بلاگ /

نماد های جدید معماری جدید آلبانی

نماد های جدید معماری جدید آلبانی

تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریاناعمران

معرفی :

آلبانی کشوری است در جنوب شرقی قاره اروپا و پایتخت این کشور تیرانا است. از ویژگی‌های قابل توجه آلبانی ، وجود چندین دریاچه مهم در آن است معماری آلبانی با دریا و میراث فرهنگی این کشور گره خورده است. این جمهوری با مرز مونته نگرو ، کوزوو ، مقدونیه شمالی و یونان متصل می شود. با گذشت زمان ، آلبانی شاهد تلاقی تمدن ها و فرهنگ های مختلف بوده است و این تلاقی هر یک از محیط های ساخته شده معاصر در این کشور را شکل داده است.

آلبانیایی ها کشور خود را سرزمین عقاب ها می دانند به نوبه خود ، معماری این کشور به مناظر آن متصل است ، از مناطق کوهستانی گرفته تا خط ساحلی ، با شکل دادن به سبک های متنوع ساختمان و تکنیک های ساختمانی با الهام از طیف وسیعی از زمینه ها از جمله تأثیرات عثمانی ، ونیزی ، رومی و عربی ترسیم شده است. در سرتاسر کشور ، ساختمانهای تاریخی و سازه های معاصر در کنار هم قرار گرفته اند. در ادامه با  آریاناعمرن با نگاهی دقیق تر به پروژه های معماری معاصر آلبانی که در ده سال گذشته طراحی شده اند همراه باشید...

میدان Skanderbeg

میدان Skanderbeg توسط 51N4E

بازسازی میدان Skanderbeg نتیجه مسابقه بین المللی معماری است که در سال 2008 توسط 51N4E برنده شد. پیشنهاد این مسابقه ، که با همکاری هنرمند آلبانی ، آنری سالا ، طراحی شده است ، میدان مرکزی تیرانا ، یک فضای وسیع ، در یک بافت پیچیده و متراکم شهری می باشد، این سایت هم هسته اصلی پایتخت آلبانی است و هم نمادی برای کل کشور می باشد ، این پروژه یک منطقه عابر پیاده و میدان شهری عمومی نیز تلقی می شود.

میدان Skanderbeg

شاید دوست داشته باشید بخوانید : تاثیر رنگ فرش در دکوراسیون داخلی چیست ؟

نوسازی HQ بانک آلبانی توسط Petreschi Achitects

این پروژه نوسازی برای بانک آلبانی شامل کل نوسازی و مرمت بانک مرکزی بوده  است که توسط Vittorio Ballio Morpurgo به صورت یک ساختمان جدید طراحی شده است. این مجموعه شامل موزه جدید Numismatic ، یک سالن کنفرانس جدید برای 150 نفر ، دفاتر ، اتاق جلسات ، یک گالری داخلی ، یک باغ بام و یک پارکینگ چهار طبقه زیرزمینی است.

نوسازی HQ بانک آلبانی توسط

Tirana Pyramid توسط MVRDV

MVRDV چشم انداز خود را برای تبدیل شدن به دوران کمونیست "هرم تیرانا" در آلبانی به مرکز فناوری ، هنر و فرهنگ پرده برداشته است. طبق برنامه ریزی ها ، ساختار متروکه به عنوان یک مرکز آموزش چند منظوره فن آوری برای جوانان تیرانا احیا شده و فضای تاریک موجود به فضایی باز و روشن تبدیل گردیده است.

Tirana Pyramid توسط MVRDV

شاید دوست داشته باشید بخوانید : مراحل طراحی و اجرای نمای ساختمان

موزه ملی عکاسی ماروبی توسط کازانووا + معمار هرناندز

این موزه با هدف ترویج گفتگویی غنی بین سنت و مدرنیته ، بین گذشته و حال شکل گرفته و میراث سنتی با حفظ هویت تاریخی توسط نقاش ، مجسمه ساز ، عکاس و معمار مشهور آلبانیایی با حفظ خصوصیات مکانی و ساختاری آن بدون هیچگونه تغییر حجم یا پارتیشن داخلی جدید ، تأکید می نماید.

موزه ملی عکاسی ماروبی توسط کازانووا + معمار هرناندز

شاید دوست داشته باشید بخوانید :بازسازی و نوسازی آپارتمان بایدها و نبایدها

موزه آیکون Korça توسط بولز + ویلسون

ساختمان موزه آیکون های Korça در ابتدا ساختاری از ستون ها و صفحات طبقه (meison domino) بود که هنگام فروپاشی کمونیسم در آلبانی ، رها شد پس از آن از شهرداری کورکا خواسته شد تا طراحی نمایشگاه داخلی را برای 300 نماد ارتدوکس طراحی و توسعه دهد.

موزه آیکون Korça توسط بولز + ویلسون

برج TID توسط 51N4E

برج TID فضایی چندگانه است تا ایده شهر را به عنوان یک فضای جمعی در دل و ذهن مردم بازگرداند.

برج TID توسط 51N4E

شاید دوست داشته باشید بخوانید : ارتقا سطح شنوایی ازطریق طراحی داخلی

دبستان متوسطه و متوسطه Servete Maçi توسط Studioarch4

Servete Maçi یک مدرسه ابتدایی است که در پایتخت آلبانی ، تیرانا واقع شده است. این مدرسه تازه ساخت در یک منطقه بسیار متراکم و مرکزی واقع شده است. این ساختمان از 18 کلاس درس ، 5 آزمایشگاه ، یک سالن بدنسازی ، یک سالن اجتماعات کامل برای 140 نفر ، یک کتابخانه ، 8 فضای جداگانه اختصاص داده شده برای یادگیری سازهای موسیقی و همچنین چندین منطقه اداری تشکیل شده است.

دبستان متوسطه و متوسطه Servete Maçi توسط Studioarch4

تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریاناعمران Midcentury یا سبک مدرن نیمه قرن بیستم در دکوراسیونو برای کف و دیوار چه مصالحی باید استفاده کنیم ؟برای مطالعه به شما بیشنهاد میکند .

4.4 ШШІ 5 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

وجود چندین دریاچه مهم در آن است معماری آلبانی با دریا و میراث فرهنگی این کشور گره خورده است.
معماری این کشور به مناظر آن متصل است ، از مناطق کوهستانی گرفته تا خط ساحلی ، با شکل دادن به سبک های متنوع ساختمان و تکنیک های ساختمانی با الهام از طیف وسیعی از زمینه ها از جمله تأثیرات عثمانی ، ونیزی ، رومی و عربی ترسیم شده است
موزه ملی عکاسی ماروبی توسط کازانووا + معمار هرناندز این موزه با هدف ترویج گفتگویی غنی بین سنت و مدرنیته ، بین گذشته و حال شکل گرفته و میراث سنتی با حفظ هویت تاریخی توسط نقاش ، مجسمه ساز ، عکاس و معمار مشهور آلبانیایی با حفظ خصوصیات مکانی و ساختاری آن بدون هیچگونه تغییر حجم یا پارتیشن داخلی جدید ، تأکید می نماید.
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت