بلاگ /

اصول فنگ شویی در چیدمان منزل

اصول فنگ شویی در چیدمان منزل

بررسی قوانین و اصول فنگشویی در چیدمان منزل

شاید به گوش شما هم خورده باشد و برایتان جالب باشد که درباره ی اصول فنگ شویی در چیدمان منزل بدانید و بتوانید دکوراسیون خود را بر اساس قوانین فنگ شویی چیدمان کنید.قسمت های مهم خانه مثل پذیرایی که اکثرا افراد خانواده در آن جمع م شوند ، باید فضای راحتی داشته باشد و هم چنین حس آرامش در افراد خانواده ایجاد کند.در این مقاله تمامی نکات مهمی که به شما کمک می کند که چیدمانی درست داشته باشید گفته خواهد شد و بعد از خواندن آن شما قادر خواهید بود که به تنهایی این کار را انجام دهید و ثروت و آرامش را به راحتی جذب کند فقط کافیست تا انتهای مقاله با شرکت ساختمانی اجرا و طراحی ویلا آریانا عمران همراه باشید.
سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که ثروت چه ربطی به انرژی های فنگ شویی دارد؟ در این مقاله به این سوال حتما پاسخ خواهیم داد.

سر فصل های پست

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست

فنگ شویی فلسفه باستانی در چین  به معنای باد و آب است  که برای چیدمان دکوراسیون درست در فضا های مسکونی و اداری و ... به کار برده می شود و مفهومی مانند هماهنگی عناصر با یکدیگر است.این چیدمان بهترین تاثیر را در سلامتی و شادی و موفقیت و به طور کلی انرژی مثبت چی را به همراه دارد.مهم ترین اصل در فنگ شویی که باید رعایت کرد پرهیز از هرگونه بی نظمی و به هم ریختگی و به کار بردن رنگ های مناسب ، خطوط منحنی و قرار دادن اشیا در جهت های مناسب است.

با این که علم روز این اصول را ثابت نکرده است اما از چندین سال پیش میلیون ها انسان در سرتاسر جهان به دنبال یادگیری این علم هستند تا بتوانند آن را در فضای خود به کار گیرند و با جذب انرژی به آرامش وثروت برسند.
در یک مفهوم کلی اگر بخواهیم فنگ شویی را تعریف کنیم ، فنگ شویی نوعی ارتباط علم و هنر است و با به کارگیری اصول فنگ شویی به راحتی می توانید انرژی های مثبت را به جریان دربیاورید و با طبیعت هم مسیر شوید.شاید نتوانید به درستی این جملات را درک کنید پس برای اینکه کاملا متوجه شوید مقاله را تا انتها بخوانید.

فنگ شویی چیست

مبانی اصلی فنگ شویی

مبانی اصلی فنگ شویی بر پایه ی این دو است :عناصر پنج گانه ،  یین و یانگ 

آب - فلز - خاک - آتش - چوب

در فلسفه ی چین این پنج عنصر هستند که چینی ها معتقدند جهان از عناصر پنجگانه تشکیل شده که نشانه ی تغییر هستند و هرکدام عنصر بعدی را می افرینند. چینی ها معتقدند که هرجا تعادل وجود داشته باشد ترکیبی از این پنج عنصر به نسبتی باید حضور داشته باشد تا انرژی به درستی حرکت کند.

یین و یانگ

مبانی اصلی فنگ شویی

دو نیروی اصلی در فلسفه چینی یین و یانگ هستند که که زندگی بر پایه ی این دو هستند و همه چیز را به تعادل می رسانند.شناخت و درک این دو از اصول مهم فنگ شویی است که ماه و خورشید سمبل یین و یانگ هستند دو نیرو متضاد که جهان هست را تحت تاثیر قرار می دهد. این دو کاملا نسبی هستند و هیچ وقت به طور کامل نمی توانند مطلق باشند. یین و یانگ در واقع همان دایره ی سفید و سیاه است که در تضاد باهم هستند.

یین و یانگ دو عنصری هستند که متضاد و در عین حال مکمل هم هستند که در تمام موجودات زنده و اشیا وجود دارد. یین نماینده انعکاس ، منفعل و زنانه و یانگ مثال فعالیت و تحرک ، گرم و مردانه است.اگر دقت کنیم متوجه می شویم که در همه ی افراد ترکیبی از یین و یانگ وجود دارد. طبق اصل تعادل ، هر چیزی بر پایه ی تعادل است و اگر نباشد نظم آن بر هم می خورد و ار بین می رود در نتیجه هرجا که تعادل وجود داشته باشد یین و یانگ هم در آن جا حضور خواهد داشت که این دررابطه ی متقابل است.

مبانی اصلی فنگ شویی

انرژی چی در فنگ شویی

چنانچه شما درگیر اصول فنگ شویی در چیدمان منزل خود باشید، حتما نام انرژی چی را شنیده اید یا با مفهوم آن آشنا هستید. انرژی چی در واقع از طبیعت نشات می گیرد و به طبیعت هم بر می گردد.  انرژی چی یکی از اصلی ترین مفاهیم فنگ شویی است که برای فعال کردن آن لازم به دانستن نکات مهمی است. علم فنگ شویی معتقد است که انرژی چی در همه ی موجودات زنده و غیر زنده وجود داردو می تواند موجب رخ دادن اتفاقات خوب و بد شود. به عبارتی یک انرژی ضروری در زندگی به حساب می آید. چنان چه فرکانس انرژی چی خوب باشد، همه چیز مثبت خواهد بود و اتفاقات خوب رقم خواهد خورد. هم چنین توانایی و قدرت را افزایش می دهد.

انواع انرژی چی

در صورت رعایت اصول فنگ شویی در چیدمان منزل، انرژی های مثبت در سر تا سر منزل پخش خواهند شد. و شادی و سرزندگی در خانه ایجاد خواهد شد. بنابراین مهم است که انواع این انرژی و تاثیر گذاری آن ها را بشناسیم.

انواع انرژی چی در فنگ شویی

انرژی شنگ چی

این انرژی سلامتی، ثروت، احساس های خوب مثل خوشحالی و رضایت را به همراه دارد. خانه هایی که روشنایی خوبی دارند. گل و گیاهان سر سبز در چیدمانشان طراحی شده، انرژی شنگ چی دارند. بنا براین برای اینکه انرژی چی خوب را در خانه داشته باشیم، بهتر است پنجره های بزرگ طراحی کنیم و گیاهان زیادی در فضای خانه قرار دهیم.

انرژی سی چی

این انرژی در فنگ شویی، مفهوم انرژی های مرده، راکد را دارد. به بیان دیگر در محیط خانه هایی که ابزار و وسایل خیلی شلوغ و در هم ریخته هستند. و نور کمی در فضا می تابد. وجود دارد. از این رو در و پنجره ها را باز کنید و نور اتاق را زیاد کنید. هم چنین شروع به مرتب کردن وسایل و ابزار خانه شوید.

انرژی شاچی در فنگ شویی

این انرژی در ابزار و وسایل نوک تیز، ترک خورده یا شکسته، سقف های کوتاه و وسایل بزرگ وجود دارد. که یک انرژی خطرناک و مخرب است. علاوه بر این در ابزار و اجسامی که از آن ها می ترسید یا خاطره بد دارید هم وجود دارد.

چی و شا

در این فلسفه دو نوع انرژی وجود دارد به نام چی و شا. چی انرژی ای است که اگر در حالت مثبت خود باشد ،شانس و حس خوب را به انرژی فیزیکی ، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می کند  و جریان داشتن این انرژی در فضا بسیار مهم است که به آن انرژی حیاتی هم گفته می شود.اما در صورتی که انرژی چی راکد بماند و نتواند جریان آزادانه ای داشته باشد به انرژی مخربی به نام شا تبدیل می شود.که بهم ریختگی و انباشتگی اشیا در فضای باعث می شود که چی نتواند به درستی در فضای به چرخش در بیاید و به شا تبدیل شود. یعن این انرژی در دو حالت مثبت و منفی وجود دارد شنگ چی (sheng chi) همان انرژِی مثبت و (sha chi) انرژی منفی.

چی و شا

همان قدر که شنگ چی می تواند احساس آرامش وحس سازندگی را به وجود آورد ، شا چی می تواند خطرناک وکشنده و جاذب بیماری ها باشد.
اجسام نوک تیز مانند مثلث و هرم تولید کننده انرژی شاچی هستند و اجازه حرکت به انرژی شنگ چی را در محیط نمی دهند و عکس این موضوع نیز درست است یعنی تمامی اجسام گرد ومنحنی تولید کننده ی انرزی شنگ چی هستند که باعث احساس آرامش و جریان انرژِی می شوند. مثال این هم می تواند گنبد های مسجد ها باشد تا این مکان ها را سرشار از انرژی مثبت کند.

شما هم سعی کنید از اجسامی که لبه ی گرد دارند استفاده کنید و اجسام نوک تیز را در فضا به حداقل برسانید تا شنگ بتواند به راحتی در فضای شما جریان داشته باشد واین را هم گفتیم و شما هم متوجه شدید که چرا. شنگ در خطوط منحنی و شاچی در خطوط نوک تیز و شکسته در حرکت است که از مهم ترین تاثیر فنگ شویی در جذب انرژی در خانه است که تا حد امکان باید رعایت شود.

چی و شا

جذب ثروت با دانستن و اجرای قوانین فنگ شویی در منزل

چینی ها بر این باورند که با رعایت اصول فنگ شویی در چیدمان منزل می توان ثروت و پول را جذب کرد و با این کاراقبال اعضای خانواده را هم تحت تاثیر قرار داد و تحول بزرگی را ایجاد کرد.

اصول فنگ شویی در چیدمان دکوراسیون و جذب ثروت
چینی ها با بهره گرفتن از این اصول فنگ شویی در معماری و چیدمان ، با اجرا این تکنیک ها در روند زندگی و ایجاد هارمونی و هماهنگی در زندگی می پردازند و به این ترتیب انرژی های مثبت و ثروت را جذب خواهد کرد.

راه کار های جذب ثروت با به کار گیری اصول فنگ شویی

راه کار های جذب ثروت با به کار گیری اصول فنگ شویی

موضوعی بسیار ساده است و دور از ذهن نیست و فرمول پیچیده ای ندارد که هممه ی ما درباره ی آن می دانیم اما در طول روز به آن بی توجهیم.در این جا چند مورد از این کارها را برایتان توضیح خواهیم داد:
یکی ازاصول فنگ شویی که رعایت آن باعث جذب ثروت می شود این است که شیرهای آبی که درحمام و آشپزخانه چکه می کنند را تعمییر کنید.چینی ها بر این عقیده هستند که چکه کردن آب ، باعث افزایش مصرف آب می شود و در نتیجه باعث بالا رفتن مبلغ قبض آب می شود و همین مسئله می تواند روی جذب انرژی ثروت تاثیر بگذارد.

راه کار های جذب ثروت با به کار گیری اصول فنگ شویی
همچنین خراب بودن وسیله های برقی به همین ترتیب بخش زیادی از انرژی را صرف خود می کند و تمرکز انرژی ها برای جذب ثروت  و شادی و سرمایه گذاری را از بین می برد.
پس اگر وسیله هایی مثل اتو وتوستر خراب دارین زودتر آن ها را تعمییر کنید و لامپ های سوخته و وباتری های خراب را دور بریزید تا انرژی های ثروت را جذب کنید.

قوانین فنگ شویی در چیدمان پذیرایی خانه

اصول فنگ شویی در چیدمان پذیرایی خانه

مرحله اول در قوانین فنگ شویی :

اصول فنگ شویی که تاثیر خیلی زیادی در جذب ثروت دارد و انرژی را در فضای منزل جاری می کند این است که نماد های ثروت را در فضای خود قرار دهید.
شاید برایتان سوال پیش باید که این نشانه ها کدام ست؟ چینی ها معتقدن که ظرف سکه، مجسمه‌های کوچک طلایی و مجسمه ماهی از نماد های ثروت است و وجود این ها در محیط خانه می تواند به افزایش خلاقیت و جذب ثروت کمک کند.

اصول فنگ شویی در چیدمان پذیرایی خانه

مرحله دوم در اصول فنگ شویی:

از اصول فنگ شویی رنگ است.استفاده از رنگ های سبز یشمی و قرمز وبنفش در اتاق پذیرایی و نشیمن می تواند بسیار موثر در جذب رفاه و ثروت باشد.این رنگ ها می تواند در اکسسوری ها ، مبلمان و فرش و نورپردازی و در برخی فضا ها استفاده از بلورهای به رنگ های قرمز و بنفش و سبز می تواند در حرکت انرژی های رفاهی کمک کند و نکته ای که مهم است این است که از این وسیله ها در قسمت جنوب شرقی فضایتان استفاده کنید. نکته ی مهمی که شما باید در نظر داشته باشید این است که موقعیت اتاق نشیمن کجاست؟

به عنوان مثال اگر اتاق نشیمن شما در قسمت جنوبی خانه است طبق اصول فنگ شویی بهتر است این فضا را به رنگ ها و عنصرهای گرم مثل رنگ های قرمز، نارنجی ،  زرد ، بنفش ، قهوه ای و سبزو عنصری مثل چوب تزئین کنید.پس حواستان باشد که رنگ آبی و سیاه برای اتاق نشیمنی که در جنوب خانه قرار دارد ، استفاده نکنید زیرا که باعث ضعیف شدن انرژِی در فضای شما می شود.

اصول فنگ شویی در چیدمان پذیرایی خانه

مرحله سوم از اصول فنگ شویی :

از اصول فنگ شویی در چیدمان پذیرایی این است که طبیعت را با فضای خود ادغام کنید زیرا که گیاهان و آب و عناصر طبیعی می تواند انرژِی شنگ چی را افزایش دهد.به همین علت چینی ها در قسمتی از فضای نشیمن خود ابنمایی کوچک قرار می دهند زیرا که معتقدند آب روان یکی از راه های جذب ثروت است و می تواند افراد خانواده را به سمت رفاه و اسایش هدایت کند.

به غیر از آب گیاه بامبوهم بسیار درفرهنگ چینی مرسوم است.  به طور معمول فضای پذیرایی دارای انرژی یانگ است و برای تبدیل این انرژِی به یین می توانید از تعدادی کوسن ، مبلمان راحتی و گیاهان پر برگ و سبز و شاداب و... استفاده کنید و به همین سادگی فضای خود را پر از انرژِی یین کنید.

اصول فنگ شویی در چیدمان پذیرایی خانه
هم چنن آن ها بر این باورند که به نمایش گذاشتن آثار هنری و باستانی در اتاق پذیرایی از اصول فنگ شویی است که البته این اکسسوری ها معرف شخصیت شماست و به یاد داشته باشید که این وسیله  ها مانع از عبور انرژِی نباشند و به آسانی جریان داشته باشد.از انباشتگی وسیله ها روی هم و قرار دادن میز های زیاد بپرهیزید. 

از دیگر اصول فنگ شویی که  مهم است ، قرار گیری مبل ها در مقابل دیوار است و اگر امکان نداشت حداقل موازی با دیوار باشد و یک کاناپه و یا یک صندلی جلوی در یا پنجره خودداری کنید زیرا باعث احساس ضعف در افراد خانواده می شود.
نور از مهم ترین مولفه های اصول فنگ شویی است شما باید تا جایی که امکان دارد فضای نشیمن و پذیرایی خود را روشن کنید و از ساکن بودن هوا در این فضا دوری کنید. می توانید ساعاتی را در روز پنجراه را باز کنید تا هوا عوض شود و هم چنین از نور طبیعی روز هم بهره مند شوید.

اصول فنگ شویی در چیدمان پذیرایی خانه
با توجه به مطالبی که گفته شد به اهمیت آب و هوا که پایه و اساس انرژِی های فنگ شویی است که باید در چیدمان خود لحاظ کنید.مثلا اگر پنجره های اتاق شما کوچک و کم است برای افزایش نور طبیعی در فضای نشیمن می توانید از آیینه های دکوراتیو استفاده کنید و به همین انرژی شنگ چی را در محیط خانه افزایش دهید.
طبق اصول فنگ شویی ،اتاق نشیمن که در جهت جنوب قرار دارد مناسب برای کسانی است که صبح زود از خواب بیدار می شوند و به نوعی سحرخیزند و عاشق زندگی سالم هستند و اتاق نشیمن در قسمت غرب برای کسانی مناسب است که تا نیمه های شب بیدار هستند.

اصول فنگ شویی در چیدمان پذیرایی خانه

نکات مهمی که باید درباره قوانین و یا اصول فنگ شویی در چیدمان منزل بدانید

موارد بهداشتی در اصول فنگ شویی

کفش ها را از جلوی درب ورودی جمع کنید

کفش های اعضای خانواده را از جلوی درب ورودی جمع کنید و برای این کار بهتر است جاکفشی در ورودی خانه تعبیه کنید.طبق قوانین فنگ شویی هنگام باز شدن در ورودی منزل انرژی مثبت به همراه باد به داخل منزل وارد می شود و وقتی جلوی در کفش باشد و شلوغ باشد بوی نامطبع آن ها وارد فضای خانه می شود وبه مرور زمان باعث می شود انرژی مثبت از بین برود و حتی گاها موجب مریضی شود. همچنین که انرژی انباشتگی و نامنظمی وارد محیط شما خواهد شد.

نکات مهمی که باید درباره اصول فنگ شویی در چیدمان منزل بدانید
وسایل شخصی مثل مسواک و حوله را در محیط باز حمام و توالت قرار ندهید
این وسیله ها هنگامی که در این فضا ها قرار می گیرند انرژی های منفی را به خود جذب می کنند و و در عین حال شما از این وسیله ها استفاده می کنید و سلامتی خود را در معرض خطر قرار می دهید( اگر امکان قرار دادن این وسیله ها را در جای دیگر ندارید ، می توانید از کمد برا گذاشتن وسیله های خود استفاده کنید و آن ها را از میکروب و جذب انرژی منفی دور نگه دارید وبرای مسواک خود از درپوش استفاده کنید.)

نکات مهمی که باید درباره اصول فنگ شویی در چیدمان منزل بدانید

رنگ در اصول فنگ شویی

در انتخاب رنگ های خود در چیدمان دقت کنید

توجه داشته باشید که وسیله های فضای شما هم رنگ نباشند بلکه در هماهنگی و تناسب با هم باشند. اصول فنگ شویی رنگ را در نظر بگیرید و تنالیته رنگی به وجود بیاورید و در عین حال تعادل را در فضا حفظ کنید تا انرژی به راحتی به چرخش در بیاید

رنگ در اصول فنگ شویی

توجه به عناصر طبیعی در اصول فنگ شویی

از عناصر طبیعی در چیدمان فضای خود استفاده کنید.
طبیعت تاثیر به سزایی در جریان انرژی شما در فضایتان دارد شما می توانید از انواع گیاهان سبز ، سنگ ، صدف و... در تزئینات خانه ی خود استفاده کنید این تزئینات می تواند در روحیه ی افراد تاثیر خوبی بگذارد.توصیه می شود یک ظرف میوه تازه بیا گل تازه روی میز ناهارخوری بگذارید.

گیاهان پهن برگ در خانه بسیار خوب است. در مورد استفاده از گیاهان برگ انجیری دقت داشته باشید که در جهت عنصر چوب استفاده کنید و گیاهانی که دارای پارگی هستند استفاده نکنید.گیاه درخت پرتقال نشان خوشبختی و اقبال بلند است و بهتر است در نزدیکی ورودی خانه باشد.همان قدر که گل های طبیعی می تواند فضای شما را مملو از انرژی های مثبت کند برعکس گل های مصنوعی برای چرخه انرژی اصلا مناسب نیستند زیرا که قادر نیستند مانند گیاهان طبیعی انرژی تولید کنند.

عناصر طبیعی در اصول فنگ شویی

تاثیر وجود قاب عکس در اصول فنگ شویی

عکس های خانوادگی در قسمتی از خانه بسیار خوب است اما حواستان باشد در این مورد زیاده روی نکنید و به خصوص عکس های خودتان. عکس های خانوادگی را بهتر است در قسمت شرق خانه قرار دهید و اگر فرد حامی در خانواده دارید بهتر است عکسشان را در شمال غرب قرار دهید.

گذاشتن عکس خانوادگی در محیط خانه می تواند باعث بهبود روابط شود که بهتر است در قسمت شرق اتاق نشیمن قرار گیرد.به یاد داشته باشید که عکس همسر در دو قاب جداگانه نباشد ویا روی دو دیوار جداگانه و بالا پایین نباشد بلکه باید هر دو در کنار هم و در یک قاب باشند.نکته مهم در مورد قرار دادن عکس های اقوام این است که زیاده روی نکنید مخصوصا در مورد کسانی که از دنیا رفته اند زیرا این کار باعث می شود انرژی یین در فضای شما افزایش یابد.

قاب عکس در اصول فنگ شویی

تصاویر جنگی و افراد پیر و ستم دیده و تصاویر غم انگیز را در فضای خود قرار ندهید.

آثار هنری ای که در فضای خود قرار می دهید طبق اصول فنگ شویی منزل معرف شخصیت شماست.این انتخاب شماست که انرژی یین را افزایش دهید یا یانگ را.پس لوازم خانه خود را به گونه ای انتخاب کنید که علاوه بر این که انرژی مثبت را در فضا تقویت می کند، بر زیبایی فضای شما نیز بیفزاید.و در هنگام ورود مهمان بهانه ی خوبی برای آغاز گفت و گو باشد.

وجود اسلحه در منزل ممنوع

از قراردادن اسلحه یا آویزان کردن آن در محیط خانه خود، خودداری کنید چون می تواند باعث مشاجره افراد خانواده با هم شود و حس صمیمیت را از بین ببرد.

جنس مواد در اصول فنگ شویی باید چگونه باشد؟

جنس مواد در اصول فنگ شویی

به جنس و نوع متریال در هر فضا دقت کنید.
بهتر است در هنگام بازسازی و انتخاب متریال خود دقت لازم را داشته باشید.کف پوش سنگ می تواند برای تابستان خیلی مناسب باشد اما برای فصل زمستان باعث ایجاد حس بیشتر سرما می شود. بهتر است برای هر فضا در ابتدا تعادل را در نظر بگیرید. کف پوش چوبی از هر لحاظ مناسب است ولی مخارج نگهداری آن را در نظر داشته باشید.

جای تلویزیون در فنگ شویی کجا می باشد؟

تلویزیون را در اتاق خواب خود قرار ندهید. به علت این که اتاق خواب فضای استراحت و آرامش است و تمامی لوازم الکترونیکی داراری انرژی هستند که باعث برهم زدن آرامش می شود.پس بهتر است رایانه و تلویزیون را در اتاق خواب خود قرار ندهید.اگر نمی توانید عادت تماشای تلویزیون در اتاق خوابتان را کنار بگذارید، پس آن را با کاور پلاستیکی بپوشانید و دقت کنید که حتما پلاستیکی باشد چون بقای انرژی در انواع متریال های دیگرخواهد ماند.

پاراوان

پاراوان

تقسیم فضا ها به وسیله پاراوان،بهترین جداکننده ها هستند
اگر فضایی دارید که احتیاج است از سایر فضا ها جداسازی کنید،می توانید از پاراوان ها متنوع استفاده کنید که هم نقش جدا کننده دارند ، هم به محیط شما نظم می دهد و هم می توانند تاثیر به سزایی در زیبا تر کردن دکور شما داشته باشد.نظم و سر و سامان دادن به محیط خانه شما از مهم ترین اصول فنگ شویی منزل است.

نکات مهم برای آینه در اصول فنگ شویی

آینه را در سقف اتاق خود نصب نکنید زیرا که طبق اصول فنگ شویی تاثیر منفی دارد.و البته که قرار دادن آینه در بالای میز ناهار خوری سمبل برکت و نعمت است و می تواند مفید باشد.

قوانین لوازم فلزی در اصول فنگ شویی

بهترین نوع را انتخاب کنید مثل سینک ظرفشویی و شیرالات و...
اگر کهنه شده است و یا خراب است حتما آن ها را تعویض کنید.درست است که شاید زیاد دیده نشود اما تعویض آن ها می تواند تاثیر زیادی بر انرژی های خانه بگذارد.

قوانین شومینه در اصول فنگ شویی

شومینه را درقسمت شمالی خانه قرارندهید

شاید برایتان سوال باشد که جهت مناسب کجاست؟ طبق اصول فنگ شویی ،شومینه نماد آتش و بخش شمالی نماد آب است واگر رعایت نشود باعث به وجود آمدن چرخه مخربی در فنگ شویی خواهد شد.اگر نمی توانید تغییری به وجود آورید آن را خاموش نگه دارید و بیشتر از وسایل چوبی استفاده کنید.

فضای مطالعه بچه ها در اصول فنگ شویی چگونه است؟

یک نکته مهم درباره ی فضای درس خواندن بچه ها این است که هنگام نشستن پشت به دیوار باشند.این مسئله خیلی مهم است که میز تحریر فرزندتان طوری باشد که وقتی می نشینند پشت آن ها به سمت دیواراز جنس خاک باشد.طبق اصول فنگ شویی منزل ، دیواری که از جنس خاک باشد حس نیروی حمایتی را تقویت می کند و بودن این حس درفرد باعث می شود به مدت طولانی به فعالیت خود ادامه دهد و تمرکز مناسب برای درس خواندن داشته باشد.

این موضوع همچنان در مورد خواب هم صدق می کند یعنی دیواری که از جنس خاک باشد تاثیر بسزایی در خواب راحت را دارد. در اصول فنگ شویی چیدمان منزل ، با رعایت این نکته به راحتی می توانید خواب راحت وعمیقی،سرشار از انرژی و طراوت داشته باشید. که به تبع آن هنگام کارهای روزانه حس آرامش بیشتری خواهید داشت.بهتر است اتاق خواب ها در قسمت شمالی خانه باشد و قسمت جنوبی جهت مناسبی برای قرارگیری اتاق خواب ها نیست.

لوازم خانه در اصول فنگ شویی باید چگونه باشد؟

لوازم خانه را از نوع راحت و قابل استفاده تهیه کنید.
مثلا از متریال های طبیعی مثل گلیم و فرش با الیاف طبیعی و پارچه های چون کتان و ابریشم خام استفاده کنید و تا حد امکان از الیاف مصنوعی استفاده نکنید.
اثاثیه خانه خود را با خطوط زیبا و خوش فرم و محکم انتخاب کنید.
اگر وسیله ای را دوست دارید همان را انتخاب کنید و زیاد به دنبال ترند ها نباشید زیرا  که مدام در حال تغییر است و خانه شما باید نماد خودتان باشد نه کسی که در گذشته بوده اید و نه حتی که کسی که هرگز نبوده اید.

محل قرار گیری مبل در اصول فنگ شویی کجا است؟

مبل و کاناپه شما که در نشیمن قرار گرفته ، در مسیر در ورودی که محل ورود و خروج انرژِی است قرار نداشته باشد.از چیدن مبلمان زیاد و شلوغ کردن فضا خودداری کنید.
وجود گل خشک در محیط خانه خوب نیست و انرژی دارد و نباید استفاده شود.

نتیجه گیری درباره اصول فنگ شویی در چیدمان منزل

دراین مقاله سعی شده که تعدادی از قوانین و اصول فنگ شویی چیدمان منزل بیان شود. شما با رعایت این اصول و پیروی از آن ها باعث بهبود زندگی خود و سایر افراد خانواده خود شوید.پس هرچه سریع تر این موارد را در ساختار چیدمان خود به کار گیرید تا از مزایای آن بهره مند شوید.
همچنین شما می توانید از شرکت آریانا عمران، خدماتی همچون طراحی نما، طراحی روف گاردن، ویلا و... دریافت نمایید.برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش خدمات سایت آریاناعمران مراجعه نمایید.

4.3636363636364 ШШІ 11 ШШЫЊ

ШіЩШЩШШЄ ЩШЄШЇШЩЩ

یکی ازاصول فنگ شویی که رعایت آن باعث جذب ثروت می شود این است که شیرهای آبی که درحمام و آشپزخانه چکه می کنند را تعمییر کنید.چینی ها بر این عقیده هستند که چکه کردن آب ، باعث افزایش مصرف آب می شود و در نتیجه باعث بالا رفتن مبلغ قبض آب می شود و همین مسئله می تواند روی جذب انرژی ثروت تاثیر بگذارد
ر این فلسفه دو نوع انرژی وجود دارد به نام چی و شا. چی انرژی ای است که اگر در حالت مثبت خود باشد ،شانس و حس خوب را به انرژی فیزیکی ، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می کند
کفش های اعضای خانواده را از جلوی درب ورودی جمع کنید و برای این کار بهتر است جاکفشی در ورودی خانه تعبیه کنید
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت

تفاوت چای و شی در فنگ شویی چیه؟

توسط امیرعلی / 19 دی 1400 / ساعت 18:52

متوجه سوالتون نشدم

توسط مدیرکل / 28 دی 1400 / ساعت 09:55

چه مدل شومینه ای مناسب خانه با طراحی داخلی مدرن است(

توسط مبینا / 19 دی 1400 / ساعت 12:28

شو مینه های برقی و گازی

توسط مدیرکل / 28 دی 1400 / ساعت 09:57

فنگ شویی چیست؟

توسط sara / 18 دی 1400 / ساعت 15:56

فنگشویی یعنی، ثروت تا سلامت روح! اصطلاح فنگشویی از کلمات چینی "feng" و "shui" که در فارسی معنای "باد" و "آب" میدهد

توسط مدیرکل / 20 دی 1400 / ساعت 12:31

از نظر مفهومی، فنگ شویی یک سیستم متافیزیکی و شبه فلسفی است که هدفش هماهنگ کردن افراد و محیط با یکدیگر است. این ویژگی ارتباط تنگاتنگی با متد فلسفه تائو دارد. تائو نیز به اصل ارتباط اشیا و انسان اعتقاد دارد. در ترجمه تحت‌اللفظی فنگ شویی باید بگوییم که این عبارت به باد – آب اشاره دارد. فنگ یعنی باد و شویی به معنی آب می‌باشد. عناصری که در چین باستان جزء پدیدآورنده‌های طبیعت و ماوراء، از آن‌ها نام برده می‌شوند. جئو پو محققی که ریشه این عبارت را از میان بقایای دفن شده کتب و تفاسیر گذشتگان خارج کرده می‌نویسد:

توسط مدیرکل / 28 دی 1400 / ساعت 09:59

مهم ترین نکته ای که در فنگ شویی باید بهش توجه کنیم چیه؟

توسط محمد / 15 دی 1400 / ساعت 19:09

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در فنگ‌شویی بسیار به آن اشاره شده پرهیز از شلوغی و درهم و برهمی اتاق‌های خانه به ویژه اتاق کار است

توسط مدیرکل / 28 دی 1400 / ساعت 10:01

چه رنگی مناسب فنگ شویی با سبک مینیمال است؟

توسط مبینا / 14 دی 1400 / ساعت 20:55

هر رنگ در فنگشویی یک معنایی دارد، در مینینمالیسیتی سادگی بسیار مهم است، رنگ هایی مانند سیاه و سفید و رنگ های گرم ...

توسط مدیرکل / 20 دی 1400 / ساعت 12:30

شومینه خیلی خوشگل وزیباست اما حیف برا همه خونه ها مناسب نیست گرماش

توسط sara / 14 دی 1400 / ساعت 20:53

بعضی از شومینه ها صرفا جنبه دکوراتیو دارن

توسط مدیرکل / 28 دی 1400 / ساعت 10:02

اگر بخواهیم عناصر طبیعی را در خانه بکار ببریم، آتش را به چه شکلی می توان اضافه کرد؟

توسط محمدامین / 14 دی 1400 / ساعت 09:40

عنصر آتش در نواحی جنوب، جنوب غربی، شمال شرقی و مرکز باگوآ فنگ شویی بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد بصورت شمع، تزئینی، شومینه و...

توسط مدیرکل / 20 دی 1400 / ساعت 12:25

فنگ شویی چیست؟

توسط سروش سلیمانی / 23 آذر 1400 / ساعت 19:22

از وسایل زینتی می‌توان در چیدمان فنگ شویی استفاده کرد؟

توسط محمد / 23 آذر 1400 / ساعت 19:20

گل تاثیری در فنگ شویی داره

توسط محمدامین / 23 آذر 1400 / ساعت 17:39