بلاگ /

11 نکته طلایی برای عکاسی حرفه ای از فضای داخلی و دکوراسیون

11 نکته طلایی برای عکاسی حرفه ای از فضای داخلی و دکوراسیون

 تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریاناعمران

چکیده :

یکی از بزرگترین موانعی که ممکن است هنگام عکاسی از فضای داخلی با آن روبرو شوید کمبود فضا است. هنگام عکسبرداری از فضای داخلی خانه ، به ویژه در آپارتمان های کوچک یا اتاق های کوچکتر مانند آشپزخانه و حمام ، برای رفع این مشکل از یک لنز مناسب که فاصله کانونی آن بین هشتاد تا صد باشد استفاده کنید.


تصاویر داخلی باید روشن ، با نور عالی و دارای رنگ های زنده باشند. این استانداردی است که عکاسان در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. در ادامه با نکات تخصصی برای عکاسی حرفه ای از دکوراسیون و طراحی داخلی هر فضایی با آریاناعمران همراه باشید....
اول از همه باید بدانید ، در عکاسی نیز مانند هر هنر خلاقانه ای ، هیچ قانون و الزامی وجود ندارد ، عکاسی فضای داخلی نیز فقط شامل دستورالعمل هایی است که می توانید آنها را دنبال کنید تا زمانی که سبک خود را  به مرور کشف کنید پس در آغاز این راه با نکاتی از زبان یک عکاس و تجارب حرفه ای او در طی سال ها عکاسی فضاهای داخلی شروع کنید:


1. در زمان های ممکن از نور طبیعی استفاده کنید!

تمام چراغ ها را خاموش کنید لامپ ها باعث ایجاد سایه های وحشتناکی در عکس می شوند. ما به عنوان یک انسان قادر به تفسیر نور و رنگ ها هستیم ، اما دوربین نمیتواند تفاوت ها را تشخیص دهد . من همیشه  به محض ورود نور روز ، از آن استفاده می کنم و استفاده از فلش برای من یک نه بزرگ است! نور باید از جهت های طبیعی بیرون بیاید و فلاش این احساس را آشفته می کند.

در زمان های ممکن از نور طبیعی استفاده کنید

شاید دوست داشته باشید بخوانید : پژوهش در عملکرد معماری به چه اندازه اهمیت دارد ؟

2. از سه پایه استفاده کنید!

شرایط نور به ندرت برای عکاسی دستی  در داخل خانه مناسب است. بنابراین عکاسی  با یک سه پایه ضروری است! من ترجیح می دهم دیافراگم خود را بین F / 9 و F / 11 و ISO و تا حد ممکن پایین نگه دارم تا یک تصویر کلی واضح ایجاد کنم و با نصب دوربین روی سه پایه ، دیگر سرعت شاتر مسئله ای نیست.

3. خطوط عکاسی را مستقیم نگه دارید!

خطوط عکاسی را مستقیم نگه دارید

خطوط عمودی صحنه را عمودی نگه دارید و هنگام عکاسی از یک نقطه دید ، افقی ها را نیز به صورت افقی قرار دهید! مغز ما قادر به درک عمودی بودن دربها است حتی اگر دربها را از زاویه دید دیگری ببینیم ، اما دوربین اینگونه نیست. استفاده از سه پایه باعث می شود که خطوط صاف و در زاویه مناسب نگه داشته شوند!

4.ارتفاع مناسب

وقتی مشغول انجام عکاسی در یک فضای داخلی هستید ، از همان ارتفاع خودتان عکس بگیرید. این یک نمای کلی متعادل تر از فضا ایجاد می کند  و دیدن تصویر کلی بسیار آسان تر است. در غیر این صورت ، بیننده هنگام تماشای تصاویر احساس بالا و یا پایین بودن را تجربه میکند به همین دلیل است که برای عکاسی ترجیح می دهم دوربین خود را در ارتفاع قفسه سینه ، بین سقف و کف نگه دارم.

5- روزهای ابری بهترین است

وقتی در حال عکاسی از ساختمان ها هستم ، ترجیح می دهم در یک روز آفتابی کار کنم ، اما این فقط برای عکسهای فضای بیرونی است! هر خانه ای در محیط اطرافش هنگام تابش خورشید و در کنار آسمان آبی بهتر به نظر می رسد اما نور خورشید تفاوت بسیار زیادی در داخل خانه ایجاد می کند ، به ویژه هنگامی که مستقیم از پنجره ها به درون میتابد. بنابراین هنگام عکاسی از فضای داخلی ، یک روز ابری را ترجیح می دهم. عملکرد ابرها سبب ایجاد سایه های نرم و دوست داشتنی می شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:10 دلیل محکمه پسند برای اینکه معمار نشوید !

6. صحنه ، مرحله ، مرحله!

بهترین عکس های داخلی با دقت طراحی می شوند. اول از همه ، اقلامی مانند شارژر ، کابل ها و همه موارد را جمع آوری کنید تا از بینظمی فضا کم شود سپس از تلفیق اکسسوری و مبلمان برای ایجاد ترکیب بهتر نترسید و فراموش نکنید از بهترین زاویه ها را به دلیل محدودیت ها  صرف نظر نکنید بسته به هدف ، همیشه می توانید مواردی مانند کلیدهای روشنایی و پریزها را در فتوشاپ حذف کنید ، مگر اینکه در حال ثبت تصاویر برای شروع پروژه یا عکاسی برای فروش ملک باشید که باید همه چیز را واقعی نگه دارید!

7. فضا ایجاد کنید

سخت ترین قسمت عکاسی داخلی (علاوه بر نور) کمبود فضا است. بنابراین از قرار دادن اسباب و اثاثیه منزل  یا تغییر زاویه خودتان در حین عکاسی نترسید میتوانید از راهرو به سمت اتاق در نقطه ای قرار بگیرید که درب ها و اقلام مزاحم دیده نشوند .

فضا ایجاد کنید

8- از لنز واید بیش از حد استفاده نکنید

استفاده از  لنزهای واید در عکاسی فضای داخلی یک موضوع  ضروری هستند ، اما من عکاسان زیادی را می بینم که تمایل دارند تا حد ممکن از آن استفاده کنند اما به نظر من اگر شما قادر به گرفتن تصویر یک اتاق در یک عکس نیستید به طوریکه به طور طبیعی آن را بدون تحریف نشان دهد به جای استفاده بیش از حد از لنز های واید چرا از زاویه دیگری عکس دیگری نگیرید؟

شاید دوست داشته باشید بخوانید : 8 نکته برای خرید صندلی اداری و آرگونومیک

9. نزدیکتر شوید

فراموش نکنید عکاسی کلوزآپ را نیز امتحان کنید زیرا می توانید حال و هوای بهتری از  فضا را ثبت کنید. دیافراگم خود را تغییر دهید: دایره نوری که به دوربین شما وارد می شود را تا آنجا که ممکن است بزرگ کنید نمای نزدیک از گلدان با پس زمینه تار بسیار بهتر به نظر می رسد.

نزدیکتر شوید

10. تنظیمات دوربین خود را به RAW تغییر دهید.

فایل های RAW برخلاف jpegs که در دوربین فشرده و "ویرایش" می شوند ، حاوی تمام داده هایی هستند که شما ضبط می کنید. شما به تصاویر خام دوربین نیاز دارید تا بتوانید بسیاری از اطلاعات را بدون افت کیفیت بازیابی کنید.

11. تک تک عکسها را ویرایش کنید!

ویرایش  با نرم افزار برای ارتقا تصاویر و کیفیت بصری و گرفتن بهترین نتایج ضروری است. این جایی است که می توانید جادوی واقعی ایجاد کنید! نگاهی به فایل RAW ویرایش نشده و نتیجه نهایی بیاندازید من از آن ها به عنوان نمونه ای برای دانشجویان عکاسی داخلی خود استفاده می کنم تا به آنها نشان دهم که چگونه می توانند یک تصویر به ظاهر ناموفق را به عکسی منحصر به فرد تبدیل کنند.

تک تک عکسها را ویرایش کنید

تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریانا عمران نقش رنگ ها و معماری در فضاهای درمانی با اثر بخشی در بهبودی و 4 دلیل اهمیت طراحی نمای ساختمان در معماریبرای مطالعه به شما بیشنهاد میکند .

4.6 ШШІ 5 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

تمام چراغ ها را خاموش کنید لامپ ها باعث ایجاد سایه های وحشتناکی در عکس می شوند
وقتی در حال عکاسی از ساختمان ها هستم ، ترجیح می دهم در یک روز آفتابی کار کنم ، اما این فقط برای عکسهای فضای بیرونی است! هر خانه ای در محیط اطرافش هنگام تابش خورشید و در کنار آسمان آبی بهتر به نظر می رسد اما نور خورشید تفاوت بسیار زیادی در داخل خانه ایجاد می کند ، به ویژه هنگامی که مستقیم از پنجره ها به درون میتابد. بنابراین هنگام عکاسی از فضای داخلی ، یک روز ابری را ترجیح می دهم
سخت ترین قسمت عکاسی داخلی (علاوه بر نور) کمبود فضا است. بنابراین از قرار دادن اسباب و اثاثیه منزل یا تغییر زاویه خودتان در حین عکاسی نترسید میتوانید از راهرو به سمت اتاق در نقطه ای قرار بگیرید که درب ها و اقلام مزاحم دیده نشوند .
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت