بلاگ /

اصول طراحی محوطه ویلا مدرن

اصول طراحی محوطه ویلا مدرن

اصول طراحی محوطه ویلا 

طراحی محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا  و طراحی آن از موارد مهم برای زیبایی بیشتر و محیط آرامش بخش ویلا است. محوطه سازی و طراحی محوطه، ارزش ویلا را بیشتر کرده و بر قیمت ملک می افزاید. طراححی محوطه ویلا می تواند در سبک های مختلف باشد. در این مطلب درباره اصول طراحی محوطه ویلا مدرن می خوانیم. 

بیشتر ساختمان ها و مخصوصا ویلاها با طراحی مدرن ساخته می شوند. این سبک از طراحی بسیار پرطرفدار و رایج است. برای زندگی امروزی طراحی نما و ویلا و محوطه ویلا با سبک مدرن، کاربردی تر است. علاوه بر زیبایی این سبک، برای اسجاد فضایی زنده و در حال جریان با نور و طبیعت سازگاری دارد. سادگی را به همراه دارد که خود باعث ایجاد حس آرامش است. 

ویژگی  اصول طراحی محوطه ویلا مدرن

در طراحی محوطه ویلا مدرن بیشتر سعی بر ایجاد فضایی وسیع از گیاهان و درختان زینتی و سرسبز است. با استفاده از خطوط مورب و افقی و عمودی و اشکال هندسی ساده می توان محوطه ویلا را بر اساس سبک مدرن طراحی کرد. در طراحی ویلا مدرن بیشتر از متریال سنگ و چوب استفاده می شود. 

از مزیت های اصول طراحی محوطه ویلا مدرن این است که محدودیتی در طراحی ان وجود ندارد و بر اساس سلیقه می توان از خطوط صاف و اشکال ساده استفاده کرد. می توان از ترکیب خطط منحنی و زاویه دار هم در طراحی محوطه ویلا استفاده نمود. 

سادگی در طراحی مدرن باعث زیبایی بیشتر و جذابیت بیشتر فضا می شود. سادگی و زیبایی از اصول مهم طراحی با سبک مدرن است. در طراحی محوطه ویلا مدرن به جزئیات توجه نمی شود و بر پایه سادگی و کلیات بنا شده است. 

طراحی محوطه ویلا 

طراحی ویلا

طراحی محوطه ویلا برای ایجاد فضایی مفرح و ارامش بخش است. ویلا بدون محوطه سازی و طراحی اصولی خیلی ارزش زیادی ندارد. استفاده از گیاهان سازگار با اب و هوای منطقه برای ساخت همین فضای شادی اور و ارامش بخش است. 

آلاچیق و استخر و تجهیزات و انواع باکس گیاه و گل برای طراحی محوطه ویلا مدرن با توجه به فضای موجود و بودجه مورد نظر انجام می شود. برای محوطه سازی ویلا به تیم کامل و حرفه ای و متخصص نیاز است. 

مراحل محوطه سازی ویلا مدرن 

از مهم ترین و پایه ای ترین کارها در اصول طراحی محوطه ویلا مدرن این است که نقشه پروژه طراحی شود. برای این کار باید همه عناصر محیطی و با جزئیات در نظر گرفته شود تا اصولی طراحی و اجرا صورت گیرد. در ادامه از این مراحل نام برده و با ان ها اشنا می شویم. 

طراحی ویلا مدرن

اندازه گیری مساحت محوطه 

اولین مورد از اصول طراحی محوطه ویلا مدرن این است که مساحت محوطه مشخص شود. باید با توجه به متراژ محوطه، طراحی و قرارگیری وسایل مشخص شود.برای تهیه گیاهان و ایجاد فضای سبز، اندازه محوطه باید بر روی کاغذ بیاید.  باید همه جزئیات و عناصر در محوطه برای طراحی و اجرا در نظر کارشناسان قرار گیرد. 

انتخاب چیدمان مناسب در محوطه ویلا

بعد از اینکه طراحی برای محوطه سازی ویلا انجام شد باید بر اساس ان، از گیاهان و وسایل مورد نظر چون آلاچیق و باکس گل و گیاه و مبلمان انتخاب شود و در فضا قرار داده شود. انتخاب وسایل و چیدمان هم باید بر اساس سبک مورد نظر باشد که در این مطلب، اصول طراحی محوطه ویلا مدرن مد نظر است. یعنی سادگی و استفاده از خطوط ساده در دستور کار باشد. 

طراحی مسیر پیاده روی در طراحی محوطه ویلا مدرن بسیار اهمیت دارد. خوب است در صورت فضا برای پارک ماشین هم قسمتی از محوطه موزاییک کاری و یا سنگ فرش شود. می توان از متریال به صورت ترکیبی هم استفاده کرد که در سبک مدرن این قابلیت وجود دارد. از نورپردازی خوب  مناسب برای ایجاد فضای مدرن در محوطه ویلا غافل نشوید. 

طراحی سیستم ابیاری در محوطه ویلا

از موارد مهمی که در طراحی محوطه ویلا مدرن رعایت می شود، صرفه جویی در مصرف انرژی و منابع طبیعی است. برای اینکه در زمان ابیاری گیاهان، اب زیادی مصرف نشود باید از سیستم ابیاری نوین استفاده کرد. سیستم ابیاری مدرن قطره ای در جهت صرفه جویی مصرف اب در طراحی محوطه ویلا مدرن استفاده می شود. 

اجرای محوطه سازی ویلا 

بعد از انجام طراحی برای محوطه سازی، نوبت به اجرا می رسد. برای اجرای این پروژه نیاز به تیم حرفه ای و مجرب و هوشمند است. با انتخاب افراد کارشناس و متخصص می توان بهترین طراحی را در بهترین انتخاب از فضا و با کم ترین هزینه حاصل کرد. 

موارد مهم در طراحی محوطه ویلا 

  • طراحی محوطه برای هر ویلا خاص و منحصر به فرد است زیرا المان های پایه ای ان ها با هم فرق دارند. 
  • برای محوطه سازی ویلا باید به شرایط اقلیمی و اب و هوایی در هر منطقه توجه کرد. 
  • هماهنگی و نسبت بین ساختمان ویلا و فضای محوطه باید در نظر گرفته شود. برای کاربری درست از محوطه، حتما این مورد رعایت شود. 
  • استفاده از تجهیزات تکمیلی برای زیباتر شدن ویلا بسیار اهمیت دارد. وجود آلاچیق و استخر و زمین بازی، هم ایجاد زیبایی در محوطه کرده و هم سطح کاربری را بیشتر می کند. پس استفاده از تجهیزات تکمیلی را در طراحی محوطه ویلا مدرن فراموش نکنید. 
در نهایت 

برای اجرای اصولی طراحی محوطه ویلا مدرن موارد ارائه شده در این مطلب بسیار کاربردی است. اما برای طراحی و اجرای اصولی استفاده از کارشناسان و متخصصین در این زمینه لازم است. می توانید برای مشاوره در جهت طراحی نما یلا و طراحی محوطه ویلا با کارشناسان اریانا عمران در ارتباط باشید. 

سوالات متداول اصول طراحی محوطه ویلا مدرن

آیا می توان محوطه سازی ویلا را ارزان انجام داد؟
بله می توان برای طراحی محوطه ویلا از المان های ارزان تر استفاده کرد. با چمن کاری و بوته سازی زیبایی می توان محوطه جذاب و زیبایی در ویلا خلق کرد. 

قیمت طراحی محوطه ویلا چقدر است؟
بستگی به متراژ و مساحت محوطه و سبک انتخابی دارد. 

طراحی کف در محوطه ویلا مدرن چگونه است؟
می توان از متریال موزاییک و سنگ استفاده کرد و از تلفیق انواع متریال  هم در سبک مدرن استفاده می شود. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت