بلاگ /

طراحی روف گاردن سنتی

طراحی روف گاردن سنتی

طراحی روف گاردن به سبک سنتی

این روزها به دلیل زندگی های آپارتمانی و شلوغی های زندگی مدرن، آپارتمانی شدن خانه ها، بیشتر افراد دوست داند، در محیطی آرام و روح بخش ساعت هایی را به استراحت بگذرانند. می توان این لحظات خوش را با طراحی روف گاردن سنتی به وجود آورد. 
برای طراحی روف گاردن سنتی باید به عواملی چون سازه ساختمانی، کاربری و ویژگی های جغرافیایی و سلیقه شخصی اشاره داشت. ایده های جذابی را برای طراحی بام سبز سنتی در ادامه این مطلب شرح خواهیم داد. 


استفاده از گیاهان مختلف برای طراحی روف گاردن سنتی 

استفاده از گیاه در روف گاردن سنتی
برای طراحی روف گاردن سنتی بهتر است از گیاهان مختلف و متنوعی استفاده کرد. اینکه از گیاهانی استفاده و انتخاب نمایید که در برابر نور خورشید مقاومت خوبی داشته باشند را در نظر داشته باشید. می توانید ان ها را در گلدان نگه داری کنید یا از ایده های دیگر استفاده کنید. 
دقت نمایید در انتخاب گیاهان، نوع آبیاری باید مناسب برای پشت بام باشد و نیازهای خاصی هم نداشته باشند تا نگهداری راحت تری باشد. درختان سرو و کاج و اسطوخودوس برای نگهداری در پشت بام مناسب هستند. می توانید برای انتخاب گیاهان مناسب طراحی روف گاردن سنتی با کارشناسان و متخصصین این امر، مشورت داشته باشید. 

القاء حالت طبیعی به روف گاردن سنتی 

از موارد مهم در طراحی روف گاردن سنتی این است که حال و هوای طبیعی ایجاد نمایید. می توانید ان را شبیه باغ و باغچه طراحی نمایید. برنامه و نظمی در رویش گیاهان در پشت بام سبز ایجاد نفرمایید. می توانید از عاف های طبیعی استفاده نمایید. 

استفاده از المان های سنتی در طراحی روف گاردن 

الملن های سنتی روف گاردن
استفاده از پشتی و تشک چه و نیمکت و تخت های چوبی برای ایجاد فضایی سنتی مناسب است. از وسایل پلاستیکی و استیل در طراحی روف گاردن سنتی استفاده نشود. ایده های جذاب سنتی می توان با دقت در الگوهای مشابه کسب کرد. 

حفظ حریم خصوصی در طراحی پشت بام سبز سنتی

برای اینکه از بیرون دیدی بر فضای روف گاردن وجود نداشته باشد، می توانید از علف ها و بوته های انبوه استفاد نمایید. هم فضا طبیعی تر کی شود و هم دیدی وجود ندارد و فضایی خصوصی برقرار می شود. 

طراحی آشپزخانه سنتی در روف گاردن 

برای کامل تر شدن طراحی روف گاردن سنتی باید برای پخت غذاهای سنتی هم در روف گاردن، فضایی را ایجاد کرد. منقل و باربیکیو می تواند برای ایجاد فضایی سنتی در روف گاردن مناسب باشد. 
اگر فضای زیادی در اختیار دارید با استفاده از دیوارهای کاذب، فضای اشپزخانه را جدا نمایید. با این کار فضا زیباتر می شود و بزرگتر هم دیده می شود. 

کاشت گل و گیاه در اطراف بام 

کاشت گل در بام
با ایجاد فضای سبز دو بام هم محیط را زیباتر نمایید و هم بزرگتر جلوه دهید. در  طراحی روف گاردن سنتی باید فضای سبز بیشتر و طبیعی تر ایجاد شود. از گلدان بزرگ و گیاهان انبوه و پر برگ استفاده نمایید. برای استفاده از گل و گیاه در اطراف بام می توانید از تخصص کارشناسان استفاده نمایید. 

رنگ آمیزی در و دیوار در بام سبز سنتی

رنگ آمیزی و انتخاب رنگ از موارد مهم در ایجاد سبک خاصی در طراحی است. برای روف گاردنی سنتی بهتر است از رنگ های سفید بروید که در فضای کلاسیک از ان بیشتر استفاده می شود. رنگ های قهوه ای و کرم و بژ هم گزینه های خوبی هستند. اما توجه به سلیقه و هماهنگی و تناسب اجزاء هم اهمیت دارد. 
از متریالی که در فضای کلاسیک و سنتی بسیار استفاده می شود، چوب است. چول هم حس تازگی و طبیعی بودن و طبیعت را ساطع می کند. استفاده از چوب می تواند در کف، آلاچیق و زیرساخت های روف گاردن باشد. می توان از مبلمان چوبی در طراحی روف گاردن سنتی استفاده کرد. 
چوب نماد طبیعت است و به همین دلیل می تواند فضایی روح بخش و سنتی را ایجاد کند. این مورد را در طراحی سنتی بام دست کم نگیرید. 

استفاده از حوض و حوضچه در روف گاردن 

برای ایجاد حوض و حوضچه و فضای سنتی در بام، می توانید از کارشناسان کمک خواسته و مشاوره بگیرید. این کار تخصصی است و نیاز به علم تخصصی در این زمینه دارد. پس خودتان اگر بی تجربه و مبتدی در این کار هستید، به تنهایی اقدام نفرمایید. 

استفاده از گل و گیاه رونده در روف گاردن 

در طراحی روف گاردن سنتی از گیاهان رونده استفاده زیادی می شود. می توانید فضای پشت بام را با انواع گیاهان رونده و انبوه پر نمایید. از گلدان های اویزان هم می توانید استفاده کنید و فضایی طبیعی و سرزنده ایجاد نمایید.

نورپردازی در روف گاردن 

برای طراحی رووف گاردن و استفاده آن در شب، نیاز به نورپردازی و برقراری روشنی در تاریکی شب در روف گاردن است. می توانید فضایی رومانتیک را با استفاده از نورپردازی خلف نمایید. 
در نهایت 
برای طراحی روف گاردن سنتی و ایجاد فضایی سرزنده و طبیعی می توانید ار نکات این مطلب استفاده نمایید. در بسیاری موارد وجود کارشناس و متخصص لازم است. می توانید از تیم حرفه ای آریانا عمران در طراحی روف گاردن مورد نظر خود استفاده نمایید. 

سوالات متداول طراحی روف گاردن سنتی

از چه رنگ هایی در طراحی بام سبز سنتی می توان استفاده کرد؟
رنگ سفید و بژ و طلایی و قهوه ای و کرم، بهترین رنگ ها در طراحی روف گاردن سنتی هستند. 

از چه متریالی در روف گاردن سنتی استفاده می شود؟
در طراحی فضاهای سنتی از متریال چوب که نماد طبیعت است، استفاده می شود. 

از چه المان هایی می توان استفاده کرد و فضای سنتی زیبایی در روف گاردن به وجود آورد؟
استفاده از وسایل چوبی و چراغ های سنتی و پشتی و نیمکت برای طراحی روف گاردن سنتی ایده خوبی است. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت