خدمات /

طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی

تفاوت در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری داخلی  در چیست ؟

دکوراسیون داخلی شامل رنگ ها ، بافت ها ، اشکال و اثاثیه و اشیاء داخل فضا و طراحی و هماهنگی و چیدمان آن هاست. در واقع دکوراسیون داخلی هنر مبلمان کردن یک معمار است . چیدمان فضای داخلی اثر مستقیم بر احوالات و شخصیت افراد استفاده کننده دارد . هدف اصلی از دکوراسیون داخلی بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضای داخلی برای زندگی انسان است .برای طراحی دکوراسیون داخلی توجه به 3 اصل دیوار - کف - سقف بسیار حائز اهمیت است.

"همچنین شما می توانید در صورت علاقه مند بودن به طراحی نما ساختمان و یا ویلا، به قسمت وبلاگ آریانا عمران مراجعه نمایید."

اهمیت دیوار در طراحی دکوراسیون داخلی:

برای طراحی دیوار (wall decoration) به جای تمرکز روی همه ی دیوار ها بهتر است روی یک دیوار متمرکز شوید .دیواری را انتخاب کنید که بیشترین دید را در فضای شما دارد .

اهمیت کف در طراحی دکوراسیون داخلی:

یکی از مهم ترین قسمت ها در دکوراسیون داخلی کف سازیست.نوع ، جنس ، رنگ ،طرح ، تلفیق نور و .... بزرگترین جلوه را در طراحی دکوراسیون داخلی شما بازی می کنند .در کف سازی حتما به کاربری فضا توجه کنید . محیط های تجاری ، اداری ، مغازه ، مسکونی ، کافی شاپ ، رستوران و ... نوع خاصی از کف سازی را طلب می کنند.

به یاد داشته باشید لازم نیست خودتان را به یک نوع خاص محدود کنید. چوب -کاشی-سنگ-سرامیک-پارکت-کفپوش-فوم - تخته - فرش - قالیچه - و نیل یا لینئوم و .... همه و همه می توانند انتخابهای شما باشند .

اهمیت سقف در طراحی دکوراسیون داخلی:

طراحی سقف نیز مانند سایر سطوح خانه از اهمیت بالای برخوردار است . میتوان از طرح ها و رنگ های جذاب برای برای طراحی سقف به عنوان یک سازه کاذب استفاده کرد. سقف کاذب به اسکلت اصلی ساختمان متصل است و بار آن به سازه اصلی وارد می شود و پایینتر از سقف اصلی قرار می گیرد و می تواند معایب سقف اصلی را بپوشاند و منبع نور مخفی و یا غیر مخفی فضا را تامین کند ، اما استفاده از آن در فضاهایی با ارتفاع کوتاه توصیه نمی شود .

رابیتس و اندود - کناف-آکوستیک_pvc-چوبی-ترکیبی-گریلیوم-آلومینیومی-تایل-لوکسالون-گچی پیش ساخته-دامپا و.... از انواع سقف های کاذب به شمار می آیند . اکثر نورپردازیهای فضاهای داخلی از سقف تامین می شود . پس نور پردازی سقفی نیز بسیار مهم است . این نورها به صورت انواع  لوسرهای سقفی  -هالوژن و یا پایه های پروژکتور نصب شده روی کف که نور را به سقف می تابانند تامین می شود .

کابینت سازی برای دکوراسیون داخلی :

در فضاهای امروزی ، آشپزخانه در تلفیق با سایر فضاهای داخلی  ساخته شده و بخشی از دکوراسیون داخلی فضا به حساب می آید . کابینت بخش عمده و اصلی یک آشپزخانه است که باید هماهنگ با بقیه فضا ساخته و پرداخته شود .

بررسی 9 سبک اصلی و مهم در طراحی کابینت

1.روستایی:راحت-کاربردی-رنگ های گرم - ساده - قفسه های باز - لواز پخت و پز روکار - سینک وسیع غذاخوری بزرگ

2.روستیک:استفاده از الوار - سنگ -آجر در این سبک شومینه داخل آشپزخانه ساخته می شود .

3.مدرن : یک تکه - براق - خطوط افقی قدرتمند - نبود تزئینات اضافی

4. سنتی: گچ بری - پیش آمدگی تزئینی - پنل های برجسته - سطوح آنتیک - پایه های تراشیده

5. معاصر : سبک معاصر همان سبک مدرن با بازیگوشی بیشتر در فرم است.

6. کلبه ایی: تخته های چوبی زوار دار - رنگ های ملایم - کف  های چوبی و پرده های رنگی در هماهنگی با کابینت ها

7.پاریسی : در این سبک کابینت ها احتیاج مبرم به هالوژن و نور پردازیهای ملایم دارند .استفاده از سطوح براق و رنگی برای بازتاب نور در این سبک بسیار مهم است .

8. کلاسیک : استفاده از رنگ های سفید یا کرم یکدست بعضا با چند تم سیاه

9. مدیترانه ای : هودهای عریض - کاشی هایی که با دست نقاشی شده - استفاده از چوب برای ساخت کابینت و ابزارهای پخت و پز توکار

سبک مهم تلفیقی : اگر از تمامی سبک های معمولی نامبرده شده خسته شده اید می توانید از تلفیق سرامیک و کاشی - نور و آینه -فلز و چوب سبکی جدید برای آشپزخانه خود بسازید .

 و اما معماری داخلی خلق فضاهای داخلی همراه با زیبایی ، عملکرد و کارایی لازم برای مقاصد مورد نظر است. در واقع بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان به منظور انجام فعالیت های روزمره از تعاریف معماری داخلی به حساب می آید. این فضاها باید پاسخگوی نیاز افرادی باشد که قرار است از آن ها استفاده کنند.