بلاگ /

طراحی مینیمال خانه سلامت با متریال چوب صنوبر

طراحی مینیمال خانه سلامت با متریال چوب صنوبر

طراحی این بخش الحاقی به عنوان جزئی از فضای هتل قدیمی Bad Schörgau، این گنجینه پنهان، بوده و شامل یک آکادمی هنر آشپزی، یک فضای سمینار و بنای " خانه Trehs " می باشد.
این آکادمی هنر آشپزی به عنوان پلتفرمی جهت حفظ و گسترش روش های آشپزی محلی تاسیس شده است. المان مرکزی در طراحی این بنا یک کانتر آشپزخانه با عرض حدود 5 متر می باشد که از یک قطعه سنگ یکپارچه به رنگ خاکستری- سبز و از نوع سنگ های آذرین محلی این منطقه به نام Sarner و با وزنی معادل 22000 کیلوگرم ساخته شده است. تنها سطح رویه این کانتر صیقل داده شده و در مابقی سطوح این کانتر، تراش های طبیعی سنگ به نمایش گذاشته می شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید :10 درس مهم که طی 25 سال کار معماری به دست آمده اند

آکادمی آشپزی
در این بنا فضای بخش آشپزی به یک فضای گردهمایی اتصال یافته و با یک راه پله اسپیرال به فضای سمینار فوقانی منتهی می شود. پترن استفاده شده در این فضای گردهمایی براساس المان های دایره ای شکل طراحی شده است. تقاطع این دوایر به واسطه تشکیل فرم های سه بعدی ستاره ای شکل، سازه شاخص سقف را به وجود می آورد. نمای خارجی نیز از هندسه مشابهی اما بدون استفاده از المان های ستاره ای شکل بهره می برد. فضای داخلی نیز کاملا با ملات دست ساز و با استفاده از گیاه صنوبر و شاهدانه، پوشش داده شده است.

مینیمال

مرکز Treh "جهان رایحه ها" یک مرکز سلامت بوده و شامل محصولات مراقبتی متعدد می باشد. این محصولات بر مبنای سنت های بومی و در ارتباط نزدیک با این مکان و افراد بومی آن ساخته شده اند. در طرح این مرکز، فضای شوروم به صورت یک فضای باز بر فراز دو طبقه گسترش یافته و فضای زیرزمین نیز به لابراتور آزمایشگاهی و انبار اختصاص پیدا کرده است. تزئینات این بنا عامل ارتباطی بین این بنا با سنت های بومی این منطقه می باشد: تزئیناتی ساده و البته جالب توجه، به دور از زوائد غیر ضروری و البته کماکان ساده و بی آلایش.

خانه Trehs

فضای "خانه Trehs" در بخشی از سایت Bad Schörgau قرار گرفته و در طبیعت تپه های Sarentino محصور شده است. "Trehs" یک نقش سمبولیک برای تمام مخلوقات کوهستان است، نمادی از جادوگران دنیای کوهستان که آشنا به نیروهای طبیعت بوده و می توانستند در هر زمانی به مردم کمک کنند.
جهان رایحه های Trehs به عنوان یک مرکز سلامت عمل کرده و شامل 4 محصول مراقبتی می شود: Sarner Latsche (کاج کوهستان sarentino)، Acqua vinea nobilis (آب انگور)،  Original Bergheu(علف کوهی) و  Sarner Zirbe(کاج چتری سوئیسی). فضای شوروم به صورت یک فضای باز مافوق دو طبقه قرار گرفته و فضای زیرزمین به لابراتور آزمایشگاهی و انبار اختصاص یافته است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید :10 درس مهم که طی 25 سال کار معماری به دست آمده اند

پوسته خارجی این شهر تاریخی یا حفظ شده (که شامل المان های تزئینی و غیره می شود) و یا بازسازی شده است: با استفاده از ابزارهای قالب ریزی قدیمی و قرن نوزدهمی، تایل های بام با بهره گیری از ماسه سنگ های آذرین محلی این منطقه نوسازی شده و فضای داخلی با استفاده صنوبر و شاهدانه طبیعی، که یکی از قدیمی ترین گیاهان کاربردی روی زمین می باشند، بازسازی شده است. در طراحی این بنا می بایست هویت آن حفظ می شده و به این صورت تزئینات به کار رفته به نوعی با هویت قدیمی این بنا ارتباط برقرار می کنند. تزئیناتی ساده و البته جالب توجه به دور از هر گونه زوائد بصری.

.آبگرم و چشمه آب معدنی

آبگرم و چشمه آب معدنی

Bad Schörgau یک سنت صدساله را نیز حفظ کرده است و  آن حمام های آبگرم است که بخشی از فرهنگ زندگی کشاورزان کوهستان Sarentino می باشد. از چشمه آب معدنی این آبگرم برای اولین بار در سال 1624 میلادی به عنوان یک چشمه آب معدنی درمانی یاد شده است. این آبگرم تاریخی به نام Bauernbadl ، دارای وان های آبگرم بوده که از آب چشمه معدنی بهره می گیرد. این آبگرم در تراز همکف قرار گرفته و شامل فضای ورودی و اتاق هایی به عنوان حمام می شود. طبقه فوقانی نیز فضاهایی برای ماساژدرمانی دارد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : برای کف و دیوار چه مصالحی باید استفاده کنیم ؟

ورودی به فضای حمام از میان جداره ای است که بر روی آن طرح پیچک نقش بسته است و این طرح متاثر از نقش تزئینی اصلی Bauernbadl می باشد. این فضا کاملا با چوب کاج محلی این منطقه پوشش داده شده و بر روی یک جداره بزرگ در کنار ورودی، محصولات بر روی چنگک هایی که به صورت دست ساز از استیل سیاه قالب گیری شده اند، نمایش داده می شوند.

دکوراسیون مینیمال

در این بنا، یک پلکان منحنی شکل، دو طبقه را به هم متصل می کند. فرم این پلکان و توالی فضاها اشاره به ایده جریان آب دارد. بعلاوه یک فضای ریلکسیشن که فرمی آزاد داشته و با قطعاتی از جنس چوب کاج پوشیده شده است، نیز این مجموعه را تکمیل می کند.
متریال های ساختمانی در این پروژه از طبیعت تهیه شده اند مانند سنگ و چوب که از یک طرف سخت و بادوام بوده و از طرف دیگر فضایی گرم و دنج به وجود می آورند. در این پروژه برای کف ها و پوشش سطوح از سنگ آذرین محلی کوهستان Sarentiono استفاده شده است. برای درب ها، کف ها و مبلمان ها نیز از کاج محلی بهره گیری شده است. استفاده از صنایع دستی سنتی این منطقه نیز مانند بافت با پر (پر طاووس) برای دستگیره های چرمی درب ها نیز ارتباطی مستقیم با فرهنگ کوهستان sarentino ایجاد می کند. برای روشویی ها از کاسه های لعاب داده شده که به صورت ویژه برای این پروژه طراحی شده اند، استفاده شده است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : Midcentury یا سبک مدرن نیمه قرن بیستم در دکوراسیون

آکادمی هنر آشپزی

آکادمی هنر آشپزی

آکادمی هنر آشپزی نیز بخشی از فضای گردهمایی و سمینار متعلق به فضای هتل Bad Schörgau می باشد و به عنوان پلتفرمی برای احیا روش های سنتی و محلی آشپزی در این فضا عمل می کند. المان مرکزی این فضا یک کانتر عظیم آشپزی است که با عرض حدود 5 متر و وزن 22 کیلوگرم به صورت یکپارچه از یک قطعه سنگ خاکستری-سبز متعلق به این منطقه ساخته شده است. در طراحی این کانتر فقط سطح رویه صیقل خورده و سایر سطوح دست نخورده باقی مانده و طبیعت سنگ را نشان می دهند.
فضای آشپزی به یک سالن بزرگ با گنجایش 100 مهمان منتهی شده و راه پله اسپیرال به فضای سمینار با یک تراس عظیم روی بام ختم می شود. پترن به کارگرفته شده در این فضا براساس فرم دایره طراحی شده است. دایره، ایستاترین فرم هندسی است که حس امنیت و حفاظت را منتقل می کند. همپوشانی این دوایر با ایجاد فرم سه بعدی ستاره ای شکل، منجر به ساختار ویژه طرح سقف شده است. نمای خارجی نیز از هندسه مشابهی بهره برده و تنها فاقد المان ستاره ای شکل می باشد. فضاهای داخلی کاملا از ملات های دست ساز تهیه شده از گیاهان صنوبر و شاهدانه پوشیده شده اند.

آکادمی هنر آشپزیتحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریانا عمران تاثیر رنگ فرش در دکوراسیون داخلی چیست ؟ و اصول طراحی روف گاردن وفضای سبز برای مطالعه به شما بیشنهاد میکند .

4 ШШІ 5 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت