بلاگ /

افزایش آکوستیک فضا با استفاده از کناف

افزایش آکوستیک فضا با استفاده از کناف

تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریاناعمران

چکیده


راه های بسیاری برای حل مشکلات آکوستیک فضای داخلی خانه یا محل کار ما طراحی شده است، تا آسایش فضای مورد نظر ما تامین گردد. با استفاده از متریال و راه حل های متفاوت می توان کار را با هزینه ای معقول و ظاهری مناسب به اجرا رساند. پانل گچی سوراخ دار یا متریال پانل کناف یک گزینه اقتصادی و کارآمد برای ترکیب در تمام فضاهای معماری و پروژه ها محسوب می شود که در جذب صدا و کاهش نویزهای مزاحم تاثیرگذارند. از طریق الگوها و اشکال مختلف می توان صدای داخل محیط یا امواج صوتی بیرونی را کنترل یا خنثی نمود.
مترال کناف، ورق های گچی و پارتیشن ها به طور عمده در کاربری های آموزشی، دفاتر اداری، مراکز خرید، منازل، بیمارستان ها و ... قابل نصب اند.

اجرای دیوار آکوستیک کناف

اجرای دیوار اکوستیک کناف ساخته شده از الیاف گچی سوراخ دار یکی از بهترین انواع دیوار عایق صداست که توسط برند آلمانی کناف ساخته شده و توانایی خود را در زمینه جلوگیری از عبور امواج صوتی با فرکانس های مختلف ثابت کرده است. با برخورد امواج صدا به دیوار ارتعاشاتی در آن ایجاد می شود و به خاطر وجود چندین سوراخ متعدد در آن این موج ها با مسیری که آمده اند بازتابش می شوند و به آن سوی دیوار راهی پیدا نمی کنند. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که امواج همواره حامل انرژی بوده و نمیتوانند از این دیوار ها عبور کنند ، که این ویژگی باعث شده تا عایقخوبی برای جلوگیری از هدر رفتن گرما در فصل زمستان شود.

ویژگی های دیوار آکوستیک

نوع گچ این تایل ها فایبر گلاس بوده و به خاطر کاربرد آن ها که عموما در منزل است می تواند مواد شوینده را نیز تحمل کند. دیوار های و سقف های اکوستیک کناف در شهر های بزرگ که معمولا پی اچ هوا نیز از حال نرمال خارج می شود و مواد آلاینده می تواند اثری مخرب بر دیوار های معمولی داشته باشد به خوبی مقاومت می کنند بدون اینکه این مواد تاثیری در دراز مدت روی آن ها داشته باشد.

ویژگی های دیوار آکوستیک

جنبه ظاهری نیز بسیار مهم است چرا که این دیوار ها طبق سلیقه مشتری ها ساخته می شوند و می توان طرح ها و رنگ های مختلفی را روی آن ها اجرا کرد.

ویژگی های دیوار آکوستیک

شاید دوست داشته باشید بخوانید : اصول انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

مزایای عایق صوتی در ساختمان

استفاده از عایق های صوتی ساختمانی مزایایی بسیاری داشته که با اجرای دیوار آکوستیک می توانید تا حدودی از آن بهره مند شوید. شرکت کناف راه کارهای متنوعی برای تمام اجزای ساختمان ارائه کرده است تا بتواند راحتی و آسایش را برای شما به ارمغان بیاورد. برای اطلاعات بیشتر به بخش عایق های صوتی کناف مراجعه کرده و با سایر راهکارها آشنا شوید.

کاهش آلودگی های صوتی در آپارتمان ها

جلوگیری از ورود صدای خیابان ها به ساختمان

جلوگیری از عبور صدا از دیوارهای داخلی ساختمان

افزایش آرامیش و آسودگی خاطر

طرح های متنوع و جذاب

مزایای عایق صوتی در ساختمان

شاید دوست داشته باشید بخوانید : تاثیر رنگ فرش در دکوراسیون داخلی چیست ؟

کاربرد پوشش آکوستیک کناف

در گذشته دیوارهای آکوستیک برای سینماها ، سالن های آمفی تئاتر و سایر فضاهای عمومی استفاده می شود اما این دیوارها امروزه کاربرد فراوانی دارد و در منازل مسکونی ، شرکت ها و آپارتمان ها استفاده می شوند.

هر چه درصد حفره ها و اشکال صفحات بیشتر باشد، درصد جذب صدا بیشتر خواهد بود

عامل نفوذ خود یک فیلتری برای جذب صداست و می تواند مثل یک عمل تشدیدکننده (رزوناتور) عمل کند. از این طریق صدا هنگام ورود به یک محفظه یا فضا قدرت خود را از دست می دهد، به عنوان مثال بین فضای سقف کاذب و سطح سقف اصلی. این نکته بسیار مهم است که در طراحی سقف کاذب و الگوای آن، ارتفاع سقف را مد نظر قرار دهید تا فضای دالان مانند زیر آن بتواند ضخامت هوا را پوشش دهد.

درصد حفره ها

طیف گسترده ای از الگوهای سوراخ دار وجود دارد.

پنل های گچی و کناف به صورت صنعتی سوراخ دار می باشند و صفحات در کارخانه ها توسط الگوهای مشخصی سوراخ می شوند. این الگوها با توجه به میزان آلودگی صوتی در شکل های متنوعی تولید می شوند و در جذب امواج صوتی با فرکانس های پایین یا متوسط مؤثر می باشند. محدوده ای از امواج صوتی که صدای انسان هم در این دسته بندی قرار میگیرد.

طیف گسترده ای از الگوهای سوراخ دارطیف گسترده ای از الگوهای سوراخ دارطیف گسترده ای از الگوهای سوراخ دارطیف گسترده ای از الگوهای سوراخ دار

شاید دوست داشته باشید بخوانید : اصول نورپردازی حرفه ای در طراحی دکوراسیون

ورق کناف و دیوارهای کچ کاذب می تواند در دیوارهای افقی، عمودی و سطوح منحنی نصب گردد

پارتیشن های ساندویچی یا دیوارهای کناف می تواند سطوح مختلفی از جمله سقف، دیوار و را پله ها و ... را پشتیبانی کند. بسته به نیازهای آکوستیک در فضا، صفحات می توانند به صورت افقی یا عمودی تعبیه شوند و آسایش فضا را فراهم آورند.

ورق کناف و دیوارهای کچ کاذبورق کناف و دیوارهای کچ کاذب

پنل های طرح دار می توانند راه حل زیباسازی بصری فضا باشند

با طراحی مناسب پارتیشن و انتخاب مناسب الگو برای هر فضا می توانیم سطوح مختلفی را با توجه به گستردگی پوشش دهیم تا ترکیبی از طراحی بی نهایت را تولید کنیم. به عنوان مثال زمانی که بخواهیم یک سطح صاف را طراحی کنیم.

پنل های طرح دار می توانند راه حل زیباسازی بصری فضا باشند

نصب آسان ورق های کناف

شیوه نصب و اجرای ورق های کناف بسیار راحت است و می توان با ابزار معمولی و مشترک ساخت پارتیشن ها چوبی یا گچی در ساخت کناف بهره برد.

نصب آسان ورق های کناف

توصیه های عمومی برای نصب کناف

در مورد سقف صفحات باید به صورت قائم بر روی قاب های عمودی قرار بگیرند.
صفحات می بایست مانند یک الگوی صلیبی به هم متصل گردند تا تداوم عملکرد سوراخ های پنل ها را تضمین کنند.
نقاشی صفحات گچی می تواند با رنگ های متنوعی صورت گیرد. برای رنگ کردن صفحات حتما باید از قلتک های نقاشی استفاده شود تا سطوح رو گچ یکدست رنگ شوند و کیفیت محصول را کاهش ندهند. همچنین رنگ های تصویه می شود که نسبت به سوراخ های رو پنل متضاد نباشد.
توصیه می شود که طراحی با محاسبات دقیق صورت بگیرد تا تکه های زائد یا نصفه و نیمه کمتر در یک ورق کناف به وجود آید.

توصیه های عمومی برای نصب کناف

توصیه های عمومی برای نصب کناف

اجرای دیوار آکوستیک کناف 

اجرای دیوار اکوستیک کناف با روش های سنتی رایج در ایران امری بیهوده است و طبیعتا نتیجه ای در بر نخواهد داشت. نصب این نوع دیوار را باید بر عهده افرادی متخصص نهاد که می توانند با بالاترین استاندارد ها و روش های مهندسی آن ها را اجرا کنند. شرکت دکوراسیون داخلی آریاناعمران با سال ها تجربه در ساخت و بازسازی منازل این توانایی را دارد که دیوار های اکوستیک کناف که از با کیفیت ترین متریال ها ساخته شده را در ساخت منازل و پروژه های ساختمانی شما مطابق با استاندارد های جهانی اجرا کند.

تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریانا عمران اصول طراحی و اجرای سازه های غشایی و اصول انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی برای مطالعه به شما بیشنهاد میکند .

4.6 از 5 رای
22 دی 1399 / ساعت 18:21

سوالات متداول

نوع گچ این تایل ها فایبر گلاس بوده و به خاطر کاربرد آن ها که عموما در منزل است می تواند مواد شوینده را نیز تحمل کند. دیوار های و سقف های اکوستیک کناف در شهر های بزرگ که معمولا پی اچ هوا نیز از حال نرمال خارج می شود و مواد آلاینده می تواند اثری مخرب بر دیوار های معمولی داشته باشد به خوبی مقاومت می کنند بدون اینکه این مواد تاثیری در دراز مدت روی آن ها داشته باشد.
کاهش آلودگی های صوتی در آپارتمان ها جلوگیری از ورود صدای خیابان ها به ساختمان جلوگیری از عبور صدا از دیوارهای داخلی ساختمان افزایش آرامیش و آسودگی خاطر طرح های متنوع و جذاب
مدیرکل

مدیرکل / نویسنده

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت