بلاگ /

نقش سایلنت روم درفضای اداری

نقش سایلنت روم درفضای اداری

تحریریه آریاناعمران

مقدمه:


تاحالا شده سر کار باشی بخواهی دو دقیقه از فضای کاری و شلوغی که کنارته رها بشی؟ یا اینکه بخوای با ارامش با کسی صحبت کنی و نیاز به یه فضای خلوت و دو نفره داری و کسی مکالماتت و و نشنوه و نیازی هم نداشته باشی چند دقیقه از محیط خارج شی؟


چکیده:


با پیشرفت تکنولوژی شاید خیلی لازم نباشه همه افراد از داخل محیط اداری مشغول به کار بشن ولی و میتونن تو کافه ،رستوران یاکتابخانه کاراشون و انجام بدن و خیلی هم راحت ترن. اما گروهی هم هستن که فضای کاریشون قابلیت دور کاری نداره ولی ان ها هم نیاز دارن تا بتون زمانی برای ریکاوری و استراحت تو محیطی اروم داشته باشن، حتی تو فضای شلوغ کار؛این اتفاق باعث شد تا نقش سایلنت روم درفضای اداری برای بهبود راندمان کاری افراد مطرح بشه.بیاین با هم یکم درباره سایلنت روم بدونیم و اطلاعات کسب کنیم .

سر فصل های پست

  1. مقدمه:
  2. چکیده:
  3. نتیجه گیری:


در مواجهه با مشکلاتی که این تکامل از محیط های اداری سنتی ایجاد می کند ، تعداد کمی از شرکت ها به سرعت ( مانند Evavara Design فنلاند )موفق به ساخت راه حل شده اند. در اوایل نوجوانی Antti Evävara طراح و بنیانگذار سایلنت روم به عنوان یک مرمت کننده مبلمان آموزش دید. اما پس از تاسیس یک کار موفقیت آمیز در زمینه مرمت ، اوارا دریافت که ذهن خلاق او معطوف به آینده است ، نه گذشته و شروع به طراحی طیف وسیعی از مبلمان مجسمه سازی کرد.

Evävaara اولین قطعه اصلی خود ، صندلی ایرما را در سال 1985 منتشر کرد ، در طی 30 سال آینده قطعات مجسمه سازی بیشتری ایجاد کرد. اما در طول جلسه ای در یک دفتر با طرحی مانند از باله ماهی به عنوان دیوار آکوستیک الهام گرفت. او به نیاز مردم برای گفتگو و کار بی سر و صدا و مسالمت آمیز ، در محیطهای پر سر و صدا و پر تحرک پی برد.
 ‘من از مشاهده مردم الهام می گیرم. من به رفتار آنها نگاه می کنم و از خواسته ها و نیازهای آنها می پرسم. '
با شروع قرن ، برای اووارا روشن بود که دفاتر بازتر و کارها دورتر خواهد شد. با اعتماد به آینده نگری خود ، طراح بی باک ، بازاریابی کل کالاهای خود را متوقف کرد و همه چیز را در توسعه خانواده ای از مبلمان خصوصی آکوستیک سرمایه گذاری کرد.


صندلی پیچیده صدا با بالهای شیشه ایمنی ، بدون سر و صدا راه خود را در سراسر اروپا باز کرد ، یک غار آرام برای کار در فضاهای عمومی شلوغ و لابی های هتل در پاریس ، پخش کتاب های  صوتی برای مشتریان در کتابفروشی های آلمان ، به اشتراک گذاشتن موسیقی از ارکستر سمفونیک گوتنبرگ در فرودگاه گوتنبرگ و به مسافران در فرودگاه فرانکفورت در حالی که به لیست ساعت پرواز های فرودگاه نگاه می کنند اجازه می دهد، روی کار خود تمرکز کنند.

"ما در این دنیای به سرعت در حال تغییر ، زندگی می کنیم و باید راه حل های جدیدی برای زندگی کاری پیدا کنیم"
از آنجا که با پیشرفت تکنولوژی از hot-desking در داخل فضاهای اداری بیشتر استفاده می کنند ، Evävaara نیاز به نسخه کامل سایلنت روم sshhh 5 با حریم خصوصی بیشتری را دید. شروع زندگی به عنوان ایستگاه کاری "Phone Box" ، sshhh 1 و محصول کوچک و پیشرفته تر آن sshhh 11 تفاوت زیادی از sshhh 5 دارند. غرفه های کاملا محصور دارای یک درب شیشه ای قابل قفل و دیوارهای نمدی صوتی هستند که باعث کاهش حواس پرتی در همه طرف می شوند. با این حال ، مشکل قفل کردن این اتاق این است که کلا از محیط پیرامونی جدا می شوید.

از آنجا که ظاهر sshhh 1 طراحی ساده ای دارد ، Evävaara فهمید که می تواند آنها را به صورت مربع طراحی کرده و با هم ادغام کند تا اتاق های کوچک ملاقات با ورودی های جداگانه ، یک منبع تهویه هوا ، سطوح محافظت شده از باکتری و ویروس را از طریق چراغ UVC LED  و قابلیت ضد عطسه را دارد که این قابلیت با ایمنی در برابر قطرات و ذرات معلق در هوا ، سیستم تهویه sshhh 2 و sshhh 4 باعث می شود که آنها کاملاً از ایمنی زیستی برخوردار شوند ، ضمن اینکه خلاقیت و همکاری را حفظ می کنند ، اشکالات و صداها را بیرون نگه می دارند.
این غرفه های تلفن و اتاق های جلسات در بزرگترین اندازه خود با ابعاد 2*5/1 متر، ممکن است کمترین ظرفیت را از هر فضایی که می توان تصور کرد ، ارائه دهند. به راحتی می توان آنها را از داخل آسانسورهای استاندارد چرخاند و از آنها خارج کرد ، بی سر و صدا به هرجایی که بیشترین نیاز را داشته باشند ، حرکت دهند. بهتر است برای اداراتی فضاهای کافی دارند مشکل تصفیه هوا وجود ندارد ولی برای شرکت ها با فضای کمتر که پرسنل بالایی دارند بهتر است از میز های موجود در شکل پایین که خود قابلیت اکوستیک و تهویه و تصفیه هوا را دارد.


مدل sshhh 3 یک دفتر کار خانگی کامل است. ویژگی های صرفه جویی در فضای ایستگاه کاری از راه دور با الهام از تریپتیک یک اثر هنری است. درهای تاشو و محفظه های مخفی sshhh 3 با از بین بردن بینظمی و شلوغی میز کار ، می تواند با بستن درب کمد ها این اشفتگی و بی نظمی رو از محیط خانه حذف می کند. sshhh 3 در امتداد سه طرف با پارچه جاذب صدا و تا شدن به اندازه کافی 1.13 متر در 60 سانتی متر ، به کارمندان اجازه می دهد تا در خانه یا محل کار محیط ارام و با تمرکز کافی را داشته باشند
در بیست سال اخیر، خانواده sshhh مشکلاتی را شناسایی و حل کردند که ما حتی تا الان با آن مواجه نشده بودیم. 
همانطور که Antti Evävaara اظهار داشت: "ما در  دنیایی زندگی می کنیم که به سرعت در حال تغییر است و باید راه حل های جدیدی برای زندگی کاری پیدا کنیم."
هر اتفاقی بیفتد ، طراحان مبتنی بر عملکرد ، مانند Evävaara در ابتدای توسعه قرار می گیرند تا هر چه که نیازهای آینده نامشخص است برآورده کنند.
این حس نیاز به آرامش، نقش سایلنت روم در فضا های اداری رو غیر قابل انکار کرده. وجود دستگاه های سایلنت روم باعث افزایش تمرکز و آرامش میشه و جای شگفت انگیزی برای مطالعه افرادیه که  نیاز به آرامش و تمرکز بالایی دارند.


نتیجه گیری:


باشرایط به وجود آمده به علت کرونا ویروس و وجود سیستم تهویه دستگاه میشود از این دستگاه برای تامین سلامت پرسنل ادارات و سازمان هایی که امکان تعطیلی اونها وجود ندارد و کار دفتری طولانی مدتی دارند(اپراتور های اورژانس، نیروهای انتظامی و شرکت های خدماتی) استفاده کرد؛حسن بالای افزایش تمرکز ،در پاسخگویی به دلیل آکوستیک بودن سایلنت روم ها می تواند باعث کیفیت و دقت اینگونه مشاغل شود.
از زاویه دیگری هم بررسی کنیم سایلنت روم برای مادر های خانه دار که با فرزند های کودک خود دست و پنجه نرم می کنند و از سر و صدای کودکان خسته میشوند می‌تواند بسیار جذاب باشد.
از همین منظر به شدت برای افرادی که در مراکز آموزشی (مهد کودک,مدرسه , دانشگاه و ....) به علت حجم بالای صداهای پیرامونی، نقش سایلنت روم در فضا های اداری و آموزشی برای افزایش راندمان کاری غیر قابل انکاری خواهد بود.

شرکت معماری و دکوراسیون آریانا عمران در راستای پیشرفت تکنولوژی در طراحی و ساخت سایلنت روم در دفاتر اداری خاص شما آماده ارائه بهترین خدمات است.

تحریریه آریانا عمران اهمیت بویایی در معماری و 5 خلاقیت،لازمه هر معمار در طراحی برای مطالعه به شما بیشنهاد میکند .

4.6 ШШІ 5 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت