بلاگ /

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری

امروزه با افزایش تعداد فروشگاه ها و مراکز خرید لوکس، دکوراسیون و سبک معماری و تزئین محیط این فروشگاه ها بیش از پیش نظر افراد را به خود جلب کرده است. به گونه ای کاملا محسوس، افراد بیشتر تمایل به خرید کردن از فروشگاه ها و مراکز تجاری لوکس دارند. به دلیل اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم در مقاله ای اختصاصی و کامل در مورد طراحی دکوراسیون داخلی تجاری اطلاعاتی ضروری را در اختیار شما همراهان بگذاریم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی

رشته طراحی دکوراسیون داخلی در اصل اشاره به هنر و علم برنامه ریزی برای فضا ها و نحوه جایگذاری لوازم در فضا های مشخص دارد. این رشته امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. چرا که با به کار بردن تمام اصول علمی و هنری طراحی داخلی، محیطی زیبا تر، سالم تر، لذت بخش تر و شیک تر خواهیم داشت. این اصول متناسب با کاربری محیط متفاوت است. برای مثال طراحی دکوراسیون داخلی تجاری با طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی متفاوت است. یا حتی اصول فنگ شویی نیز برای هر محیطی بسته به کاربری آن تفاوت دارد.

دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی برای محیط های تجاری مثل مراکز خرید یا حتی بوتیک های کوچک، یکی از زیر مجموعه های رشته‌ی طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود. هدف این زیر مجموعه، جلب نظر خریداران برای وارد شدن به محیط تجاری و حتی افزایش احتمال خرید کردن آنان است. همچنین می توان با ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی احساس راحتی به خریدار القاء کرد که باعث می شود بهتر و آسوده تر تصمیم به خرید بگیرد یا از بین اقلام محصول مناسب را انتخاب کند.

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی 

همانطور که قبلا گفتیم رشته طراحی دکوراسیون داخلی به شاخه های مختلفی تقسیم می شود. که بر اساس کاربری فضا ها با هم تفاوت دارند. تفاوت اصلی این شاخه ها از اهداف نهایی دکور کردن این محیط ها سرچشمه می گیرد. برای مثال هدف از طراحی دکوراسیون در منزل ایجاد گرما و صمیمیت سالم و فضایی آرامش بخش است. در حالی که هدف اصلی از طراحی دکوراسیون یک بوتیک، افزایش مشتری و افزایش احتمال خرید آن افراد است. این اهداف نهایی هستند که اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی برای هر محیط را توجیه می کنند. 

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی در محیط های تجاری

برای پی بردن بردن به اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی در محیط تجاری، بهتر است اهداف ما از طراحی نحوه دکور کردن محیط و فضاهای تجاری را با هم مرور کنیم.

  1. جلب توجه افراد برای وارد شدن به فروشگاه، بوتیک و دیگر محیط های تجاری.
  2. داشتن فضایی دوستداشتنی و آرام و سرشار از انرژی مثبت که خریداران از بودن در آن احساس رضایت داشته باشند. احتمابلا زیاد برای شما پیش آمده که از مغازه ای بدون هیچ دلیلی خوشتان نمیاید و هیچوقت دوست ندارید وارد آن شوید. یا مثلا برای اولین بار وارد فروشگاهی می شود ولی دوست ندارید در آن جا بمانید و دلتان می خواهد هر چه زودتر از آنجا خارج شوید. در این صورت حتی سعی نمی کنید روی محصولات آن فروشگاه برای خرید کردن تمرکز کنید.
  3. بالا بردن تمرکز خریداران برای انتخاب و خرید راحت تر. این مورد شاید در نگاه اول آنچنان مهم به نظر نرسد. ولی حالتی را تصور کنید که چندین بار از فروشگاهی خرید کرده اید و دقیقا همان چیزی بوده که به آن نیاز داشتید و از اعماق قلبتان آن را دوست دارید. ناخودآگاه آن فروشگاه تبدیل به مرکز خرید مورد علاقه تان خواهد شد و دلتان می خواهد از این به بعد هم همه خرید هایتان از آنجا باشد. در نتیجه این مورد باعث می شود رضایت خریدار از خرید کردن بیشتر شود و برای خرید های بعدی هم به فروشگاه یا مرکز خرید شما بیاید و حتی به دیگران هم معرفی کند.
  4. دکوراسیون داخلی، امضای تجاری شماست! اگر دکوراسیونی متناسب با فضا و کاربری فروشگاه خود و محصولاتتان داشته باشید، خریداران شما هیچگاه فروشگاهتان و محصولاتتان را فراموش نخواهند کرد. البته این مورد نیازمند طراحی حرفه ای است که کنار هم گذاشتن جزئیات، امضای تجاری برند شما را خلق کند.

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی تجاری

تاثیر رنگ ها در محیط تجاری

مهمترین مسئله ای که در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری اهمیت دارد، رنگ ها هستند. البته رنگ ها در هر زمینه ای تاثیر بسیاری دارند ولی در محیط تجاری نقش کلیدی تری دارند. روانشناسی رنگ ها علمی است که به ما می گوید هر رنگ چه تاثیری بر حالات افراد دارد. در محیط تجاری نیز بیشترین تمرکز طراحان بر تاثیر گذاری روی خریداران و مشتریان است. در نتیجه باید توجه ویژه ای به رنگ های به کار رفته در محیط تجاری شود. برای مثال بهتر است از رنگ هایی مثل قرمز و نارنجی به عنوان رنگ مکمل در دکوراسیون استفاده کنید که تنها حدود 20 درصد از رنگ ها را در برگرفته باشد. در این صورت تاثیر خوبی بر تصمیم گیری افراد و خرید کردن مشتریان دارد. اما اگر بیشتر از این میزان باشد و یا به عنوان رنگ غالب به کار برده شود تاثیری کاملا برعکسی خواهد داشت. به گونه ای که در افراد تشویش ایجاد می کند و فرد نمی تواند تصمیم گیری کند. در نتیجه از خرید منصرف می شود.

سخن پایانی

دکوراسیون در محیط های تجاری و هر مکانی که خرید و فروش در آن صورت می گیرد اهمیت بسیار بالایی دارد. تیم طراحی دکوراسیون داخلی آریانا عمران با داشتن طراحان متخصص و حرفه ای طبق جدید ترین متد های روز دنیا، مفتخر است که در این زمینه نیز همراه شما عزیزان باشد.

سوالات متداول

 .1    طراحی دکوراسیون داخلی تجاری چه تفاوتی با دیگر شاخه های دکوراسیون داخلی دارد؟
تفاوت اصلی این شاخه ها از اهداف نهایی دکور کردن این محیط ها سرچشمه می گیرد. برای مثال هدف از طراحی دکوراسیون در منزل ایجاد گرما و صمیمیت سالم و فضایی آرامش بخش است. در حالی که هدف اصلی از طراحی دکوراسیون یک بوتیک، افزایش مشتری و افزایش احتمال خرید آن افراد است.
.2    اهمیت دکوراسیون داخلی تجاری در چیست؟
مهمترین هدف از طراحی دکوراسیون داخلی برای محیط تجاری، تاثیر گذاری بر خریداران و مشتریان است. به گونه ای که تجربه خریدی بهتر و راحت تر داشته باشند و برای خرید مجدد به فروشگاه شما بازگردند و یا آن را به نزدیکانشان معرفی کنند.
.3    مهمترین عوامل در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری کدامند؟
مهمترین عامل داشتن امضای شخصی تجاری است که باید به گونه ای با دکوراسیونی منحصر به فرد و متناسب با محصول و برندتان آن را به مشتریان نشان دهید تا هیچگاه شما را فراموش نکنند.

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت