اخبار /

رتبه‌بندی جهانی کشورها در حوزه طراحی 2021

رتبه‌بندی جهانی کشورها در حوزه طراحی 2021

وب سایتWDR فهرستی از جایگاه کشورهای مختلف بر اساس تعداد جوایز مسابقات طراحی A در ۱۲ ماه گذشته منتشر کرد. هدف از تهیه این رتبه‌بندی فراهم کردن اطلاعات و آمار برای رسانه‌ها و سرمایه گذاران حوزه هنر، معماری، طراحی صنعتی و همچنین بررسی میزان رشد فرهنگ طراحی در نقاط مختلف جهان است.

این سایت همه کشورها را بر اساس تعداد طراحانی که جایزه طراحی A' را بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۱ دریافت کردند رتبه‌بندی و بهترین آنها را معرفی می‌کنند. برای سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰، تعداد ۱۰۸ کشور مورد ارزیابی قرار گرفتند که چین، با ۸۶ جایزه طراحی پلاتین، کسب ۳۱۳۶ جایزه و مجموع ۱۱۲۵۹ امتیاز رتبه اول را بدست آورده است.

آمریکا، ژاپن، ایتالیا، هنگ کنگ، بریتانیا، تایوان، آلمان، ترکیه، و استرالیا جایگاه دوم تا دهم را دارند. ایران با ۲۸۵ جایزه و مجموع ۹۲۸ امتیاز در رتبه شصت قرارگرفته است. در این رتبه‌بندی اطلاعات مربوط به برترین طراحان هر کشور نیز منتشر شده است و در ایران هم نام ۱۶۹طراح از جمله سید محمد مرتضوی، حمید پاک سرشت، سمیه کیان پور، سروش وحیدیان کامیار، آزاده قلی‌زاده و .... در جایگاه برترین‌های دیده می‌شود.

این رتبه‌بندی بر اساس موضوعات طراحی ، معماری و هنر بدست آمده است و جالب اینکه برای هر کشور نیز آمار مربوط به دسته‌بندی موضوعاتی که موجب کسب امتیاز برای آنها شده، نیز منتشر شده‌است. می‌توانید جزییات این رتبه‌بندی را در وب سایت زیر مشاهده کنید: http://www.worlddesignrankings.com

 

دیدگاه ها

× در حال پاسخ به: کاربر سایت