بلاگ /

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

همان قدر که وجود اجناس و کیفیت و قیمت آن ها در جذب مشتری اثر دارد، ظاهر و چیدمان مغازه هم اثر بسیار بالایی در جذب محاطب خواهد داشت. در این مطلب به اصول طراحی دکوراسیون داخلی مغازه می پردازیم. 

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه هر چه قدر که جذاب تر باشد شما را در کارتان حرفه ای تر و قابل اعتماد تر نشان می دهد. طبیعی است مغازه ای که زیبا و اصولی طراحی و چیده شده باشد، مخاطی و مشتری احساس بهتری دارد و راحت تر و آسان تر خرید خواهد کرد. پس اگر دکوراسیون مغازه شما هنوز قدیمی است و اصولی نمی باشد، دست به کار شوید. 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

اصول طراحی مغازه

دکوراسیون و چیدمان مغازه باعث جذب مخاطب و مشتری بیشتر می شود اما اصولی دارد. باید از موارد و نکاتی پیروی کند تا شلوغی بصری ایجاد نگردد تا مشتری سر در گم نباشد. مشتری باید خرید خود را راحت انجام دهد. همه کالاها را ببیند و مقابسه و انتخاب کند. 

از اصول طراحی دکوراسیون داخلی مغازه این است که مسیر رفت و امد مشتریان راحت باشد. رعایت سیرکولاسون برای همه مغازه ها باید رعایت شود. اگر مسیر رفت و آمد مشتری راحت باشد، استقبال بیشتری در اخذ خدمات و خرید صورت خواهد گرفت. چه مغازه خدماتی مانند آرایشگاه باشد و چه فروشگاه فروش لباس باشد. 

اگر مغازه متراژ بالایی دارد، می توان طوری طراحی دکوراسیون داخلی مغازه را انجان داد که مشتریان از یک سو، وارد مغازه شوند و پس از مشاهده اجناس، از سوی دیگر خارج شوند و خرید خود را در همان انتها که صندوق قرار دارد، حساب کنند. البته قرار گرفتن صندوق می تواند در مغازه در شرایط مختلف و نظز کارفرما، متفاوت باشد. 

انتخاب رنگ مغازه 

انتخاب رنگ مغازه از موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه است. رنگ بر اساس نوع دکوراسیون، محل قرارگیری مغازه، نوع خدمات ارائه دهنده مغازه و اندازه آن، بستگی دارد. دقت داشته باشید که رنگ مغازه طوری انتخاب نشود که حضور اجناس را کم رنگ جلوه دهد. همه ایتم ها در دکوراسیون مغازه باید در خدمت اجناس مغازه باشند. ترکیب رنگ ها نباید شلوغی بصری ایجاد کنند تا از دیده شدن اجناس جلوگیری به عمل آورد. 

طراحی ویترین مغازه 

از اصول مهم در طراحی دکوراسیون  مغازه، طراحی ویترین مغازه است که باید مورد توجه قرار گیرد. اولین چیزی که باعث جذب بصری مشتری می شود و او را لحظه ها نگه داشته تا انتخاب کند که وارد مغازه شود یا خیر؟ پس این مورد بسیار حائز اهمیت است. برای طراحی ویترین مغازه، سلیقه کلی و اصولی را باید در نظر داشت و فقط نظر معازه دارد  و فروشنده نیست. 

طراحی ورودی مغازه 

طراحی ورودی فروشگاه

طراحی ورودی مغازه مانند طراحی ورودی خانه، اولین فضایی است که به چشم مخاطب می آید. پس از سبک مناسب با نورپردازی و دکوری های ساده و زیبا، مخاطب را جذب نمایید. 

تاثیر چیدمان محصولات مغازه در جذب مشتری 

برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه رعایت اصول چیدمان محصولات هم بسیار اهمیت دارد. باید محصولات جذاب و پرفروش، طوری چیده شوند که در معرض دید باشند. در این صورت مشتری ترغیب شده و برای خرید اجناس اقدام خواهد کرد. پس چیدمان را اصولی و بر اساس سلیقه و خواست مشتری داشته باشید. 

قرار گرفتن صندوق در فروشگاه 

 

به فضایی که قرار است مشتری در ان جا خرید خود را حساب کند که همان صندوق است هم باید دقت شود. طراحی مسیر صندوق باید به گونه ای باشد که مشتری پس از خرید و انتخاب راحت به ان جا برسد و مسیر سخت و با دسترسی سخت را طی نکند. 

بهترین فضا برای قرار دادن صندوق فروشگاه، انتهای مغازه و سمت چپ است. بیشتر مشتریان دوست دارند از سمت راست، اجناس را دیدن کنند. حتی در پاساژ و فروشگاه های بزرگ هم مشتریان از سمت راست وارد می شوند. این نکته را حتما در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه در نظر داشته باشید. 

طراحی داخلی مغازه بر اساس کاربری 

همان طور که پیش از این هم در این مطلب به ان اشاره شد، طراحی داخلی مغازه در عین رعایت اصول کلی باید با توجه به نوع کاربردی هر مغازه انجام شود. در ادامه با چند نمونه از طراحی دکوراسیون مغازه های مختلف آشنا می شویم. 

دکوراسیون مغازه کیف و کفش فروشی

بیشتر مشتریان معازه کیف و کفش فروشی خانم ها هستند. پس بر اساس سلیقه و خواست انان چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی مغازه را باید انجام داد. کیف و کفش را طوری در مغازه قرار دهید که مشتریان راحت ان را بررسی کرده و تست نمایند. نورپردازی خوب و مدرنی با نور سفید ایجاد نمایید. وجود آینه هم در مغازه کیف و کفش لازم است. نیمکت هایی هم برای پازدن کفش توسط مشتریان قرار داشته باشد. 

دکوراسیون و طراحی داخلی برای آرایشگاه 

برای اینکه طراحی خوب و مشتری پسندی برای آرایشگاه خود داشته باشید، نیاز و خواسته مشتری را باید شناخت. مشتریان آرایشگاه، دوست دارند با فضایی لوکس و شیک و مدرن موتجه شوند و حس ارزشمندی نمایند. پس در انتخاب رنگ و وسایل دقت بسیار داشته باشید. 

برای طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه به ست مبلمان و صندلی کار و میز و آینه احتیاج است که در یک سبک و تم رنگی انتخاب شود. رنگ های خنثی برای دکوراسیون شیک در ارایشگاه مناسب هستند. به کفپوش و رنگ دیوارها هم و هماهنگی ان ها با دکوراسیون دقت شود. 

دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی 

از موارد مهم در جذب مشتری در مغازه لوازم خانگی این است که نورپردازی خوبی داشته باشد و چیدمان مشتری پسند و بر اساس اصول طراحی دکوراسیون داخلی مغازه باشد. سبک مدرن برای چیدمان مغازه لوازم خانگی ایده بهتری است. 

دکوراسیون داخلی مغازه لوازم آرایشی

در نوع چیدمان محصولا در این مغازه باید دقت داشت. چیدمان و طراحی داخلی یر اساس رنگ در مغازه های لوازم آرایشی بسیار اهمیت دارد. قرار گرفتن رنگ مشکی و تیره در کنار رنگ های تند بسیار جلوه دارد و مشتری را جذب می کند. لوازم ارایشی طوری چیده شوند که ئذ معرض دید مشتری باشند. 

استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون داخلی مغازه

استفاده از نور طبیعی در مغازه باعث ایجاد حس آرامش و انتخاب می شود. اگر شرایط نور طبیعی وجود ندارد، از نورهای مصنوعی به سبک مدرن  و نور سفید استفاده نمایید. نورپردازی در دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد. 

در نهایت 

در این مقاله به موارد و نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه اشاره شد که از مهم ترین ان ها، چیدمان و طراحی دکور مغازه است که به جذب مشتری بیشتر کمک کرده و بسیار تاثیرگذار است. در واقع معرف کسب و کار شما، ویترین مغازه شما است. 

برای افزایش فروش و جذب مشتری بیشتر و طراحی اصولی دکوراسیون داخلی مغازه خود، با متخصصین و کارشناسان شرکت مهندسی آریانا عمران در ارتباط باشید. 

سوالات متداول طراحی دکوراسیون داخلی مغازه 

مهم ترین قسمت در طراحی دکوراسیون مغازه لباس فروشی چیست؟

از مهم ترین قسمت ها در دکوراسیون مغازه، ویترین مغازه است که معرف کار شما است. 

چرا طراحی دکوراسیون مغازه اهمیت دارد؟

برای جذب مشتری و فروش بیشتر باید دکوراسیون داخلی مغازه اصولی باشد. 

از موارد مهم در طراحی دکور مغازه چیست؟

باید مشتریان منطقه را شناخت و بر اساس نیاز ان ها طراحی دکوراسیون را انجان داد. در برخی مناطق باید لوکس چیده شود و در بعضی مناطق هم مشتری وارد مغازه با ویترین لوکس نمی شود. پس شناخت مشتری از مهم ترین موارد است. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت