بلاگ /

چگونه دکوراسیون خانه خود را زمستانی کنیم؟

چگونه دکوراسیون خانه خود را زمستانی کنیم؟

اگر شما به تنوع و طراحی دکوراسیون خانه خود خیلی اهمیت می دهید، تغییر دادن چینش وسایل خانه مطابق هر فصل از بهترین انتخاب هاست. همان طور که در فصل تابستان از لباس های خنک استفاده می کنیم و هنگام زمستان سراغ پالتو و بافتنی می رویم، خانه مان هم می تواند هماهنگ با ما لباس عوض کند. در ادامه می خواهیم راه هایی برای ایجاد یک دکوراسیون خانه زمستانی پیشنهاد دهیم.

المان های زمستانی در دکوراسیون خانه

زمستان فصل سرما، تاریکی و شب نشینی است. تلاش ما بر این است که سرمای بیرون را با گرمای خانه و تاریکی شب را با روشنایی خانه جایگزین کنیم. این ها یعنی یک فصل بهار دیگر برای دور هم جمع شدن در شب های طولانی فصل سرد. ما را همراهی کنید تا با این المان های زمستانی دکوراسیون خانه بیشتر آشنا شویم.

استفاده از میوه درخت کاج در تزیین خانه

روی سرامیک و سنگ کف زمین فرش پهن کنید

اول از همه می رویم سراغ گرمای خانه. در فصل زمستان اگر کفپوش خانه شما از سرامیک یا سنگ باشد، سرما به راحتی موقع راه رفتن حس می شود. بهترین راه پهن کردن یک فرش یا موکت زیبا در قسمت های پر رفت و آمد خانه است. سعی کنید فرش مملو از رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی و زرد باشد.

برای مشکل سرمای کف خانه از فرش استفاده کنید

پتوهای بسیار در دسترس قرار دهید

یک تغییر خیلی دوست داشتنی در طراحی نمای خانه گذاشتن چند پتو و لحاف زیبا روی مبل و صندلی های پراستفاده خانه است. وسواس به خرج ندهید و حضور همیشگی آن ها را بخشی از واقعیت دکوراسیون خانه ی زمستان در نظر بگیرید. این یعنی موقع دورهمی یا تماشای تلویزیون به راحتی خود را گرم نگه می دارید و به ذهن خود اطمینان می دهید که با وجود سردی فصل زمستان، خانه گرم است.

از پرده های ضخیم استفاده کنید

یک تغییر جدی در فصل زمستان می تواند مربوط به پرده های خانه باشد. سعی کنید از پرده هایی با پارچه ضخیم همراه با رنگ های گرم استفاده کنید. این کار علاوه بر زیبایی و هماهنگی با فصل، به مصرف کمتر انرژی هم کمک می کند.

پرده ضخیم برای زمستان

از رنگ های گرم استفاده کنید

بالاتر چند مورد راجب این بخش را گفتیم. سعی کنید حتی الامکان تغییر وسایل را با حرکت به سمت رنگ های گرم انجام دهید. از کوسن های قرمز و نارنجی روی مبل استفاده کنید. مورد دیگر استفاده از تابلو های نقاشی با رنگ پایه ی گرم است. سعی کنید دیوار های خلوت خانه را بدون تزیین رها نکنید مخصوصاً اینکه اغلب، دیوار ها به رنگ سفید و سرد هستند، در نتیجه بهتر است با تابلو های پر از رنگ سردی را دور کنید.

کوسن مخصوصاً با رنگ های گرم

نور بیشتر برای زمستان تاریک

دکوراسیون خانه بدون نور کافی، تلاشی عبث خواهد بود. تنوع وسایل نورپردازی خانه را بالا ببرید. به عنوان مثال خانه در اوایل غروب تا اواسط شب به نور زیاد نیاز دارد. اما چون شب ها خیلی طولانی تر شده اند، می توانید منابع نوری با شدت کمتر مثل آباژور یا ریسه های رنگی را برای اواخر شب نصب کنید تا هر زمان از شب مقدار مخصوصی از نور در اختیار داشته باشید.

نقطه کانونی

جدا از چینش زمستانی، بخش جدا نشدنی برای یک دکوراسیون خانه ی خوب، نقطه کانونی است. در فصل زمستان شب نشینی های طولانی یکی از دلخوشی های زندگیست. سعی کنید چیدمان مبل و تلویزیون و وسایل گرمایشی را به نوعی انجام دهید که در بخشی از خانه محیط گرم و دنجی برای مهمانی ها و دورهمی ها ساخته باشید. خلاصه آنکه همواره، به اهداف خود از دکوراسیون خانه توجه داشته باشید.

نقطه کانونی برای شب نشینی شبانه

یک فضای آرام برای مطالعه ایجاد کنید

شب های طولانی در خانه بودن یعنی داشتن زمان زیاد بدون مشغله کاری. خیلی لذت بخش است که در این مواقع زندگی را با مطالعه کتاب و فکر کردن های طولانی مدت همراه کنیم. پس به فکر یک بخش آرام و آماده برای مطالعه کردن باشید. به عنوان مثال در بخشی از خانه که از تلویزیون و پذیرایی فاصله زیادتری دارد، یک مبل راحت اما نه خواب آور همراه با یک عسلی قرار دهید. یک ساعت رومیزی و چند شمع یا چراغ مطالعه می تواند محیط فانتزی برای کتاب خواندن تا دیر وقت باشد. البته سعی کنید این بخش از دکوراسیون خانه خیلی نزدیک به وسایل گرمایشی قرار نگیرد تا موقع خواندن کتاب به خواب نروید!

سوالات متداول دکوراسیون زمستانی خانه

اصول یک دکوراسیون زمستانی در خانه کدامند؟

استفاده از رنگ های گرم، نورپردازی بیشتر، استفاده از وسایل مخصوص سرما مثل پتو و کوسن در جاهای مختلف خانه همگی به زمستانی شدن روحیه خانه ی ما کمک می کنند.

آیا تغییر دادن دکوراسیون خانه به زمستانی هزینه بر است؟

خیر، اغلب پیشنهاد های ما در متن بالا به راحتی با وسایل موجود در خانه قابل اعمال هستند. تنها نیاز است از هر چیز در جای درست استفاده شود.

از کدام تزیینات برای دکوراسیون خانه در فصل زمستان استفاده کنیم؟

می توانید به محیط خانه گیاهان خشک در گلدان مثل چند شاخه ی درخت زیبا یا میوه های درخت کاج اضافه کنید. تابلو های نقاشی پر از رنگ های گرم را هم فراموش نکنید. به طور کلی هر آنچه به خانه اضافه می کنید باید سعی کند بخشی از رنگ و نور محیط را با فصل زمستان سازگار کند.

amini

amini / ЩЩЫЊШіЩШЇЩ

ali amini

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت

ممنون پیشنهادهاتون جالب بود، مخصوصاً من از استفاده از گیاهای کاج و این جور چیزا خوشم اومد

توسط سمانه / 02 بهمن 1400 / ساعت 11:41

خیلی هم عالی ممنون از حسن توجهتون

توسط مدیرکل / 11 بهمن 1400 / ساعت 09:53

آیا تغییر دادن دکوراسیون خانه به زمستانی هزینه بر است؟

توسط ilia / 29 دی 1400 / ساعت 20:32

یکی از ارزانترین روش های دکوراسیون زمستانی استفاده از فرش ها و قالیچه ها واکسسوری های طبیعی است

توسط مدیرکل / 02 بهمن 1400 / ساعت 11:19

اصول یک دکوراسیون زمستانی در خانه کدام اند؟

توسط ارین / 28 دی 1400 / ساعت 12:44

اطراف شوفاژ و شومینه دکور شود و استفاده از اکسسوریهای طبیعی مثل چوب و سنگ

توسط مدیرکل / 02 بهمن 1400 / ساعت 11:18