بلاگ /

اصول طراحی روف گاردن با چوب

برای طراحی روف گاردن می توان با متریال و سبک های مختلفی ایده های خاص و چشمگیری ایجاد کرد. طراحی روف گاردن با چوب به دلیل زیبایی خاص و منحصر به فردش، این روزها بسیار مورد استفاده است و طراحان بسیاری از این طرح استقبال کرده اند، در این مقاله درباره مراحل اجرای ان می خوانیم. 

طراحی روف گاردن با چوب

برای طراحی و اجرای روف گاردن با چوب از چوب ترمووود استفاده شود. از مقاوم ترین چوب ها برای طراحی و دکوراسیون است که در ایران آن را به نام چوب فنلاندی هم می شناسند. چوبی بسیار باکیفیت که مصارف زیادی در ساختمان سازی دارد. دارای مقاومت بالا در شرایط سخت و هم چنین زیبایی بصری است. 
طراحی روف گاردن با چوب فضایی پرانرژی و آرام بخشی را ایجاد می کند و بی دلیل نیست که از ان استفاده زیادی می شود. 
در ساخت چوب ترمووود از هیچ گونه مواد شیمیایی که برای محیط زیست مناسب نباشد، استفاده نشده است. پس نه به انسان و نه به محیط زیست آسیبی وارد نخواهد کرد. 
چوب ترموود برای طراحی روف گاردن با چوب مورد استفاده قرار می گیرد که از مهم ترین دلایل آن ضد آب بودن آن است. پس اگر در طراحی و اجرای روف گاردن استفاده شود، دیگر از بابت باران و رطوبت نباید نگرانی داشت. 

ویژگی های استفاده از ترموود در طراحی روف گاردن 

روف گاردن چوبی

اشاره شد که بی دلیل نیست که در طراحی بام سبز از چوب ترمووود استفاده می شود و مزیت های زیادی دارد که از این مزایا و ویژگی ها می توان موارد زیر را نام برد. 
•    در طراحی روف گاردن  از نوع چوبی باعث ایجاد مقاومت بیشتر سازه شما خواهد شد. در برابر رطوبت و تابش نور خورشید و شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت خوبی دارد که تغییر رنگ و شکل در ان دیده نخواهد شد. 
•    در تولید این نوع چوب از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود پس برای همه افراد ضرری ندارد و افرادی که دارای آلرژی هستند هم در مجاورت ان، احساس ناراحتی نخواهند کرد. 
•    چوب ترموود وزن کمی دارد و سبک است. در نتیجه برای استفاده در کارهای ساختمانی و طراحی دکوراسیون بسیار مورد خوبی است. در طراحی روف گاردن با چوب ترموود هیچ وزن اضافی به ساختمان و ستون ها وارد نمی شود. 
•    معمولا در طراحی بام سبز با چوب طبیعی، مشکلاتی چون تجمع حشرات پیش می آید پس باید از چوبی استفاده کرد که جذب رطوبت و حشرات را نداشته باشد و چوب ترموود این ویژگی را دارد. 
•    در روف گاردن باید آبیاری گل ها و گیاهان مرتب انجام شود، چوب ترموود ضد اب و رطوبت است و برای روف گاردن انتخاب خوبی است. 

مرحله زیرسازی در طراحی بام سبز با چوبی

زیرسازی روف گاردن چوبی

برای استفاده از چوب ترموود در کفپوش روف گاردن باید زیر سازی انجام شود. وزن پایه فونداسیون و همچنین ستون ها باید توسط کارشناس و متخصص، تحلیل و بررسی گردد. در ادامه وزن مجاز در طراحی روف گاردن با چوب باید محاسبه شود. در ادامه کار عایق سازی اجرا می گردد. شیب بندی انجام می شود و سپس عایق سقف هم انجام می شود. 

مرحله انجام تاسیسات در بام سبز چوبی 

ابتدا باید شبکه برای ارتفاعی مناسب به وجود آید، لوله کشی انجام گردد و ابی که در اثر ابیاری گیاهان ایجاد شده است، تخلیه شود. لوله ها و شلنگ هایی که برای آبیاری مورد استفاده قرار می گیرند، همراه با گیاهان در زیر شبکه آهنی قرار می گیرند. 
در ادامه برای نورپردازی و ایجاد روشنایی، توسط متخصص باید سیم کشی کابل ها انجام شود. تامین وسیله سرمایشی و گرمایشی هم باید انجام شود. لوله کشی گاز از همین مراحل است. 
اجرای فلاورباکس در بام سبز چوبی 
در این مرحله برای تهیه جعبه های گل و گیاه از آهن و قوطی استفاده می شود. فلاورباکس باید ضد زنگ باشد و دارای سوراخ هایی برای زهکشی باشد. از صفحات عایق هم برای فیلتر کردن و تقویت و نگهداری و تخلیه اب استفاده می شود. 

اجرای ترموود در روف گاردن 

در طراحی روف گاردن با چوب ترموود، به دلیل مقاومت بالا در کف استفاده می شود. برای ساخت آلاچیق، روکش و فلاورباکس و نیمکت و با سایبان از ای نوع چوب استفاده می شود. 

قیمت طراحی روف گاردن با ترموود

قیمت طراحی روف گاردن چوبی

قیمت طراحی روف گاردن با چوب ترموود بر اساس متراژ و ضخامت چوب و کیفیت ان بررسی می شود. حجم و کلاس الوار هم بر قیمت چوب ترموود اثرگذار است. نوع چوب و نوع تراشه و اره از موارد مهم در تعیین قیمت چوب ترموود است. 

در نهایت

در طراحی روف گاردن با چوب بیشتر سبک مدرن اجرا می شودو البته می توان طرح های سنتی زیبایی هم اجرا نمود. چوب ترموود که در روف گاردن مورد استفاده است، نگهداری و عمر خوبی دارد و به خوبی هم احیاء می شود. 
برای طراحی روف گاردن می توانید با کارشناسان و متخصصین آریانا عمران در ارتباط باشید تا از مشاوره حرفه ای  تخصصی  برخوردار گردید. 

سوالات متداول طراحی روف گاردن با چوب

مزیت استفاده از چوب ترموود در روف گاردن چیست؟

در برابر رطوبت و نفوذ حشرات مقاومت بسیار بالایی دارد. 

قیمت طراحی روف گاردن با ترموود چقدر است؟

قیمت طراحی روف گاردن با چوب ترموود بر اساس کیفیت و نوع چوب و متراژ است. متر مربعی محاسبه می شود. 

آیا چوب ترموود از مواد شیمیایی در ساخت آن استفاده شده است؟

خیر هیچگونه مواد شیمیایی در ساخت ان به کار گرفته نشده است. کاملا بی ضرر برای انسان و محیط زیست است. 

مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت