بلاگ /

نکات طلایی در طراحی روف گاردن ساده و ارزان

نکات طلایی در طراحی روف گاردن ساده و ارزان

 طراحی روف گاردن ساده و ارزان 

برای ساخت و طراحی روف گاردن ساده و ارزان باید مراحل ساخت و نکات مهم در اجرا و طراحی در نظر گرفته شود. از مراحل ساخت و طراحی روف گاردن می توان به طراحی و اجرای فونداسیون و نصب تاسیسات و انتخاب گیاه مناسب و چیدمان مبلمان باشد. در این مطلب درباره هر کدام شرح مختصری داده می شود. 

طراحی روف گاردن ساده 

طراحی روف گاردن جدید

برای طراحی روف گاردن ساده و ارزان حتما باید از متخصصن و کارشناسان ایت حوزه استفاده کرد. آنان، نظرات و خواسته های کارفرما را با ارائه بهترین ایده ها اجرا می کنند. در طراحی روف گاردن باید متریال خوب و مرغوب استفاده شود و بخاطر کم شدن هزینه، از کیفیت کاسته نشود. 

طراحی روف گاردن با توجه به سبک مورد نظر کارفرما و فضای مورد نظر انجام می شود که برای طراحی روف گاردن ساده و ارزان از سبک مدرن ، بیشار استفاده می شود. اجرای سبک کلاسیک در طراحی روف گاردن نیاز به هزینه بیشتری دارد و فضای بزرگتری هم لازم دارد. 

پس از طراحی روف گاردن  نقشه به دست قسمت اجرایی داده می شود تا پروژه ساخت آغاز شود. برای اینکه طراحی و اجرای روف گاردن با هزینه کم تری باشد باید از متخصصین باتجربه و زبده استفاده کرد. با سرعت عمل در اجرای پروژه می توان از هزینه های اضافی کاست. 

اجرای فونداسیون در ساخت روف گاردن 

در این مرحله برای اجرای طراحی روف گاردن ساده و ارزان باید مهندسین و متخصصین، محاسبات لازم را در جهت پایداری ساختمان و وزن ایجاد شده روی بام را داشته باشند. باید عایق بندی لازم در جهت از بین نرفتن سقف و جلوگیری از ابریز سقف انجام شود.

نصب تاسیسات در طراحی روف گاردن 

از مهم ترین مراحل در نکات طراحی روف گاردن ساده و ارزان  اجرای تاسیسات است. برق کشی و لوله کشی اب و گاز از کارهایی که در این مراحل انجام می شود. این مرحله باید به دست متخصص اجرا شود و محاسبات لازم برای ایجاد شیب در سقف را داشته باشد تا اب فاضلاب روی سقف و در ریشه گباهان جمع نشود و باعث از بین رفتن ان ها نشود. 

مهیا کردن فضای کشت گیاه

برای ایجاد اجرا و طراحی روف گاردن ساده و ارزان باید محیط کشت گیاه اماده شود که می تواند، از سه نوع سطحی و گسترده و عمقی باشد. خاک مناسب و سبک و ایجاد تهویه از موارد مهم در فراهم اوردن فضای کشت در روف گاردن است. 

کاشت گیاه در روف گاردن 

کاشت گیاه در روف گاردن باید با توجه به شرایط اقلیمی باشد. معمولا برای اب و هوای سرد از گیاه سدوم و برای اب و هوای معتدل تا گرم از چمن استفاده می شود. می توان از بسیاری گیاهان و درختچه های زینتی در این مرحله استفاده کرد و فضای ارام و زیبایی را به وجود اورد. 

چیدمان مبل و وسایل در روف گاردن 

از موارد و نکات طلایی در طراحی روف گاردن ساده و ارزان  چیدمان مبلمان و وسایل است. در این مرحله از وسایل مورد نظر کارفرکا تهیه می شود و قرار داده می شود. می تواند مبل، صندلی، حوضچه و مجسمه و آلاچیق استفاده کرد. باید انتخاب وسایل با توجه به سبک دکوراسیون باشد و فضای روف گاردن را اشغال نکند و ایجاد مزاحمت در رفت و امد نشود. 

موارد مهم در اجرا و طراحی روف گاردن ارزان 

طراحی و اجرا روف گاردن

  • برای اجراای روف گاردن ارزان بهتر است از سبک مدرن در طراحی استفاده شود. برای سبک مدرن از وسایل و مصالح ارزان تر استفاده می شود. 
  • می توان از گیاهان ارزان تر  و مقاوم تر برای طراحی روف گاردن ساده و ارزان استفاده کرد. استفاده از میخک هندی، ارغوان و پیروکانتا توصیه می شود. این گیاهان ازان تر از دیگر نمونه ها هستند. 
  • می توان از مبلمان ساده و ارزانتر برای دکوراسیون و چیدمان روف گاردن استفاده کرد. صندلب و مبلمان های زیبا و با قیمت مناسب تهیه نمایید. 
  • می توانید از یک سایبان شیک به جای الاچیق استفاده نمایید. 
  • استفاده از آبیاری اتوماتیک به جای ابیاری دستی که باعث صرفه جویی مصرف اب می شود. 
  • استفاده از فلاورباکس به جای ساره های سیمانی 
  • استفاده از ابنمای کوچک و ارزان تر 

هزینه طراحی روف گاردن 

طراحی و اجرای روف گاردن نیاز به یک تیم متخصص در حوزه  معماری، ساختمان، برق، گیاهشناسی و لوله کشی دارد. برای اجرای هر مزحله با توجه به کار انجام شده و مصالح استفاده شده و دستمزد ها، هزینه اجرا روف گاردن متفاوت می شود. اینکه از چه عناصری برای طراحی استفاده شود و چه روش ابیاری انتخاب شود، همه در قیمت گذاری تاثیر دارند. برای اطلاع از هزینه طراحی روف گاردن ساده و ارزان با شرکت آریانا عمران در تماس باشید. 

در نهایت 

برای طراحی  اجرای روف گاردن موارد زیادی را باید در نظر داشت که در این مطلب به ان ها اشاره شده است. استفاده از تیم متخصص از هزینه ها ی  اضافی طراحی و اجرا می کاهد. پروژه هم با بهترین کیفیت اجرا می شود. 

سوالات متداول طراحی روف گاردن ساده و ارزان

چطور می توان از هزینه های اضافی در اجرای روف گاردن کاست؟
با انتخاب تیم مجرب برای طراحی و اجرای پروژه می توانید از هزینه هایی که لازم نیست بکاهید و سرعت همل در اجرا هم از هزینه های جانبی می کاهد. 

با ایجاد روف گاردن چگونه در مصرف انرژی صرفه جویی می شود؟
با ایجاد فضایی خنک و مناسب به وسیله روف گاردن مصرف وسایل خنک کننده و تهویه کم تر می شود. 

هزینه اجری روف گاردن چقدر است؟
موارد تاثیرگذار در تعیین قیمت طراحی و اجرا در روف گاردن در این مطلب امده است. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت