بلاگ /

4 دلیل اهمیت طراحی نمای ساختمان در معماری

4 دلیل اهمیت طراحی نمای ساختمان در معماری

تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریاناعمران

چکیده :

نمای ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تأکید بر طراحی درون فضا است معماران زیادی در طراحی نمای ساختمانها به طرحهای استاندارد و مطابق ضوابط که گاهی فاقد شخصیت ویژه ای هستند بسنده می کنند و  این تأثیر مخربی بر زیبایی و احساس مکان در جوامع شهری خواهد داشت.ساختمان های یک شکل و بی هویت از ظاهر بیرونی خود میتوانند احساس تهی بودن را به مخاطبان انتقال دهند و با گذر زمان منظر شهری را ویران سازند.


نمای ساختمان علاوه بر زیبایی ساختمان و منظر شهری  نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین پیوند دادن طراحی بیرونی با طراحی داخلی فضا دارد. با نوآوری های جدید در متریال ها ، ایده ها و سبک های طراحی نوین ، نمای ساختمانی می تواند فرصت های زیادی را ایجاد کند.

همانطور که ما به طور مداوم از ساختمانهایی که در آنها زندگی و کار می کنیم تقاضای بیشتری داریم چه از نظر زیبایی و چه عملکرد و نوع و میزان کارآیی انرژی درباره نمای ساختمان نیز این مطالبه بایستی بخش مهمی از کار طراحی معمار و در نیاز کارفرما به عنوان موضوعی دارای اولویت باشد در ادامه با ارل با 4 دلیل اهمیت نمای ساختمان همراه باشید....

شاید دوست داشته باشید بخوانید : مراحل طراحی و اجرای نمای ساختمان

سپر و مانع در برابر عوامل خارجی

 عملکرد نما برای ساختمان مانند  عملکرد لباس برای بدن انسان است ، همانطور که ما متناسب با فصول لباس می پوشیم در طراحی نمای ساختمان ها نیز بسته به اقلیم و شرایط آب و هوایی و عوامل خارجی  ، بایستی از طریق متریال ها ، سیستم ها ، تکنیک ها نمایی سازگار ایجاد نماییم.

افزودن ارزش و هویت

افزودن ارزش و هویت

طراحی نمای ساختمان نشان دهنده شخصیت طراحی و کاربران است. وجود نمای ساختمان که منحصر به فرد و به طراحی ان به خوبی فکر شده باشد ، می تواند ارزشمندی و هویت ویژه ای برای ساختمان و منظر شهری به ارمغان آورد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : ارتقا سطح شنوایی ازطریق طراحی داخلی

تهویه طبیعی و عایق صوتی

تهویه طبیعی و عایق صوتی

همانطور که نمای ساختمان مانند مانعی بین درون و بیرون عمل میکند در عین حال نوعی اتصال دهنده با محیط است. مطابقت با تهویه و استفاده از متریال مناسب  می تواند خروجی دلخواه با نمایی فعال ایجاد کند به طوری که  برای تغییرات هوا باشد و عایق صوتی خوبی برای محور جلویی و بیرونی ساختمان محسوب شود.

 نقش مهمی در بهره وری انرژی

 نقش مهمی در بهره وری انرژی

امروزه  نمای ساختمان ها میتوانند  با جذب انرژی خورشیدی  یا باد  با تامین انرژی های لازم  علاوه بر ایجاد عملکرد و زیبایی ، از نظر انرژی  نیز کارامدی و بهر وری بالایی داشته باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : مراحل طراحی و اجرای نمای ساختمان

 نقش مهمی در بهره وری انرژی

نتیجه گیری :

نکته مهم دیگر در طراحی نما این است که بدانید  طراحی نمای ساختمانی زمانی موفقیت آمیز است که علاوه بر ویژگی های بالا به راحتی با کاربر تعامل برقرار کند  نه تنها روند زندگی را بهبود بخشد ، بلکه باعث افزایش سطح بهره وری کاربران شود.

گاهی بازسازی فقط با تعمیر مرمت در قسمت های فرسوده ختم نمی شود و باید تغییراتی اساسی در ساختار ساختمان و با خانه صورت گیرد.بازسازی و دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد

تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریاناعمران نقش سایلنت روم درفضای اداری و اصول طراحی روف گاردن وفضای سبز برای مطالعه به شما بیشنهاد میکند .

4.5 ШШІ 4 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت