بلاگ /

8 کاربرد شگفت انگیزآینه در خانه!

8 کاربرد شگفت انگیزآینه در خانه!

 تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریاناعمران

چکیده :

یکی از ایده های خلاقانه وکم هزینه ایی که در دکوراسیون خانه میتوانید به کار ببرید آینه است. آینه از گذشته ها تا به امروز مرسوم بوده است وافرادی که به دنبال داشتن فضاهایی متفاوت هستند,می توانند از آینه به عنوان یک عنصر دکوراتیو در فضا سازیها ی خود استفاده کنند.


اگرفضای کوچکی دارید ومی خواهید بزرگتر به نظر برسد می توانید از آینه درفضاهای مناسبی در خانه استفاده کنید که هم فضای شما بزرگتر به نظرمی رسد وهم تلالو نور در آینه فضا را روشن ترمی کند.همچنین آینه به عنوان عنصری انرژی بخش در فضا است و در فنگ شویی  آینه نمادی از آرامش , گستردگی , تازگی و آرامش است.

ایده های خلاقانه
آینه ها هم درزیبا سازی فضای داخلی نقش دارند وهم در عین حال باید به این نکته توجه داشت که استفاده مناسب از آینه در آرامش و بهبود حالات روانی افرادی که در آن محیط زندگی می کنند نیز نقش موثری را بازی می کند.تلفیق نور و آینه می تواند حس متفاوتی را در فضای شما ایجاد کند و با کمترین هزینه تغییری شگفت انگیزدر خانه شما بوجودمی آید. در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم که چرا بسیاری ازطراحان عاشق آینه ها هستند و کاربرد شگفت انگیز آینه درخانه شما را بررسی کنیم

یکی از کاربردهای شگف انگیز آینه در خانه بلندتر نشان دادن سقف درفضا است.آینه های بلند به عنوان می توانند مقدار زیادی از نوررا منعکس کنند و یک راه عالی برای بزرگتر نشان دادن هر فضایی می باشد، برای بلند تر نشان دادن سقف ها می توانیدآینه ها را  به صورت عمودی در فضای خود قرار دهید واینگونه فضای خود را بزرگتر و سقف ها را بلندتر نشان دهید. . آينه هاي بزرگ مانند آنچه دراتاق نهارخوري مي بينيد موجب روشن شدن اتاق، درخشندگي مضاعف و افزودن بعد به فضا مي شود.

کاربردهای شگف انگیز

آینه فضا را بزرگ تر جلوه می دهد 

به هر فضايي كه مي خواهيد آن را از لحاظ بصري گسترش دهيد، آينه اضافه كنيد. آینه ها بهترین راه برای بزرگ تر نشان دادن فضاهای کوچک به حساب می آیند.  اول اینکه اتاق را از شلوغی و در هم برهم بودن رها کنید و معمولا وسایل را پشت درهای آینه شده پنهان می کنند. در این حالت آینه ها از زمین تا سقف به شکل تابلویی ظریف نصب می شوند. با استفاده از این تکنیک مهم چنین تصوری در ذهن افراد ایجاد می شود که فضا از آنچه که واقعا هست بزرگ تر به نظر آید.

آینه فضا را بزرگ تر جلوه می دهد

کمک به ایجاد سبک در دکوراسیون 

واقعاً همه چیز به سبک بستگی دارد. آینه‌ها می‌توانند سبکی که از قبل در اتاق دارید را بازتاب دهند اما با انتخاب سبکی  متضاد وهیجان انگیز می‌توانید تأثیری فوق‌العاده را در فضای خود داشته باشید. با اینکه اندازه و شکل آینه اهمیت دارند، قابِ آینه می‌تواند نقش مهم‌تری در تعیین سبک داشته باشد.
قاب‌هایی که دارای تزئینات زیاد، منبت‌کاری یا طلاکوبی هستند برای موقعیت‌های کلاسیک مناسب‌اند اما می‌توانند برای خانه‌های مدرن هم استفاده شوند و تضادی جالب را به وجود آورند.
قاب‌های دارای خطوط ساده یا ساخته شده از موادِ عجیب، غالباً برای سبک‌های مدرن‌تر مناسب‌ هستند.

کمک به ایجاد سبک در دکوراسیون 

نقطه کانونی :

یکی دیگر از کاربردهای شگفت انگیز آینه در دکوراسیون داخلی ایجاد یک نقطه کانونی در فضا است.آینه ها همانند آثار هنری هستند حتی اگر بر روی دیواری بزرگ از یک آینه اما به درستی استفاده شود می تواند به راحتی هم یک نقطه کانونی خوبی ایجاد کند وهم زیبایی خاصی به فضا می بخشد.

نقطه کانونی :

شاید دوست داشته باشید بخوانید :ایده های جذاب و اصولی در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

ایجاد فضایی هنری با استفاده از آینه ها :

جرئت امتحان کردن دکورهای جدید را داشته باشید آینه می تواند دکورهای جدید وهمچنین فضای هنری را ایجاد کند.از آینه ها درکنار هم بر روی دیوار استفاده کنید.آینه ها باید باهم وبا دیوار متناسب باشد.مثلا از نصب آینه کوچک بر روی دیوار بزرگ اجتناب کنید.آینه ها بخش جداییی ناپذیر طراحی ها هستند.اگر آینه در جای مناسب خود و قاب جذابی داشته باشد می تواند موجب افزایش فضای داخلی و زیبایی را منعکس کند.

ایجاد فضایی هنری با استفاده از آینه ها :

پنهان کردن فضاها :

اگر در خانه خود کمد یا اتاق های به صورت انبار مانند دارید می توانید با استفاده از آینه آن هارا بپوشانید.
می‌توانید در کمدها یا اتاق مورد نظر را با آینه کاری بپوشانید و آن را پنهان کنید. به این ترتیب هم فضای خانه بزرگتر و پرنورتر می شود وهم با نظم دادن به فضاها دکوراسیون جذاب تری خواهید داشت.

پنهان کردن فضاها

آینه در دکوراسیون داخلی :

انتخاب آینه متناسب با دیوار 

آینه در دکوراسیون داخلی

بانصب آینه مناسب روی دیوار فضای جدید ایجاد کنید وباتوجه به اینکه آینه ها فقط آنچه در روبروی آن هاست به نمایش می گذارند در انتخاب دیوار باید خیلی دقت شود.آینه ها کاربردهای زیادی دارند می توانید از آن هابرای دلباز تر کردن اتاق ها واضافه کردن نور به فضاها استفاده کنید.درانتخاب آینه باید به سه معیار توجه زیادی کنید :شکل،اندازه و سبک آینه است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید : اصول نورپردازی حرفه ای در طراحی دکوراسیون

شکل آینه :

شکل آینه

آینه افقی که دارای عرض زیادی است به خوبی روی عرض تاکید می کند وبه چشم ها اجازه می دهد تا گستره ی وسیع تری را ببیند.یک آینه بلند وعمودی روی ارتفاع تاکید می کند وچشم ها را به سمت بالا می کشاند.یک آینه زاویه دار مانند مربع یا مستطیل به شما کمک می کنند تا دیدی منظم ومحدود شده ای داشته باشید.از آینه های گرد یاداری انحنا برای رسیدن به دید نرم تر وخاص تر استفاده کنید.پیشنهاد میکنیم شکل مورد نظر خودرا باچیدن چندین آینه درکنار هم بوجود آورید.

اندازه آینه :

 

اندازه آینه می تواند تاثیر زیادی روی اثری که آینه روی فضای اطراف  خواهد گذاشت ، داشته باشد.مثلا یک آینه کوچک که روی یک دیوار بزرگ قرار گرفته باشد ناپیدا ونامشخص خواهد بود.اگر می خواهید آینه به نقطه کانونی اتاق تبدیل شود،باید انقدر بزرگ باشد  که کاملا برجسته شود وقاب آینه باید طوری باشد که توجه هارا به خود جلب کند.اگر می خواهید فضای اتاق بزرگ تر به نظر برسد از آینه های بزرگ استفاده کنید وآینه های کوچک بعنوان عنصر تاکیدی استفاده کرد که نور یا اشیای دیگر را بازتاب دهند.

سبک آینه :

اندازه آینه

سبک آینه هم مدرن هست وهم کلاسیک که باید متناسب با دکوراسیون خانه باشد اماآنچه که اهمیت زیادی دارد وجود آینه در دکوراسیون است :  
کاربرد آینه در دکوراسیون در سبک مینیمالیستی و مدرن :
در طراحی دکوراسیون مینیمال یا مدرن ، عناصری که ضروری نیستند از نگاه بیننده حذف می شوند. از کاربردهای جالب آینه در این سبک، طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی با آینه است. در این روش کابینت‌ها و قسمت‌های زیرین روشویی با آینه پوشانده می‌شود و حس شناور بودن اجسام را به بیننده القا می کنند.

کاربرد آینه در دکوراسیون کلاسیک

از دیگر کاربرد های شگفت انگیز آینه در خانه ایجاد حس و حالی کلاسیک و باوقار در طراحی دکوراسیون است. به خصوص در اتاق پذیرایی با استفاده درست از آینه می‌توان دکوراسیون را به آسانی تغییر داد و حالتی بسیار شیک و کلاسیک به اتاق داد.
توجه داشته باشید که دست شما برای انتخاب رنگ آینه  باز است و رنگ‌های آینه تنها به نقره‌ای محدود نمی‌شوند. می‌توانید با توجه به تم رنگ اتاق پذیرایی یا دیگر فضاهای خود از آینه‌هایی با رنگ برنزی، خاکستری یا سیاه نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید به جای انتخاب یک آینه صاف و یک‌دست ازآینه های مدل دار ویا طرح‌دار استفاده کنید.

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید : اصول انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

کاربرد آینه در فنگ شویی

یکی از اشیایی که در فنگ شویی بسیار مد نظر است آینه می‌باشد، آینه منعکس کننده اشیای درون خانه شماست و می‌تواند محیط را گسترش دهد. علاوه بر آن آینه‌ها نور بیشتری تولید می‌کنند.هدف از این دانش این است که انرژی مثبت آزادانه در محیط حرکت کند که این امر موجب سلامتی، شادمانی و آرامش ساکنان خواهد شد. است. استفاده صحیح از آینه می‌تواند به جریان بهتر انرژی در خانه کمک کند. برای به کار بردن آینه بر اساس اصول فنگ شویی، به نکات زیر توجه کنید:
آینه می‌تواند زیبایی‌ها را بازتاب دهد و تاثیر آن‌ها را دو برابر کند. بنابراین آن را در مقابل قسمت‌های زیبای خانه خود نصب کنید. برای مثال قرار دادن یک آینه مقابل حیاط یا باغتان می‌تواند انرژی زیبایی را چند برابر کند. اگر در یک محیط شلوغ و پر استرس کار می‌کنید چینش صحیح چند آینه می‌تواند انرژی منفی محیط را تا حد زیادی کاهش دهد. 

کاربرد آینه در فنگ شویی
داشتن آینه در اتاق خواب ایده بدی نیست به خصوص که در سبک های مدرن استفاده از آینه بیشتر هم شده است فقط باید این نکته را در نظر داشته باشیدکه روبه  روی تخت خواب آینه قرار ندهید، باعث دیدن کابوس و بدخوابی می شود، دیوارهای کنار تخت محل بهتری برای نصب آینه هستند.
یکی از کاربردهای شگفت انگیز  آینه در خانه ، استفاده از آن در فضاهایی است که نور کمی به آن‌ها می‌رسد و حالت تیره‌ای دارند. با آینه کاری این فضاها نور می‌گیرند و روشن می‌شوند.
پیشنهاد می کنیم در راهروهای بلند و باریک، آینه های دیواری نصب کنید تا ضمن روشن شدن فضا وزیبایی ، انرژی مثبت مدت بیشتری در آن‌ها باقی بماند.
در سرویس بهداشتی ها نیزمی‌توانید از یک آینه دیواری مدرن با شکل گرد استفاده کنید. انحنای آینه، تیزی خطوط و زوایای  شکسته کابینت‌ها را کاهش می‌دهد و متعادل می‌کندو فضا را نرم تر وسیال تر می کند.
توجه داشته باشید نصب آینه با هدف بیشترکردن نور و زیبایی صورت می‌گیرد اما در صورتی که محیط خانه شما به هم ریخته و نامنظم باشد، آینه این بی‌نظمی را نیز ببیشترخواهد کرد.
طبق اصول فنگ شویی آینه‌های شکسته به انرژی محیط آسیب می‌زنند و باید حتما تعویض شوند.
از آینه ها بیش از اندازه در فضای داخلی خود استفاده نکتید چراکه باعث ایجاد استرس وسرگیجه در شما خواهد شد.

سخن آخر :

آینه کاربرد های شگفت انگیزی در طراحی دکوراسیون دارد. کاربرد درست آینه باعث بزرگتر دیده شدن فضای خانه می‌شود.آینه کاری در نقاط مناسب خانه، می‌تواند فضای خانه را بزرگتر نشان دهد.آینه نور را بازتاب می‌دهد باعث می‌شود فضای خانه روشن‌تر به نظر برسد.با نصب آینه روی سقف، می‌توان ارتفاع آن را بلندتر نشان داد.نصب آینه روی درهای کمدها و انباری‌ها، آن‌ها را از دید مخفی می‌کند و باعث می‌شود فضا منظم و بزرگ به نظر برسد.
استفاده و کاربرد از آینه با رعایت اصول فنگ شویی، باعث جریان آزاد انرژی در خانه و در نتیجه سلامتی، شادابی و آرامش ساکنین می‌شود. انتخاب جنس، طرح و جایگاه آینه ها در دکوراسیون منزل امری  تخصصی و بسیار مهم است. عدم آشنایی درست با انتخاب یک محل نامناسب برای آینه در طراحی، نه تنها دکورشما را زیبا نمی کند بلکه سبب ناهماهنگی بین دکوراسیون محل شما هم می شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم هنگام استفاده از آینه در طراحی خود از طراحان با تجربه کمک بگیرید.
تحریریه شرکت دکوراسیون داخلی آریانا عمران اصول طراحی و اجرای سازه های غشایی و اصول انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی برای مطالعه به شما بیشنهاد میکند .

4.6 ШШІ 5 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

اگر در خانه خود کمد یا اتاق های به صورت انبار مانند دارید می توانید با استفاده از آینه آن هارا بپوشانید.
یکی دیگر از کاربردهای شگفت انگیز آینه در دکوراسیون داخلی ایجاد یک نقطه کانونی در فضا است.آینه ها همانند آثار هنری هستند حتی اگر بر روی دیواری بزرگ از یک آینه اما به درستی استفاده شود می تواند به راحتی هم یک نقطه کانونی خوبی ایجاد کند وهم زیبایی خاصی به فضا می بخشد.
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت