بلاگ /

طراحی و اجرای روف گاردن مدرن

طراحی و اجرای روف گاردن مدرن

طراحی روف گاردن چیست

روف گاردن به فضایی سرسبز می گویند که در مکان های غیرقابل استفاده آپارتمان ها و ساختمان ها ساخته می شوند. روف گاردن ها مکان های مناسبی برای تفریح، سرگرمی و کاشت گل و گیاه می باشند.امروزه با افزایش میزان مشغله و استرس روزانه محیط هایی مانند روف گاردن بسیار در ایجاد حال خوب و بهبود روحیه موثر هستند. روف گاردن ها علاوه بر بهبود وضع روحی و مکانی مناسب برای تفریح دارای مزایای دیگر از جمله زیبا سازی فضای ساختمان، کمک به تمیزی هوا به خصوص در کلان شهرها که در اکثر روزها هوایی آلوده دارند هستند. این عوامل ایجاب میکند که هر فردی که  فضای مناسب برای ساخت روف گاردن را داراست ایده ساخت روف گاردن را در پس ذهن داشته باشد.حتی اگر فضای کوچکی داشته باشید می توانید با استفاده از طراحی های مناسب، یک روف گاردن مدرن طراحی کنید.

روف گاردن چیست

طراحی روف گاردن مدرن

طراحی روف گاردن نوین بر خلاف روف گاردن هایی که سبک سنتی دارند تخصصی تر و هزینه بیشتری نیاز دارد. آبیاری گیاهان آن متفاوت و در زمینه دیزاین و تجهیزات دارای متریالی با کیفیت و مرغوب است. طراحی و اجرای روف گاردن مدرن نیاز به نقشه راه و کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه دارد. برای طراحی روف گاردن نوین ابتدا باید فضای موجود و میزان تحمل کف محل ساخت بررسی شود. اگر که پشت بام مورد نظر نتواند تجهیزات و میزان وزن روف گاردن را تحمل کند فرو ریخته و ساختمان متحمل خسارات ناگواری می شود.بهتر است برای طراحی و ساخت روف گاردن از کارشناسان مجرب کمک بگیرید تا به بهترین نحو روف گاردن دلخواه خود را بسازید. کارشناسان آریانا عمران می توانند شما را در این مسیر یاری کنند.

تجهیزات روف گاردن مدرن

تجهیزات روف گاردن نوین می تواند شامل سایه بان یا آلاچیق، باربیکیو، مبلمان، نورپردازی مخفی، انواع گل و گیاه و ... باشد.تعیین این تجهیزات بنا بر سلیقه و فضای موجود تعیین می شود هر چقدر که بودجه و فضای موجود بیشتر باشد می توان تجهیزات بیشتری به کار برد و روف گاردنی بی نظیر و باب میل همگان داشته باشیم. در به کار بردن مبلمان بهتر است جنس مبلمان از مواد مقاو.می مانند چوب پلاست باشد تا تحت تاثیر باد و باران و ... به راحتی خراب نشود؛ چرا که روف گاردن یک فضای باز است و اگر در به کار بردن جنس متریال اشتباه کنیم سبب وارد شدن خسارت و صرف هزینه بیشتر می شود.

تجهیزات روف گاردن مدرن

در روف گاردن مدرن سایه بان اهمیت زیادی دارد. سایه بان های روف گاردن با سایه بان هایی که روی زمین به کار می روند تفاوت دارند چرا که جنس بدنه سایه بانی که در روف گاردن استفاده می شود باید طوری باشد که در مقابل باد مقاوم باشد. از دیگر تجهیزات مهم که اصل روف گردن بر وجود آن است می توان به گل و گیاه اشاره کرد. گیاهانی که در این نوع روف گاردن به کار می روند باید در برابر باد و باران و گرما و ... مقاوم باشند و ماندگاری بالایی داشته باشند وفاصله زمانی آبیاری آنها متناسب با شرایط ما باشد.

از مهم ترین ارکان طراحی روف گاردن مدرن می توان به نورپردازی اشاره کرد. نورپردازی مناسب سبب می شود روف گاردن جلوه ای زیبا و بی نظیر به خود بگیرد از این رو بسیار قابل توجه است.نورپردازی انواع مختلفی دارد که عبارت اند از:

 1. نور افکن ها که برای متمایز کردن محیط ها از یکدیگر به کار می روند
 2. چراغ های درون زمین که برای ایجاد سایه به کار می رود
 3. چراغ های پایه دار که عموما برای مشخص کردن مسیر در روف گاردن ها به کار می رود
 4. ال. ای. دی ها که برای نورپردازی و جلوه دادن به نمای ساختمان و روف گاردن بسیار موثر هستند
 5. و..

خرید روف گاردن

برای خرید روف گاردن بهتر است اول از تجهیزاتی که مایل به قرار دادن آنها در فضای روف گاردن مدرنتان هستید چک لیستی تهیه کنید تا بعدا سردرگمم نشوید. در قدم بعدی می توانید هزینه های حدودی را برآورد کنید تا بر اساس بودجه تان تجهیزات را کم یا زیاد کنید. در قدم بعد اقدام به تصویر سازی و رسم نقشه حدودی روف گاردنتان کنید تا از مناسب بودن تجهیزات برای فضای روف گاردن اطمینان حاصل کنید. از آنجایی که طراحی و اجرای نقشه روف گاردن نوین نیاز به افراد متخصص وخلاق دارد پیشنهاد می کنیم از افراد مجرب کمک بگیرید تا خروجی نقشه روف گاردنتان بی نظیر باشد. تیم عمران آریانا می تواند شما را در این مسیر پر پیچ و خم همراهی کند. دقت کنید که ساخت روف گاردن ممکن است به مجوز ساخت نیاز داشته باشد. نظرسنجی از اعضای مجتمع، محدودیت های سازه و ساختمان و.... از جمله مواردی هستند که قبل از اقدام برای خرید روف گاردن باید بررسی شوند.

خرید روف گاردن

سخن پایانی

امروزه نیاز به روف گاردن در اکثر مجتمع ها احساس می شود. اگر نیاز به مکانی برای تفریح، سرگرمی و مملو از گیاهان دارید پیشنهاد ما ساخت روف گاردن مدرن در محل مورد نظرتان است. در این راه باید به فضای مورد نیاز،برآورد هزینه ها، تیم انتخابی برای ساخت روف گاردن توجه ویژه داشته باشید تا به نحو احسنت روف گاردنی بی نظیر برای شما ساخته شود. تجهیزات زیادی مانند سایه بان، انواع درخت باربیکیو و ... در روف گاردن بسته به بودجه و فضای روف گاردن می توان به کار برد .

سوالات متداول

 1. چه کسانی می توانند روف گاردن بسازند؟
  ساخت روف گاردن مدرن منوط به داشتن دانش تخصصی است. اما در صورت نداشتن این دانش اصلا جای نگرانی نیست و می توانید با کمک گرفتن از کارشناسان مجرب یک روف گاردن زیبا داشته باشید.
 2. ایزوله سازی روف گاردن به نحوی صورت می گیرد؟
  برای ایزوله سازی روف گاردن می توان از امکاناتی نظیر غشا فیلتر، مانع ریشه، کفپوش و ... استفاده کرد تا از عدم نفوذ آب به بخش های دیگر مطمئن شوید.
 3. تفاوت روف گاردن سنتی با نوین چیست؟
  حتی گذاشتن یک گلدان در پشت بام منزلتان هم روف گاردن محسوب می شود اما روف گاردن نوین فراتر از یک گلدان است. در روف گاردن نوین سعی می شود تا با طراحی بی نظیر و متریال مرغوب فضایی سرسبز و با طراوت ساخته شود تا همگان بتوانند از آن لذت ببرند.
5 ШШІ 1 ШШЫЊ
مدیرکل

مدیرکل / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

شرکت معماری دکوراسیون آریانا عمران فعالیت خود را با نگاه به الگوی مبتنی بر آرامش در زمان و پیشرفت در فضا آغاز کرده و در این مسیر از همراهی کارفرمایان متعددی بهره مند بوده که ماحصل آنها طراحی ، نظارت و اجرای بیش از صد پروژه معماری و دکوراسیون داخلی میباشد

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت