بلاگ /

چند نکته مهم طراحی نما ویلا شمال

چند نکته مهم طراحی نما ویلا شمال

طراحی نما ویلا از پروسه های مهمی است که در کارهای ساختمانی هم از نظر فنی و هم زیبایی بصری اهمیت دارد. برای اینکه نما از استحکام و مقاومت خوبی در شرایط اقلیمی متفاوت داسته باشد، لازم است نکات مهم و طلایی درباره آن را بدانید. در این مطلب درباره چند نکته مهم طراحی نما ویلا شمال می خوانیم. همراه ما باشید. 

چند نکته مهم طراحی نما ویلا شمال 

طراحی نما بیرونی ویلا و ساختمان به اندازه نمای داخلی اهمیت دارد. در واقع نوع و سبکی که در نمای بیرونی کار می شود در طراحی داخلی ساختمان و دیگر قسمت ها هم تاثیر گذار است. علاوه بر زیبایی نما ویلا باید بر جنبه استحکام و مقاومت ان هم اهمیت داد. در طراحی نما ویلا شمال  باید موارد و نکاتی را رعایت کرد تا هم از جنبه زیبایی بصری و هم استحکام در برابر رطوبت و آب و هوای ان منطقه را داشته باشد. در ادامه درباره پارامترهای مهم در طراحی نما ویلا در شمال می خوانیم. 

سبک و نوع نما ویلا شمال 

طراحی نما ویلا شمال

انواع سبک ها برای طراحی نما ساختمان ها و خانه ها به کار می رود اما از رایج ترین و پرطرفدارترین ان ها می توان به سبک مدرن و کلاسیک اشاره داشت. در طراحی نما ویلا شمال بیشتر از سبک های مدرن و کلاسیک استفاده می شود که بیشتر به سلیقه افراد و البته بافت منطقه هم بستگی دارد و باید با ان متناسب باشد. پس سبکی را باید انتخاب کرد که با بافت بومی ان منطقه مطابقت داشته باشد. 

بهترین متریال و مصالح برای نما ویلای شمال 

از موارد مهم در طراحی نما ویلا شمال  انتخاب مصالح است. مصالحی که انتخاب می شود باید در آن منطقه رایج باشد و به راحتی در دسترس باشد. پس بسته به اقلیم هر منطقه باید مصالح و متریال برای کارهای ساختمانی از جمله طراحی نما انتخاب شود. در ادامه درباره موارد مهم در ارتباط با انتخاب مصالح و ویژگی های لازم ان می خوانیم. 

عایق بودن نما در برابر گرما و سرمای هوا 

این روزها برای نمای ساختمان از مصالحی استفاده می شود که علاوه بر زیبایی بر مصرف بهینه انرژی هم اثر داشته باشد. با عایق بودن مصالح استفاده شده در نما هزینه های مصرف انرژی هم کاهش می یابد و انتقال گرما و سرما کم تر خواهد بود. 

عایق صوتی بودن نما 

از موارد مهم در طراحی نما ویلا شمال  این است که عابق صوتی هم باشد. البته که شمال مانند کلان شهرها از شلوغی و سر و صدا به دور است اما می توان از این ویژگی هم در طراحی نما و انتخاب مصالح استفاده کرد. 

از موارددیگر که می توان در انتخاب مصالح اهمیت داد، مقاومت در برابر زلزله، یخ زدگی، رطوبت و آتش سوزی است. خوب است برای داشتن نمای ساختمانی حرفه ای و بی نقص، همه این موارد را در انتخاب متربال در نظر داشته باشید. 

نما ویلا آجری 

نما ویلا آجری

در طراحی نما ویلا شمال از آجر استفاده می شود. آجر در برابر رطوبت و شرجی مقاومت خوبی دارد. آجر سفالی برای منطقه شمالی کشور مناسب نیست و از آجرهای خاص و نسوز برای نمای ویلا در شمال استفاده می شود. اجرهایی که سازگاری خوبی با ای و هوای شمال دارند براب طراحی نما مورد استفاده قرار می گیرند. 

نمای ویلا سنگی 

استفاده از سنگ در کارهای ساختمانی و طراحی نما این روزها مورد استقبال زیادی هم از سوی کارشناسان و طراحان و هم کارفرمایان وجود دارد. از دلایل آن هم زیبایی و استحکام آن است. متریال سنگ هم برای سبک مدرن و هم سبک کلاسیک در طراحی نما ویلا شمال کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. 

سنگ های طبیعی که در طراحی نما ویلا مورد استفاده قرار می گیرند، از سنگ های آذرین و سنگ های آهکی هستند. خللی که در سنگ ها وجود دارد برای نصب مناسب هستند. در این حالت، ملات ماسه و سیمان به پشت سنگ وارد می شود و مقاومت سنگ بیشتر خواهد شد. 

برخی از سنگ های نوع صیقلی که در طراحی نما مورد استفاده قرار می گیرند، با ابزار خاصی محکم به نما وصل می شوند. 

نمای سیمانی ویلا

نمای ویلا سیمان

از مصالحی که عمدتا در طراحی نما مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به سیمان اشاره داشت. از مقاوم ترین و محکم ترین نماها می توان نام نمای سیمانی را اورد. پایداری و مقاومت بیشتری در ساختمان با استفاده از سیمان ایجاد می شود و عمر ساختمان هم بیشتر می شود.

نمای سیمانی هم سرعت عمل کار اجرا را بالاتر می برد و به صرفه است و در دسترس است و راحت تهیه می شود. 

نمای ویلا چوبی 

می توان برای  طراحی نما ویلا شمال از چوب هم استفاده کرد. اما چوبی باید مورد استفاده قرار گیرد که در برابر رطوبت مقاومت داشته باشد. می توان از چوب ترمو در طراحی نمای ویلایی شمال استفاده کرد. این چوب در برابر رطوبت و حشرات مقاومت خوبی دارد. 

در نهایت 

برای طراحی نما ویلا شمال و طراحی و ساخت ویلا از متخصصین این امر استفاده نمایید تا بهترین نما با بهترین متریال و سبک طراحی و اجرا گردد. 

سوالات طراحی نما ویلا شمال

آیا نمای گچی برای طراحی نما در شمال مناسب است؟

خیر مقاومت خوبی ندارد اما می توان با مواردی آن را ترکیب کرد تا مقاومت خوبی داشته باشد. 

از چه نوع چوبی برای طراحی نما ویلا شمال استفاده شود؟ 

استفاده از چوب ترمو برای ویلا شمال توصیه می شود. 

آیا در طراحی نما ویلا مدرن از چوب استفاده می شود؟

بله می توان ازچوب و ترکیب آن با دیگر متریال ها استفاده کرد. 

0 ШШІ 0 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت