بلاگ /

نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس

نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس

اصول طراحی ویلا دوبلکس 

طراحی ویلا مدرن

ویلا در فضایی به دور از آلودگی و شلوغی قرار دارد و برای ایجاد آرامش افراد ساکن ساخته و طرحی می شود. طراحی ویلا اصول و قواعد خاص خودش را دارد. ویلا می تواند دوبلکس باشد و طراحی خاصی را شامل شود. در این مطلب درباره نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس و موارد مربوط به انواع سبک ها در طراحی می پردازیم. 

پلان و نقشه ویلا دوبلکس بر اساس خواسته و نظر کارفرما طراحی می شود. در طراحی ویلا دوبلکس، پلان ثابت است و مساحت بیشتر می شود و فضای داخلی بیشتری برای استفاده افراد وجود دارد. این مزیت پلان ویلا دوبلکس نسبت به ویلا معمولی است که هم زیبا تر طراحی می شود و هم کاربردی تر و بزرگتر است.  

با رعایت نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس می توان فضا و محیطی آرامش بخش برای ایجاد روحیه ای آرام ایجاد نمود. موارد مهمی که بر اساس تحقیق و بررسی و تجربه افراد متخصص به دست آمده است. در ادامه با این نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس آشنا می شویم. 

اهمیت به جهت در طراحی ویلا دوبلکس

برای طراحی ویلا دوبلکس، شمالی ترین قسمت زمین باید انتخاب شود. با این انتخاب در نور و انرژی صرفه جویی می شود که از نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس است. با این انتخاب جهت، نمای ویلا هم رو به خورشید قرار می گیرد و زیبایی ان را دو چندان می کند. طراحی و نمای ویلا با انتخاب جهت شمال زمین، زیباتر خواهد شد. 

اندازه فضا در طراحی ویلا دوبلکس

طراحی فضا در ویلا طبق استاتداردها و سلیقه و نظر کارفرما و افراد خانه اجرا می شود. می توانید تعداد سالن ها، محل اتاق خواب و آشپزخانه و فضای نشیمن را مشخص نمایید. با توجه به سبک زندگی افراد خانه، طراحی فضا انجام می شود. 

بازسازی ویلا دوبلکس خود را هم می توانید دیوارها را حذف نمایید و یا بازشو های شیشه ای قرار دهید و نور بیشتری از طبیعت را وارد ویلا خود نمایید. با حذف دیوارها هم اندازه فضا تغییر می کند و هم نوردهی بیشتری در ویلا برقرار می شود. این موارد از نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس است که باید در نظر داشت. 

جانمایی پله ها در طراحی ویلا دوبلکس

در طراحی ویلا دوبلکس باید بهترین محل برای قرار گیری پله ها انتخاب شود. در قرارگیری پله ها دقت داشته باشید تا مزاحم عبور نور به داخل نشود و در فضاهای اصلی خانه قرا نگیرد. دسترسی خوبی برای جاهای مختلف از بالا و پایین پله وجود داشته باشد. در جانمایی پله در ویلا دوبلکس باید دقت داشت تا در اینده نیازی به تغییر ان وجود نداشته باشد. 

ارتفاع سقف در طراحی ویلا دوبلکس 

ارتفاع سقف د طراحی ویلا

از نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس که می تواند تاثیر زیادی در ارزش طراحی ویلا ایجاد کند، ارتفاع سقف است. اگر همه موارد طراحی ویلا دوبلکس خیلی خوب رعایت شده باشد اما سقف طراحی و ارتفاع خوبی نداشته باشد، همه چیز خراب می شود و طراحی نمره خوبی کسب نخواهد کرد. در طراحی ویلا دوبلکس، سقف را بلند گرفته و از زیبایی و استاندارد بودن ان نکاهید. سقف بلند در طراحی ویلا نمای زیبایی ایجاد می کند. 

سادگی در طراحی ویلا 

برای ایجاد محیطی ارامش بخش و دور از شلوغی، سادگی را در طراحی و دکوراسیون ویلا در نظر داشته باشد. انسان امروزی بیشتر از هر چیز به حس خوب و ارامش بخش نیاز دارد که ان هم در سبک مدرن و سادگی دیده می شود. تا جایی که امکان دارد از طراحی شلوغ در ویلا جلوگیری شود تا حس ارامش القاء شود. فضای شلوغ، ناآرامی و خستگی را به همراه دارد. 

طراحی نما ویلا دوبلکس 

طراحی نما ویلا

نمای ساختمان، خانه و ویلا، اولین معرف ساختمان است. باید نمای ویلا بسیار خلاقانه و حرفه ای طراحی شود. طراحی نما تا جایی اهمیت دارد که هم باعث زیبایی ویلا و هم ارزشمند تر شدن ویلا می شود. 

برای طراحی نما ویلا باید شرایط اقلیمی و بافت منطقه و طراحی داخلی ویلا را در نظر داشت. نمای بیرونی باید در جهت هماهنگی و همگونی با نمای داخلی طراحی شود. 

دو نوع طراحی نما برای ویلا دوبلکس وجود دارد. طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن است. بیشتر طراحی نما در ویلا دوبلکس مدرن است.و طرفدار بیشتری دارد. 

طراحی نما ویلا مدرن 

در این نوع طراحی نما، بیشتر از پنجره های بزرگ استفاده می شود. از اشکال هندسی ساده و خطوط افقی و عمودی در طراحی نما مدرن استفاده می شود. رنگ ها خنثی هستند. اما می تواند از رنگ های تیره هم در کنار ان ها استفاده شود. طراحی نما مدرن در ویلاهای دوبلکس در گروه طراحی نما لاکچری قرار می گیرد. 

استخر در طراحی ویلا دوبلکس

از نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس توجه به استخر در طراحی است. استخر باید در محوطه ویلا به گونه ای طراحی شود که خیلی راحت دیده شود. می توان با ایجاد بالکن در طبقه دوم، ویو خوبی به استخر و فضای سبز ایجاد کرد. 

در نهایت 

برای اینکه نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس به بهترین نحو اجرا شود، از متخصصین و کارشناسان در طراحی ویلا استفاده نمایید. برای مشاره و راهنمایی با کارشناسان مجموعه آریانا عمران در ارتباط باشید. 

سوالات متداول نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس

شاه نشین در طراحی ویلا کجا قرار می گیرد؟
در ویلاهای لوکس در بالاترین طبقه، فضای شاه نشین با دید و ویو عالی طراحی می شود. 

از مهم ترین نکات طلایی اصول طراحی ویلا دوبلکس چیست؟
نورگیر بودن ویلا و قرار گیری در شمالی ترین فضا 

از موارد مهم در ایجاد نور در ویلا دوبلکس چیست؟
فضا باید به صورت پلانی باز تعریف گردد. از مرزبندی و فضای بسته استفاده نشود. از ترفندهای خلاقانه معماری مانند اختلاف سطح هم برای ایجاد نورگیری بیشتر استفاده کرد. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت