بلاگ /

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

داشتن ویلایی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت، دلخواه بیشتر افراد است. و به احتمال بسیار زیاد یکی از اهداف هر خانواده به شمار می آید. قطعا هر چه ویلا شیک تر باشد و امکانات رفاهی بیشتری داشته باشد، وقت گذراندن در آن لذت بخش تر خواهد بود. البته که هر چه ویلا شیک تر و امکانات آن بیشتر باشد، ارزش بیشتری نیز خواهد داشت و قیمت بالاتری دارد. شاید برای خانواده هایی که از قبل ویلا دارند و امروز می خواهند ویلای شیک تری داشته باشند، خرید یا ساخت ویلای جدید گزینه مناسبی نباشد. بهترین گزینه برای این افراد بازسازی ویلای قدیمی خودشان است. در این مقاله از آریانا عمران، به بررسی مزایا و مراحل بازسازی ویلا خواهیم پرداخت.

بازسازی ویلا

در واقع بازسازی ویلا تعمیر و ایجاد تغییرات مهم در ساختمان اصلی ویلا است. در بازسازی می توان با ایجاد تغییر در تیغه بندی ها و دیوار های داخلی، نقشه سازه را تغییر داد. همچنین با تغییرمصالح قبلی می توانیم از مصالح جدید تر استفاده کنیم. مهمترین بخش بازسازی ساختمان تعمیرات اولیه است. به طوری که ابتدا ضعف های سازه را که به دلیل گذ زمان ایجاد شده است رفع کنیم و حتی سازه را ارتقا دهیم. سپس به ایجاد تغییرات اساسی بپردازیم.

مزایای بازسازی ویلا

بازسازی ویلا با توجه به هزینه های کلان خرید یا ساخت ویلا بهترین گزینه خواهد بود. در ادامه به بررسی مزایای مهم بازسازی ویلا می پردازیم:

مزایای بازسازی ویلا

  1. هزینه بسیار کمتری نسبت خرید ویلا یا ساخت ویلا دارد.
  2. بازسازی ویلا به زمان کمتری نسبت به ساخت ویلا نیاز دارد.
  3. می توان از مصالح قابل استفاده قبلی در روند بازسازی استفاده کرد و هزینه  ها را پایین تر آورد.
  4. می توانیم با خرید ویلایی قدیمی و بازسازی آن و سپس فروش دوباره آن کسب درآمد کنیم.
  5. قطعا دل کندن از خاطرات یک خانه سخت خواهد بود. با بازسازی ویلا قدیمی تمام این خاطرات را حفظ کنید.

بازسازی ویلا شامل کدام قسمت های ساختمان است؟

در واقع بازسازی طیف گسترده ای از تعمیرات و تغییرات را در بر می گیرد. برای مثال حتی لوله کشی ها و یا سرامیک های ویلا قابل تعویض هستند. مهمترین و پر کاربرد ترین قسمت بازسازی، ایجاد فضا های جدید است. حتی ساخت اتاقی جدید با ایجاد تغییرات در نقشه داخلی نیز امکان پذیر است. همچنین می توانیم امکانات ویلا را ارتقا دهیم. برای مثال احداث استخر یکی از این امکانات است که کاربرد زیادی خواهد داشت.

ویلای بازسازی شده

مهمترین دلایل بازسازی ویلا

به نظر شما چه زمانی ویلا نیاز به بازسازی دارد؟ یا اصلا چرا باید ویلا را بازسازی کنیم؟ اولین و مهمترین دلیل برای اقدام به بازسازی، فرسودگی سازه و تاسیسات آن است. با بالا رفتن عمر ساختمان هزینه های نگهداری و تعمیر بخش های مختلف آن بیشتر خواهد شد. پس برای کاهش هزینه ها بهتر است به فکر بازسازی ویلا باشیم. دلیل دیگر برای این اقدام پاسخگو نبودن سازه و امکانات آن است. تغییرات یادی در طول سال ها در نیاز های افراد ایجاد می شود که با گذشت این زمان، ویلای قدیمی دیگر قادر به رفع نیاز های افراد نخواهد بود. پس به بازسازی آن نیاز پیدا خواهیم کرد.

مراحل بازسازی ویلا

ابتدا باید تغییراتی که مد نظرتان است با احتساب هزینه های آن را مشخص کنید. سپس باید بودجه ای که به این کار اختصاص داده اید را به شرکت عمرانی مورد نظرتان اعلام کنید. قدم بعدی طراحی کامل ویلا با توجه به تغییراتی که می خواهید توسط طراحان است. بعد از اتمام طراحی و تایید شدن طرح توسط شما، تخریب آغاز می شود. بعد از تخریب تمام زیر سازی ها نظیر برق کشی و تاسیسات و لوله ها تعویض یا تعمیر می شوند. سپس نوبت به سفت کاری می رسد. گچ کاری و کنف کاری نیز مرحله بعدی هستند.

مراحل بازسازی ویلا

کلام آخر

با توجه به مواردی که پیش از این در مورد بازسازی ویلا گفتیم، دو مورد مهم دیگر هزینه بازسازی و زمان بردن بازسازی ویلا است. شما با انتخاب تیم مناسب می توانید در هر دو مورد صرفه جویی کنید. شرکت معماری و طراحی آریانا عمران با تجربه چندین ساله و تیمی مجرب یکی از گزینه های خوبی است که می توانید صفر تا صد بازسازی ویلا را به آن ها بسپرید و از نتیجه نهایی لذت ببرید.

سوالات متداول

1.بازسازی ویلا چه مزایایی دارد؟

علاوه بر اقتصادی تر بودن آن نسبت به خرید یا ساخت ویلا، می تواند به عنوان منبع در آمد نیز باشد. به هر حال با بازسازی ویلا ارزش سرمایه شما چندین برابر خواهد شد.

2.بازسازی ویلا چقدر هزینه دارد؟

بسته به حجم تغییراتی که می خواهیم ایجاد کنیم این مبلغ متفاوت است. اما می توانید از کارشناسان این حوزه بخواهید تا با بررسی ویلا و احتساب تغییرات جدید هزینه تقریبی را به شما اطلاع دهد.

3. بازسازی شامل چه مواردی است؟

طیف بسیار گسترده ای را در بر دارد. از تغییر و تعمیر سیستم های لوله کشی و برق کشی تا ایجاد فضا های جدید را شامل می شود.    

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت