بلاگ /

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

در زمان تاسیس شرکت یا اداره پس از ساخت و طراحی نما ساختمان، یکی از مهمترین بخش های کار، طراحی دکوراسیون داخلی اداری است. همانطور که می دانید، ظاهر دفتر کار شما تاثیر مستقیمی بر روند کار کارمندان و همچنین دیدگاه مراجعان خواهد داشت. پس اهمیت بسیار بالایی دارد و باید به آن توجه ویژه کنید. در ادامه این مقاله به بررسی نکات مهم در خصوص طراحی و اجرای دکوراسیون اداری می پردازیم. با ما همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی نیاز به علم انجام این کار در کنار هنر و سلیقه کافی دارد. در واقع این علم به برنامه ریزی و هماهنگی اجزای محیط می پردازد. به گونه ای که محیطی مناسب تر و و بهتر با کارایی بیشتر داشته باشیم. هر محیط نیاز به دکوراسیون متفاوت و منحصر به فردی دارد. برای مثال دکوراسیون اداری با دکوراسیون مسکونی و یا تجاری کاملا متفاوت است. این تفاوت نه تنها در نوع طراحی، بلکه در هدف نهایی از طراحی دکوراسیون نیز مشخص است.

دکوراسیون داخلی اداری

 طراحی دکوراسیون برای محیط اداره و شرکت شاخه مهمی در رشته دکوراسیون داخلی محسوب می شود. این طراحی تاثیر زیادی بر دیدگاه مراجعان شرکت و بازده کاری کارمندان دارد. برای طراحی فضا ها و دکور محیط داخلی اداره، اول از همه باید به نوع سازمان و حرفه اصلی شرکت یا اداره توجه کنیم. طراحی باید متناسب با این حرفه باشد. مورد بعدی اصول کاری و اخلاقی شماست که تاثیر زیادی بر سلیقه و در نتیجه بر دکوراسیون شرکتتان خواهد داشت. تیم طراحی و اجرای آریانا عمران با تجربه بسیار و طراحان مجرب، دکوراسیونی متناسب با سلیقه و اصول اخلاقی و کاری ضروری شما برایتان طراحی می کند که کاملا منحصر به فرد و متناسب با شرکت و اداره شما خواهد بود.

دکوراسیون داخلی اداری

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی اداری

محیط کار کارمندان تاثیر عمیقی بر نحوه کاری آنان دارد. به گونه ای که اگر در محیط مناسب قرار نگیرند، بازده کاریشان به شدت افت می کند. در مقابل اگر محیط کار متناسب با اهداف اداره و شرکت باشد، بازده کاری کارمندان به صورت محسوسی بیشتر می شود.

اهمیت دیگری که دکوراسیون داخلی اداری به دنبال دارد، تاثیری است که بر مراجعان می گذارد. مراجعی که برای بار اول وارد اداره شما می شود و شما را نمی شناسد، با توجه ناخودآگاه به محیط اداره سعی می کند به بسیاری از خصوصیات شما پی ببرد. حال اگر این مراجع به قصد همکاری یا بستن قراداد به محل کار شما آمده باشد، بسیار مهم است که ذهنیت خوبی پیش از ملاقات با شما در ذهنش ایجاد شده باشد.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنیم، این است که شما ساعات بسیاری از روز را در اداره و محل کارتان می گذرانید. پس بهتر است در محیطی باشید که با طراحی و دکوراسیون اصولی به شما انرژی بدهد و بودن در آن مکان برای شما لذت بخش باشد.

 علاوه بر موارد گفته شده، طراحی اصولی فضا موجب برقراری بیشتر نظم خواهد شد. نظم و ترتیب نیز در محیط کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

عوامل موثر در افزایش بازده کاری کارمندان در محیط اداری

عناصر بسیاری وجود دارد که بازده کاری و خلاقیت افراد و کارمندان را بالا می برد. با استفاده مناسب و اصولی از این عناصر در محیط کار، می توانید تاثیر عمیق آن ها را ببینید. مهمترین این عناصر شامل موارد زیر است:

  1. استفاده از گل و گیاه و یا آکواریوم در دکوراسیون متناسب با فضا: این عنصر با نمایش دادن طبیعت، موجب بالا رفتن کارایی ذهنی و در نتیجه افزایش کارآمدی و خلاقیت افراد می شود.
  2. نور طبیعی: بهره مند بودن از نور طبیعی تاثیر مثبتی در میزان انرژی افراد دارد.
  3. نور مصنوعی: به طور کلی نور محیط کار باید استاندارد باشد و بهتر است این نور طبیعی باشد. اما نور طبیعی در تمام ساعات روز و در تمام بخش های محیط ثابت و یکسان نیست. پس استفاده از نور مصنوعی در کنار نور طبیعی ضروری به نظر می رسد. باید توجه داشته باشیم که نور مصنوعی همرنگ نور طبعی باشد و شدتت آن نیز متناسب با محیط و استاندارد باشد.
  4. انتخاب رنگ مناسب و آرامبخش اما پر انرژی: رنگی که در دکوراسیون به کار برده می شود اهمیت بسیار زیادی در خلق و خو و انرژی افراد دارد. به همین دلیل باید متناسب با کاربری محیط از رنگ درست کنیم. در محیط اداری بهتر است از رنگ های آرامشبخش و ملایم و گرم استفاده کنیم. استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون اداری پیشنهاد نمی شود.
  5. مبلمان اداری اروگونومی و استاندارد: این مورد بسیار مهم است که بدن در حالت راحت و صحیح قرار گیرد و بعد از گذشت زمان احساس خستگی و ناراحتی نکند. پس مبلمان باید اروگونومی و متناسب با حالت طبیعی بدن باشند. به علاوه مبلمان تاثیر زیادی بر زیبایی بصری محیط دارد. پس در انتخاب آن باید وسواس زیادی به خرج دهید.

عوامل موثر در افزایش بازده کاری کارمندان

بازسازی ساختمان  و دکوراسیون داخلی

کلام آخر

همانطور که تا به اینجا گفتیم، دکوراسیون اداری تاثیرات مهمی بر موفقیت شما در حرفه کاریتان دارد. پس باید طراحیو همچنین بازسازی و دکوراسیون داخلی اداره و شرکتتان را به طراحانی مجرب و حرفه ای بسپارید. تیم آریانا عمران با در اختیار داشتن طراحان متخصص و مجرب که در کارشان حرفه ای و زبانزد هستند، صفر تا صد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداره و شرکت شما را بر عهده می گیرد. 

سوالات متداول

1.طراحی دکوراسیون داخلی اداری چه اهمیتی دارد؟
محیط کاری کارمندان تاثیر عمیقی بر عملکرد آنها دارد. در نتیجه محیطی که اصولی طراحی شده باشد می تواند بازده کاری کارمندان را بالا برده و در نتیجه اهداف شرکت و اداره زودتر و بهتر محقق می شود و باعث پیشرفت کاریتان می شود.

2.چه عناصری اهمیت بیشتری در دکوراسیون اداری دارد؟
عناصری که خلاقیت کارمندان را بالا ببرد و انرژی لازم را به آن ها بدهد و از خستگی آنان بکاهد. همچنین عناصری که تاثیر مثبتی بر دیدگاه مراجعان داشته باشد.

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت