بلاگ /

ایده های جذاب و اصولی در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

ایده های جذاب و اصولی در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

در طراحی اتاق مدیریت باید اهداف خود را از دكوراسیون و طراحی تعیین كنید، این‌كه می‌خواهید در ورود کارفرما چه حسی را القا كنید؟! حس اقتدار مدیریت، حس صمیمت، یا حس اعتماد؟
در این مطلب از آریاناعمران با شما هستیم تا به طور مفصل در رابطه با طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت با شما صحبت کنیم. همچنین شما می توانید برای انجام کلیه امور طراحی روف گاردن، ویلا، بازسازی خانه و.... از خدمات شرکت آریانا عمران بهره مند شوید.


برای یك مدیر فروش، جلب اعتماد مشتری مهم‌ترین عامل موفقیت اوست. مشتری با ورود به اتاق باید درك كند كه می‌تواند به حرف‌های مدیر اطمینان داشته باشد، جدا از طرز برخورد و ظاهر مدیر، چیدمان مبلمان و جزئیات مربوط به آن، حتی مدل و سبك صندلی‌ها نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. یك صندلی بلند و پرابهت به مشتری می‌گوید كه با یك مدیر قدرتمند روبه‌روست كه البته بدش نمی‌آید این قدرت را به رخ بكشد، در واقع این دكوراسیون به شما می‌فهماند كه مدیر، قواعد خاص خودش را دارد.

دکوراسیون مدیریت

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

اهمیت رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

معمولا وقتی که وارد هر اتاقی از جمله اتاق مدیریت می شوید اولین چیزی که چشم شما را می گیرد رنگ هایی است که در آن اتاق یا آن محل استفاده شده است و حتی اگر انقدر دقیق نباشید و اولین ارتباط چشمی شما با افراد آن محیط و مبلمان باشد قطعاً گزینه بعدی رنگ‌ها خواهد بود و توجه داشته باشید که همیشه رنگ ها می توانند تاثیر بسیار زیادی را در ذهن مخاطب بگذارند و به طور مثال اگر شما در اتاق مدیریت از رنگ های روشن استفاده کنید باعث می‌شوید که احساس اعتماد به نفس در افرادی که به آنها رجوع می‌کنند بیشتر شود و همچنین باعث می شود که جلسات مذاکره و تصمیم گیری ها با روند بهتر و آرامش بیشتری پیش برود.

رنگ در دکوراسیون اتاق مدیریت

مبلمان های مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

یکی از مهمترین اجزایی که در اتاق های مدیریت و سایر قسمت های فضای اداری وجود دارد دکوراسیون داخلی شامل مبلمان های هر محیط است و اگر شما برای همه قسمت ها از جمله اتاق مدیریت بهترین انتخاب و خرید را جهت مبل های کاربردی و مناسب محیط اداری انجام دهید متوجه تاثیر این انتخاب در روند کار و بازده آن خواهید شد. سعی کنید اگر اتاقی که برای آن خرید را انجام می دهید مساحت زیادی دارد و شما می توانید اتاق مدیریت و اتاق جلسات را با هم ترکیب کنید پیشنهاد می کنیم از مبل هایی که یک سره هستند برای آن محیط استفاده کنید زیرا با این کار هم ظاهر جذابی را فراهم کرده اید هم هزینه های طراحی دکوراسیون را پایین تر آورده اید.

مبلمان های دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

در معماری امروز سعی می‌شود، میز مدیر پشت به نور قرار بگیرد تا نخستین صحنه‌ای كه به چشم مراجعه‌كننده می‌خورد نور باشد. این نور كه از پشت سر مدیر می‌تابد به مشتری حس اعتماد داده و بحثی روشن و صادقانه مدیر را انتظار می‌كشد. اتاق مدیر می‌تواند یك در خصوصی برای ورود و خروج خود او داشته باشد. این نحوه رفت‌ و آمد مدیر از نظر روان‌شناسی بسیار مهم است. زیرا كارمندان و مراجعان این‌طور برداشت می‌كنند كه مدیر همواره در اتاقش حضور دارد. این در، برای اتاق رئیس می‌تواند به یك اتاق خصوصی دیگر راه داشته باشد كه او بتواند قبل از ملاقات با مهمانانش خود را مرتب كند و گاهی درصورت نیاز استراحت كند. این مسئله برای مطب پزشكان نیز صادق است.

مبلمان های دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

توصیه ما این است که با انتخاب سبک های کلاسیک، مدرن و... برای مبلمان اتاق مدیریت خود هویت رسمی فضا را حفظ کرده و اتاق مدیریت خود را بسیار شیک و دلنشین تر جلوه دهید. علاوه بر این پیشنهاد می کنیم که با مطالعه مطلب «مبلمان اداری، دکوراسیون دفتر کارتان را شیک کنید!» اطلاعات خود در زمینه انتخاب مبلمان اداری اتاق مدیریت را تکمیل کنید.

مبلمان های دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

مبل راحتی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

گاهی پیش می‌آید که افراد سعی می‌کنند در دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت برای نشستن افراد و ارباب رجوع از مبل های راحتی استفاده کنند تا نهایت احساس آرامش و راحتی را برای پذیرایی از مهمانان فراهم کند این کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود محیط از حالت رسمی و یکنواختی خارج شود به زیباتر کردن آنها کمک میکند.

مبل راحتی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

برای اینكه اتاق مدیریت را متفاوت نشان دهید می‌توانید از موقعیت اتاق در ساختمان هم استفاده كنید. بهتر است در بالاترین یا پایین‌ترین طبقه ساختمان باشد یا اینكه همه نقاط مجموعه با گرایش به مركزیت به اتاق رئیس ختم شوند.
به ورودی اتاق مدیریت نیز باید توجه شود. این ورودی باید دعوت‌كننده باشد، دری كه در یك حفره داخل دیوار قرار گرفته یا مصالح خاصی برای ساخت آن به كار رفته یا از نورپردازی ویژه‌ای در كناره‌های آن استفاده شده، می‌تواند یك ورودی متفاوت باشد. وقتی وارد اتاق می‌شوید قبل از هر چیز باید خود مدیر را پشت میزش ببینید، حال اینكه در بسیاری از دفاتر باید برای دیدن مدیر از كنار میز كنفرانس بگذرید تا بتوانید او را ببینید.

قفسه ها و فایل ها برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

در صورتی که تصمیم به طراحی داخلی اتاق مدیریت گرفته شد لازم است که شما از یک سری فایل و قفسه بر روی دیوار ها استفاده کنید که بتوانید از اسناد و مدارک و برگه ها را به صورت منظم سازماندهی کنید و چیدمان آنها باید به صورتی باشد که بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند بهتر است این فایل ها و قفسه ها از جنس میز و مبل ‌های اداری باشد که به صورت غالب در محیط استفاده کرده اید.

قفسه ها و فایل ها برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

نحوه چیدمان مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

اگر اتاقی که برای اتاق مدیریت انتخاب کرده اید وسعت زیادی دارد می توانید با استفاده از وسایلی که در محیط قرار می ‌دهید فضای اتاق را به دو قسمت تقسیم کنید و یک قسمت را به گفتگوهای دوستانه اختصاص دهید و قسمت دیگر را برای کارهای جدی و فضای اداری بگذارید. برای اینکه این دو قسمت را از هم جدا کنید نیاز به چند صندلی و مبل های راحتی دارید که پیشتر راجع به انتخاب آنها با شما صحبت کردیم.

نحوه چیدمان مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

سلسله مراتب چیدمان اتاق مدیریت باید به‌گونه‌ای باشد كه مراجعان نخستین چیزی كه می‌بینند میز مدیر باشد نه میز كنفرانس یا كتابخانه. برای پذیرایی خودمانی‌تر، یك نیم ست جلوی میز مدیریت نیز گزینه ایده‌آلی است. میز كنفرانس هم بهتر است درصورت امكان به اتاقی در جوار اتاق مدیر منتقل شود یا در همان فضا كنار دیوار قرار گیرد. برای جدا‌سازی‌ قسمت‌های مختلف اتاق می‌توان از دیوارهای جداكننده متحرك نیز استفاده كرد. برای متفاوت جلوه دادن این فضا نسبت به سایر قسمت‌ها، می‌توان از مصالحی متفاوت و با كیفیتی بالاتر استفاده كرد یا سبك این اتاق را به‌طور كلی تغییر داد. برای مثال در مجموعه‌ای مدرن می‌توان اتاق مدیریت را كلاسیك طراحی كرد.

طراحی میزهای مدیریتی خاص برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

در بین میزهای اداری و مدیریتی تنوع زیادی وجود دارد و افراد با توجه به سلیقه و سبک و میزان هزینه ای که می توانند پرداخت کنند با موارد متنوعی روبرو می شوند و باید توجه داشته باشید که همیشه میزی را خریداری کنید که با ابعاد و اندازه ی اتاقی که در نظر گرفته‌اید کاملاً همخوانی داشته باشد و متناسب باشد. بهتر است میزهای مدیریتی نسبت به میزهای کارمندی هم جزئیات بیشتری داشته باشد هم بزرگتر باشد زیرا قرار است وسایل بیشتری در این میزها جای بگیرد.

طراحی میزهای مدیریتی خاص برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

معمولا میزهایی را که به عنوان میز مدیریت طراحی و تولید کرده اند طوری ساخته‌اند که فایل ها و کشو های زیادی داشته باشد و یک قسمت هایی برای آرشیو پرونده ها و اسناد داشته باشد که شبیه کتابخانه است و شما در نهایت با توجه به سلیقه و نیاز تان خرید را انجام خواهید داد یا اگر مدل مد نظر خود را پیدا نکردید می‌توانید آن را سفارش دهید تا برای شما بسازند.

توصیه می کنیم که در زمان خرید میز مدیریتی مدل هایی را انتخاب کنید که کشوهای آنها قفل و کلید داشته باشند. طبیعتا شما به عنوان مدیر یک شرکت مدارک و یا وسایلی دارید که دلتان نمی خواهد هر کسی به آنها دسترسی داشته باشد!

طراحی میزهای مدیریتی خاص برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق های مدیریتی کوچک

وقتی که تصمیم گرفتید اتاق های مدیریتی را طراحی کنید لازم است به مقدار وسایل و مبلمانی که قرار است در این اتاق ها جای بگیرد دقت کنید زیرا بعضی وقت ها لازم است که شخص دومی هم در کنار مدیر در اتاق حضور داشته باشد تا بعضی از کارها را انجام دهند پس بهتر است همیشه فضا را طوری قرار دهید که جا برای شخص دوم و میز و وسایل او وجود داشته باشد و اگر فضای شما به اندازه کافی بزرگ نیست پس بهتر است میز مدیریت را کوچکتر انتخاب کنید که به شخص دیگری بتواند نیز خود را کنار آن بگذارد و یا آنقدر بزرگ انتخاب کنید که همزمان دو نفر بتوانند از آن استفاده کنند البته در نظر داشته باشید که مدل میز باید طوری باشد که بتوانید دو صندلی کنار آن بگذارید و جای حرکت برای آنها موجود باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق های مدیریتی کوچک

نورپردازی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

در هر فضایی، چه منزل و چه محیط های اداری مهم است که نور پردازی ها به چه صورت باشد زیرا نور پردازی ها می تواند تاثیر و اهمیت زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل داشته باشد ولی اهمیت این موضوع در محیط های اداری بسیار زیاد است زیرا افراد بیشتر وقت خودشان را در محیط کار می گذراند در حال رسیدگی به امور مختلف هستند که دارای اهمیت است و لازم است که نورپردازی به گونه‌ای باشد که چشم آنها خسته نشود و راندمان کار پایین نیاید. در این محیط‌ها وجود نور طبیعی اهمیت زیادی دارد و باید همیشه از چراغ ها و روشنایی های دیواری در این محیط ها استفاده شود و همچنین نور اتاق مدیریت هم باید با دقت خاصی تنظیم شود تا تمام موارد گفته شده در آن رعایت شده باشد.

نورپردازی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

لوازم دکوری در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

ممکن است تصور کنید که اتاق مدیریت چون جزو فضاهای اداری است بصورت کاملا رسمی و خشک باشد و تنها وسایلی که در آن قرار می گیرد میز و صندلی و کمد خواهد بودکه در نهایت یک فضای بیرونی را به وجود می آورد ولی خوب است بدانید که در اتاق مدیریت هم می توانید از وسایل و لوازم دکوری و تابلوهای هنری استفاده کنید طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت به بهترین صورت انجام شود.

لوازم دکوری در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

بر اساس مطلب «طراحی داخلی اداری و تاثیر آن بر روانشناسی کار» اداره کردن یک محیط کاری چندان سهل و آسان نیست. در هر لحظه، هزاران تصمیم باید اتخاذ شود. به عنوان رئیس این وظیفه شماست که نه تنها تصمیمات مهم را بگیرید بلکه باید برای موفقیت کار و حرفه تمام تلاش خود را به کار ببرید. کار در چنین شرایط پرتنشی باعث می‌شود که اهمیت طراحی داخلی محیط کار و فضایی که قرار است در آن فعالیت داشته باشید بیش از پیش اهمیت پیدا کند. شما نیاز به مکانی دارید تا در آسایش روح و ذهن در مورد مهم‌ترین مسائلی که مستقیما بر پیشرفت یا عدم ترقی شما اثرگذار هستند تصمیم‌گیری کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

جمع بندی درباره نحوه طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

در نتیجه باید گفت که با دقت و حوصله می توان طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت را به خوبی به انجام رساند. تنها کافی است که در رابطه با هر کدام از معیارها و المان هایی که در رابطه با آنها صحبت کردیم توجه کنید. علاوه بر این مطالعه مطلب «دکوراسیون دفتر کار، با این اصول بازدهی چندبرابر می شود!» نیز می تواند در این رابطه به کمک شما بیاید.

4.75 ШШІ 8 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

نور پردازی ها می تواند تاثیر و اهمیت زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل داشته باشد ولی اهمیت این موضوع در محیط های اداری بسیار زیاد است زیرا افراد بیشتر وقت خودشان را در محیط کار می گذراند در حال رسیدگی به امور مختلف هستند که دارای اهمیت است و لازم است که نورپردازی به گونه‌ای باشد که چشم آنها خسته نشود و راندمان کار پایین نیاید.
اگر اتاقی که برای اتاق مدیریت انتخاب کرده اید وسعت زیادی دارد می توانید با استفاده از وسایلی که در محیط قرار می ‌دهید فضای اتاق را به دو قسمت تقسیم کنید و یک قسمت را به گفتگوهای دوستانه اختصاص دهید و قسمت دیگر را برای کارهای جدی و فضای اداری بگذارید. برای اینکه این دو قسمت را از هم جدا کنید نیاز به چند صندلی و مبل های راحتی دارید که پیشتر راجع به انتخاب آنها با شما صحبت کردیم.
وقتی که تصمیم گرفتید اتاق های مدیریتی را طراحی کنید لازم است به مقدار وسایل و مبلمانی که قرار است در این اتاق ها جای بگیرد دقت کنید زیرا بعضی وقت ها لازم است که شخص دومی هم در کنار مدیر در اتاق حضور داشته باشد تا بعضی از کارها را انجام دهند پس بهتر است همیشه فضا را طوری قرار دهید که جا برای شخص دوم و میز و وسایل او وجود داشته باشد و اگر فضای شما به اندازه کافی بزرگ نیست پس بهتر است میز مدیریت را کوچکتر انتخاب کنید که به شخص دیگری بتواند نیز خود را کنار آن بگذارد و یا آنقدر بزرگ انتخاب کنید که همزمان دو نفر بتوانند از آن استفاده کنند البته در نظر داشته باشید که مدل میز باید طوری باشد که بتوانید دو صندلی کنار آن بگذارید و جای حرکت برای آنها موجود باشد.
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت