بلاگ /

8 نکته برای خرید صندلی اداری و آرگونومیک

8 نکته برای خرید صندلی اداری و آرگونومیک

 تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریاناعمران

چکیده 

جست و جو برای انتخاب و خرید صندلی اداری ارگونومیک و کاربردی بایستی متناسب با بودجه و شغل شما به منظور سرمایه گذاری در سلامتی و بهره وری کارمندان صورت گیرد ما با پزشکان ، دانشگاهها ، آژانسهای دولتی و متخصصان مبلمان ارگونومیک صحبت کردیم تا بدانیم چه مواردی باعث ایجاد یک صندلی اداری ارگونومیک و ایده آل می شود در ادامه  با 8 نکته برتر برای انتخاب صندلی  اداری همراه باشید....

پشتی کامل

در صندلی های اداری برای بهره وری و کاهش آسیب ضروری  است که صندلی راحت و دارای پشتی کامل باشد. صندلی ها باید موقعیت های قابل تنظیم زیادی را برای راحتی ارائه دهند و همه قسمت های بدن را به طور کامل پوشش دهند.

منحنی آبشاری

یک نشیمنگاه با پشتی دارای منحنی آبشاری که مانع از ایجاد فشار به پشت زانوها شود همینطور صندلی هایی که امکان توزیع وزن را در عین راحتی داشته باشد بهترین صندلی ها هستند . لبه صندلی نیز باید نرم و محصور باشد به طوری که باعث فشردگی ران ها و نشیمنگاه بدن نشود. قسمت پشتی صندلی نیز باید پشتیبانی راحتی داشته باشد.

منحنی آبشاری

ایجاد راحتی در زاویه 90 درجه

اگر در هنگام نشستن، نشیمنگاه بدن ، زانو و مچ پای شما در  زاویه 90 درجه قرار نگیرد ،  این نشانه های متداولی مبتنی بر مناسب نبودن صندلی است  اگر چنین باشد ممکن است صندلی برای شما خیلی بلند و یا خیلی کوتاه باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : Midcentury یا سبک مدرن نیمه قرن بیستم در دکوراسیون

متریال مناسب

اگر می خواهید تمام روز کاری در دفاتر کار یا فضای اداری روی صندلی بنشینید ، همه متریال ها یا لوازم جانبی صندلی باید راحت باشندزیرا قطعا شما روی صندلی که ساینده ، محرک حساسیت یا سبب بالا بردن حرارت بدنتان شود دوام نخواهید آورد.

متریال مناسب

قابلیت تنظیم

راز طراحی صندلی اداری خوب این است که بتوانید آن را در تمام جهات تنظیم کنید .در واقع صندلی باید به بالا و پایین تنظیم شود همچنین از یک طرف به سمت دیگر نیز قابیلت جابجایی داشته باشد این کار برای دستیابی به وضعیت مناسب هنگام نشستن طولانی در تمام روز ضروری است.

قابلیت تنظیم

شاید دوست داشته باشید بخوانید : 10 نکته در ارائه و شیت بندی برای معماران !

محافظت از پشت، کمر و ستون فقرات

صندلی مناسب باید هنگام نشستن از پشت شما پشتیبانی کند بایستی بتوانید گردن خود را کاملا صاف نگه دارید. بسیاری از کارمندان به جای اینکه به پشت تکیه گاه داشته باشند برای اینکه بتوانند پاهای خود را روی زمین قرار دهند ، با نشستن به جلو از تکیه گاه دور شده، بنابراین ستون فقرات را از منحنی طبیعی خارج می کنند و به دیسک فشار می آورند بنابراین لازم است قابلیت تنظیم تکیه گاه هم علاوه بر تنظیم ارتفاع صندلی وجود داشته باشد یا در صورت مناسب بودن برای ابعاد بدن و قد شما ،انتخاب صورت گیرد.

محافظت از پشت، کمر و ستون فقرات

ترغیب به حرکت آسان

پیشگامان طراحی مبلمان اداری ارگونومیک معتقدند در صندلی های اداری بایستی کارمندان بتوانند به راحتی حرکت کرده و یا جابجا شوند به طوریکه این حرکت مناسب بتواند به جریان خون و اکسیژن رسانی بدن کمک کند بهترین صندلی های اداری نه تنها به شما امکان حرکت می دهند بلکه از بدن نیز در حین نشستن و در حین حرکت های مختلف برای مثال برداشتن کاغذ یا در حین خم شدن و برداشتن کتاب از قفسه نیز محافظت میکنند و ضمن اینکه این حرکات را تسهیل می نمایند.

ترغیب به حرکت آسان

بازوها و شانه های خود فراموش نکنید!

یکی دیگر از نشانه های رایج صندلی نامناسب اداری صندلی است که مجبور شوید شانه های خود را ببندید در واقع مواضع دست و بازو باید دارای انعطاف پذیری برای حرکات مختلف باشد تا از درد در شانه ، آرنج و مچ دست جلوگیری نماید ضمن اینکه  جای دست صندلی در جای مناسبی در حین استراحت قرار گیرد به طوری که زاویه آن خیلی بالا یا پایین نباشد.

تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریانا عمران افزایش آکوستیک فضا با استفاده از کناف و 4 عامل طراحی داخلی در افزایش فروش هایپر مارکت ها برای مطالعه به شما بیشنهاد میکند .

4.5 ШШІ 8 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

صندلی مناسب باید هنگام نشستن از پشت شما پشتیبانی کند بایستی بتوانید گردن خود را کاملا صاف نگه دارید.
راز طراحی صندلی اداری خوب این است که بتوانید آن را در تمام جهات تنظیم کنید .در واقع صندلی باید به بالا و پایین تنظیم شود همچنین از یک طرف به سمت دیگر نیز قابیلت جابجایی داشته باشد این کار برای دستیابی به وضعیت مناسب هنگام نشستن طولانی در تمام روز ضروری است.
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت