگ سقف با دیوار همرنگ یا حداقل نزدیک به هم باشند.

 سخن پایانی

طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی مناسب تاثیر بسیار مثبتی در ایجاد فضایی گرم و صمیمی و پر از آرامش در منزل شما خواهد داشت. برای داشتن چنین دکوراسیونی، توجه به اصول مهم دکوراسیون داخلی اهمیت بالایی دارد. 

سوالات متداول
 1. دکوراسیون داخلی چیست؟
  هنر و علم برنامه ریزی برای استفاده اصولی از فضا در کنار افزایش زیبایی و راحتی محیط.
 2. طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی چه اهمیتی دارد؟
  مهمترین هدف طراحی دکوراسیون داخلی اصولی، کاهش دادن فضای اضافی و افزایش کاربری فضا های موجود در خانه است.
 3. مهمترین عوامل موثر در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل چیست؟
  مبلمان و رنگ دیوار ها از مهمترین عوامل در ایجاد فضایی زیبا محسوب می شوند. همچنین با استفاده صحیح از عناصر تزئینی مثل نور و گیاهان این زیبایی را چند برابر کنید.  
0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت